Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Metody nauki rewirowania.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ocho



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:04 pm    Temat postu: Metody nauki rewirowania. Odpowiedz z cytatem

Jakich metod używacie i jak one się sprawdzają?
_________________
Kaśka Coner
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że w pytaniu chodzi o obieganie przez psa pustych namiotów, a nie o oszczekanie pozoranta w namiocie Question

Wysyłam psa do pustego namiotu (początkowo z bardzo bliskiej odległości). Warunkiem jest, aby pies bardzo chciał pobiec do tego drugiego namiotu z pozorantem Exclamation I postępuję tak, aby nagroda w postaci oszczekania pozoranta spotkała go tylko po prawidłowym obiegnięciu pustego namiotu Exclamation

To tak w skrócie Smile
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Rozumiem, że w pytaniu chodzi o obieganie przez psa pustych namiotów, a nie o oszczekanie pozoranta w namiocie Question

Wysyłam psa do pustego namiotu (początkowo z bardzo bliskiej odległości). Warunkiem jest, aby pies bardzo chciał pobiec do tego drugiego namiotu z pozorantem Exclamation I postępuję tak, aby nagroda w postaci oszczekania pozoranta spotkała go tylko po prawidłowym obiegnięciu pustego namiotu Exclamation

To tak w skrócie Smile

my podobnie jak Ty !

Mozna tez uczyc 'na sucho" bez pozoranta ,na gryzak lub pilke ale to dla mlodych psow tylko nauka komendy rewir .najszybciej i najchetniej psy robia na nagrode w postaci pozoranta .
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uczę inaczej.Oczywiście na sucho czyli bez pozoranta.Pies mój nigdy przedtem nie widział parawanów czy schowków bo nazwy są różne.Podchodzę z psiakiem do parawanu .Pies znajduje się między mną a parawanem na smyczy bardzo lekkiej o dł.około 1m nie dłuższej,bez rączki,kółek i innych metalowych części itp..Podaję komendę rewir i zaczynam razem z nim chodzić w koło parawanu.W tej pierwszej fazie nauki,jak zwykle zależy mi by pies wiedział,że na komendę rewir ma obiec parawan.Po kilku takich okrążeniach zatrzymuję się blisko parawanu 0,5 m i z jednej strony trzymając psa za obroże,kieruje go na parawan a drugiej szybko go wołam i oczywiście nagroda w formie zabawy z piłką.Trwa to kilka lekcji .Nie oddalam się od parawanu tak długo dopóki psiak sam nie obiegnie parawanu. Very Happy
dcn.....
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marcin



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 23
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile dysponujesz drugą osobą, możesz zastosować dwie inne metody:

1. Nakręcasz psa na piłkę (gryzak), oddajesz pomocnikowi, a ten odbiega do kryjówki. Puszczasz psa, a kiedy ten wbiega za kryjówkę, pomocnik odrzuca z jej drugiej strony zabawkę do Ciebie. W kolejnych etapach zwiększasz odległość, a przekazywanie zabawki markujesz.

2. Pomocnik staje z gryzakiem koło jednej kryjówki, zwraca psu uwagę na zabawkę, po czym odprowadzasz psa tak, żeby nie widział kryjówek. Pomocnik w tym czasie idzie do drugiej kryjówki. Wchodzisz znowu z psem na plac i ustawiasz go w stronę pierwszej kryjówki. Pies wbiega i nie znajdując, biegnie do kolejnej.

Pierwszą metodę stosuję i są efekty, drugą widziałem i podobno są efekty Smile

Pierwsza jest dobra o tyle, że zamiast kryjówek można wykorzystać np drzewa w lesie.

pozdr
_________________
Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group