Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sami uczymy swojego psa posłuszeństwa.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 9:51 pm    Temat postu: Sami uczymy swojego psa posłuszeństwa. Odpowiedz z cytatem

Sezon wystawowy za nami.A zatem ,jest to dobry okres by zabrać się z naszymi pupilami za szkolenie i przygotowynie do egzaminów jesienno-zimowo-wiesennych.
Otworzyłam nowy dział.Mam nadzieję,że będzie większe zainteresowanie ćwiczeniami z posłuszeństwa.
Zapraszam do udziału w dyskusji,piszmy o swoich problemach,pomysłach i zadawajmy pytania.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja zacznę jednego z trudniejszych ćwiczeń jakim jest "wysyłanie naprzód z warowaniem" ,które opisałem na swojej stronce w AKTUALNOŚCI na stronie 3ej i dokończyłem na 2ej.
Czekam na opisy jak inni to trenują.
A może najpierw podejmiemy sie tematu
"kontaktowe chodzenie przy nodze" które znajduje się na str. 6 mojego działu AKTUALNOSCI?


Pani Halino bardzo podoba mi sie pierwsze zdanie Pani postu powyżej. Very Happy
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A może najpierw podejmiemy sie tematu
"kontaktowe chodzenie przy nodze" które znajduje się na str. 6 mojego działu AKTUALNOSCI?


I ja tak pomyślałam,że może zaczniemy od nauki chodzenia przy nodze.
Narazie jeszcze nie zaczęłąm ćwiczeń tak konkretnie.Ponieważ sunia ma /jak dla mnie/mierne zainteresowanie piłką.Od tygodnia codziennie po śladach,spacer i zabawa z piłką.Dziś zrobiłam ostatni kwadrat i przerwa i teraz zajmę się właśnie posłuszeństwem. Razz
Dlatego ,chętnie poczytam na ten temat.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronce Doroty są filmiki[sporo tego] jak rozkręcana była ARSA Wolfjar na zdobycz jak była szczeniakiem. Może cos dla siebie znajdziecie tam.
www.dorplant.strefa.pl

U mnie też pewnie są filmy edukacyjne z zakresy chodzenia przy nodze mojej KATJI Cevaro jak była młodsza.

Niedługo nasze stronki [doroty ,moja] będą pod jednym adresem Wink internetowym Wink Smile
Nie będzie trzeba tyle razy klikać. Smile
Mam nadzieje ze nasze materiały szkoleniowe,naszego autorstwa na naszych stronkach się troche przydadzą ludziom którzy szkola swoje psy.Czesto dostaje maile z podziekowaniami za moje pisanie w AKTUALNOŚCI oraz za filmiki.
To bardzo miłe otrzymywać takie sygnały i daje chęci do pracy.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93


Ostatnio zmieniony przez jackdaw dnia Pią Lis 21, 2008 1:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jackdaw napisał:
Na stronce Doroty są filmiki[sporo tego] jak rozkręcana była ARSA Wolfjar na zdobycz jak była szczeniakiem. Może cos dla siebie znajdziecie tam. U mnie też chyba są początki chodzenia przy nodze z moją KATJĄ Cevaro na filmach.
www.dorplant.strefa.pl

Niedługo nasze stronki [doroty ,moja] będą pod jednym adresem Wink internetowym Wink Smile
Nie będzie trzeba tyle razy klikać. Smile



W jakim formacie są te filmiki Question bo mam problem z odtworzeniem ich Exclamation
moje miedia nie chcą odtwarzać ich i nie wiem dlaczego.
Panie Sławku a czy Pan albo Dorota umielibyście z płyty podzielić i wstawić filmiki z pracy węchowej z zawodów w Kozienicach.Tam jest praca WATA,EYKA i jeszcze dwa psy.Można by je wstawić w dział pracy węchowej
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Cytat:



W jakim formacie są te filmiki Question bo mam problem z odtworzeniem ich Exclamation
moje miedia nie chcą odtwarzać ich i nie wiem dlaczego.

Zaraz powiem Dorocie żeby uruchomiła filmy edukacyjne z ARSĄ Wolfjar na swojej stronce.Naprawdę są ciekawe edukacyjnie.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
[


W jakim formacie są te filmiki Question bo mam problem z odtworzeniem ich Exclamation
moje miedia nie chcą odtwarzać ich i nie wiem dlaczego.
Panie Sławku a czy Pan albo Dorota umielibyście z płyty podzielić i wstawić filmiki z pracy węchowej z zawodów w Kozienicach.Tam jest praca WATA,EYKA i jeszcze dwa psy.Można by je wstawić w dział pracy węchowej

w formacie WMV powinny sie otwierac w windows
a w jakim formacie sa te filmy z Kozienic na plycie ?
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a w jakim formacie sa te filmy z Kozienic na plycie ?


na zwykłej płycie DVD
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 4:22 pm    Temat postu: Nauka aportowania Odpowiedz z cytatem

