Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sami uczymy swojego psa posłuszeństwa.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Fajnie się z AJRĄ bawicie a to najważniejsze. Smile

Sławku..ten psiak na filmikach to X-Treme...Ajra to ich pierwsza sunia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
jackdaw napisał:
Fajnie się z AJRĄ bawicie a to najważniejsze. Smile

Sławku..ten psiak na filmikach to X-Treme...Ajra to ich pierwsza sunia Wink

Znów coś pokręciłem Laughing
Ale pies i przewodnik się dobrze bawią co widać na filmie.
A własnie poprzez zabawę dochodzimy do egzaminów.
Dzięki Ola że zwróciłaś mi uwagę Laughing
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dziś zgodnie z zaleceniem zawartym w jednym z artykułów Pana Sławka rozpoczęłam naukę chodzenia na smyczy.Początek był okropny.
Suczka skakała na mnie,2x złapala mnie za rekę,1 x za nogę Mad /bo zaczyna już wariować za piłką/.Zastanawiałam się czy to zbyt wolne chodzenie nie daje jej czasu na wykręcanie mi takich numerów Rolling Eyes .Aportowanie mi idzie nie najgorzej ale to dopiero pierwsze lekcje Wink .Mam nadzieję,że jutro będzie lepiej Razz .
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to złapała za rękę ,za nogę... Question Rolling Eyes Rolling Eyes
A gdzie smycz byla w tym czasie...??
Na pewno Pani nie robiła zgodnie z tym co ja pisałem.Najpierw nalezy nauczyć skupienia na piłkę Pani Halino.Pies musi się nauczyć czekać na nagrodę a nie robić co mu się podoba gryząc przewodnika.To własnie świadczy że nie umie się skupić na piłce.
Musi Pani zacząć od początku a nie od środka ,bo nic z tego nie wyjdzie.Proszę doczytać dokładniej.Zresztą pisaniem można tylko naświetlić o co chodzi.Potrzebna jest tutaj inwencją przeodnika.
Proszę zerknąć na filmiki u mnie z KATJĄ Cevaro i u Doroty z ARSĄ Wolfjar,które są robione tą metodą i jest OK.
Nagram wkrótce filmiki z KATJĄ co wypracowałem zgodnie z tym co opisuję na swojej stronce.
A wypracowuję styl,szybkość i poprawność w ćwiczeniach.
Idzie super jak na razie,co w przyszłym roku pokażemy na zawodach.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dotarła do mnie płytka z mojego występu na CACT na słowacji [pazdziernik 2008] gdzie udało mi się zdobyć 98 pkt z konkurencji "B". Był to ostatni występ VATa w tym roku ,uwieńczony dużym sukcesem.
Ślad-93
Obrona -93
Postaram sie jak najszybciej wrzucić filmik na swoja stronkę.
Zapraszam do obejrzenia.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
quote="jackdaw"]jak to złapała za rękę ,za nogę... Question Rolling Eyes Rolling Eyes A gdzie smycz byla w tym czasie...??


Była smycz jednej dłoni a w drugiej piłka,ale tak bardzo chciała piłkę ,że zamiast chwycić piłkę chwyciła mnie za dłoń.Proszę nie traktować tego jako agresję tylko chęć chwycenia piłki..Chyba właśnie żle zaczęłam.
To była pierwsza próba.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 6:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem pewny ze to nie agresja a ferwor zabawy w łup.
Z opisu wiem że to fajne zwierzątko.Takie lubię ...co chwyci niechcąco przewodnika Laughing
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi się podoba to korespondencyjne szkolenie ,zobaczymy jakie będą efekty.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Halino - a może przynajmniej na początku zamiast zabawki zastosować smakołyki? Na ogół pies reaguje wtedy spokojniej, a ładne chodzenie przy nodze to jednak "wesoło, ale pod kontrolą". Tak zaczynają naukę m.in. Knut Fuchs, czy Emilie Prytz.Choć wiem, że nasi IPO-wcy gardzą smakołykami, to z drugiej strony - jednak warto próbować wszystkiego, co może być skuteczne, a psu nie zaszkodzi. Generalnie "ci od posłuszeństwa" radzą, aby zabawkę stosować tam, gdzie nam zależy na szybkości, a smakołyk - tam, gdzie ważna jest dokładność. I jeszcze jedno - dlaczego w trakcie nauki suczka jest na smyczy? Może lepiej zapiąć ją na długą linkę dla kontroli, jak jej coś "odbije", to się ją przydepcze (można też przypiąć do pasa). Ale suka uczy się wtedy od razu chodzenia przy nodze bez smyczy. Nawet jeśli w życiu nie wystartuje w zawodach, to pewnie wystartuje na wystawie w klasie użytków, gdzie chodzenie przy nodze bez smyczy ma znaczenie.
Sorry, Sławek, że Ci się wcinam, ale w końcu do zabawki zawsze można wrócić, jeśli żarcie będzie nieskuteczne.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:
...... I jeszcze jedno - dlaczego w trakcie nauki suczka jest na smyczy? Może lepiej zapiąć ją na długą linkę dla kontroli, jak jej coś "odbije", to się ją przydepcze (można też przypiąć do pasa). Ale suka uczy się wtedy od razu chodzenia przy nodze bez smyczy. Nawet jeśli w życiu nie wystartuje w zawodach, to pewnie wystartuje na wystawie w klasie użytków, gdzie chodzenie przy nodze bez smyczy ma znaczenie.....


Ja, miałam na początku z moją suczką taki problem. Nauczyłam ją tak jak napisałaś Basiu i efekt był taki, że ona beż smyczy chodziła super przy nodze a na smyczy to tragedia. Ale odkręciłam. Tak, że myślem, że wszystko ma swoje „za” i „przeciw”.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat napisał:

Ja, miałam na początku z moją suczką taki problem. Nauczyłam ją tak jak napisałaś Basiu i efekt był taki, że ona beż smyczy chodziła super przy nodze a na smyczy to tragedia. Ale odkręciłam. Tak, że myślem, że wszystko ma swoje „za” i „przeciw”.

Ja wiem, że bez smyczy pies wtedy chodzi gorzej, ale w życiu to jest rzadko potrzebne, a piękna noga na wystawie robi wrażenie. A na zawodach wyzszej rangi też tylko chodzenie przy nodze bez smyczy ma znaczenie.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:

Ja wiem, że bez smyczy pies wtedy chodzi gorzej, ale w życiu to jest rzadko potrzebne, a piękna noga na wystawie robi wrażenie. A na zawodach wyzszej rangi też tylko chodzenie przy nodze bez smyczy ma znaczenie.


Robi, robi wrażenie. Tym bardziej że w naszych użytkach mało psów to potrafi. A na zawodach to logicznie. Tylko ile naszych owczarków bierze udział w zawodach? Niestety za mało. Bo tak jak kiedyś napisała Dorplant: Eksterier też potrafi. I tu miała