Dziś poraz pierwszy podjęłam próbę nauki aportowania mojej suczki.Naukę rozpoczęłam w domu.Doświadczenie z poprzednich lat podpowiada mi by nie zaczynać nauki aportowania od rzucania psu aportu jesli pies nie potrafi dobrze i spokojnie trzymać.
Bywając na egzaminach często widuję jak psy błędnie są nauczone aportowania a i sama w latach poprzednich nie uniknęłam takich błędów.
Rozpoczynanie nauki aportowania od rzucania aportu powoduje takie błędy jak: nie donoszenie aportu przewodnikowi,uciekanie z aportem,mamlanie aportem,podejście do aportu podjęcie go a potem pies się gdzieś kładzie i sobie aport obgryza.Przewodnicy chwytają się różnych sposobów nauki,a to wiążą aport na sznurku a to psa zapinają na lince,czasem kopią aport by zachęcić psa do podjęcia aportu.Nie zawsze to przynosi oczekiwane efekty Mad .Dlatego,ja tym razem rozpoczynam naukę aportowania w domu Very Happy .
Siadam na fotelu/tak,nie będę się przemęczać Exclamation /przed sobą sadzam moją suczkę.Za sobą mam schowane smakołyki.W domu nic jej nie rozprasza Smile .
Teraz biorę aport i zachęcam suczkę do podjęcia aportu z ręki.Jak tylko to zrobi pozwalam potrzymać choć jedną sekundę,chwalę natychmiast i zabieram aport komendą "daj" i znowu chwalę, nagradzam smakołykiem.To moja pierwsza faza nauki aportowania.Systematycznie będę przedłużała trzymanie aportu i zaraz nagradzała.Jak tylko suczka będzie chętnie podejmowała aport z ręki i trzymała go spokojnie, co najmniej 30 sekund,bedę aport obniżała by suczka podejmowała go z niższego poziomu aż dojdę do podłogi,dcn.... Razz
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndziaW



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: Ogorzelice k. Płocka

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moim 6letnim ćwiczyłam wcześniej z tzw. wiedzy ksiązkowej. Dopiero od 2 lat ucze sie na szkoleniach obserwujac prace innych psów. Naprawilismy błedy, wszystko ok. Niekótrych nie da rady naprawić jak np. kontakt. Owszem, ruszam tylko na kontakcie. Ale w czasie chodzenia przy nodze kontaktu nie ma. Pies idzie blisko nogi, skręca ładnie itd ale nie patrzy. I za żadne skarby nie wiem jak nauczyć. Próbowalam na smakole - chwile działa. I to wszystko. Mam jeszcze pytanie - szybsze warowanie w marszu. Tzn. iśc idzie bardzo ładnie (szkolenia pod okiem intruktora działają cuda - nie ten sam pies!) tylko waruje tak no... wolno... Jest jakis sposób na przyśpieszenie ?
Pozdrawiam
_________________
Andżelika Walenciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Aska



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My w posłuszeństwie jesteśmy na początkowym etapie chodzenie przy nodze jeszcze na smakołyki, ale już jest coraz lepiej, wstęp do komend w marszu i oczywiście wymiana zabawek jako wstęp do aportu. A jak to robimy zamiast opisać wstawiam linki do filmików

początki stój w marszu i troche chodzenia przy nodze http://pl.youtube.com/watch?v=CupZyf5ZMp0

stój w marszu początki http://pl.youtube.com/watch?v=NYH-LPa2gIM

warowanie http://pl.youtube.com/watch?v=ZvjVswbb_ZM

siad w marszu początki http://pl.youtube.com/watch?v=GeJLopGkuks

no i dwa filmiki zabawy i aportu http://pl.youtube.com/watch?v=LsWKBKaSd4Q

http://pl.youtube.com/watch?v=qXYfDjLm2uU
_________________
Joanna Gajek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu ale te smakołyki sa jak najbardziej ok!Mnie tylko brakuje kontroli nad psem,czemu wykonujesz elementy ćwiczeń nie trzymajac linki dla asekruracji psa w ręku???
No i co do warowania-fajn ale ożna by zrobic z "przytupem"..spróbuj robic stojąc przed psem..energicznie ,ręką z nagroda,zabawka do dołu z komenda i jednocześnie korekta smycza a potem smakołyk albo rz zabawką najlepiej między własnymi nogami do tyłu.
Poza tym pies super-to się nazywa wrodzony aport
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Aska



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do linki to róznie czasami trzymam czasami nie, ale na szkoleniu zawsze każa mi puścić linke (często też robimy całkowicie bez linki, ona dojdzie na dalszym etapie) bo za bardzo skupiam się na kontrolowaniu psa linka a nie na reszcie Embarassed przyzwyczajenie ze szkolenia Ajry Wink

A co do warowania oczywiście robilismy w opisany sposób jednak tutaj chodzi nam o to żeby psiak warując przy nodze wyrzucał tył, a łopatka nadal pozostawała na wysokości mojej nogi, bardzo fajnie wychodzi nam to na śliskim podłożu na trawie jeszcze troszke wolniej ale to dopracujemy. A kiedy ja stałam przed psem to wysuwał się do przodu, i warowanie przy nodze też wyglądało tak że pies sie wysuwał do przodu albo zwijał w bok w zależności od naprowadzenia.
_________________
Joanna Gajek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma swoja metodę...a co do chodzenbia przy nodze..to juz wyglada bardzo fajnie Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie się z AJRĄ bawicie a to najważniejsze. Smile
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group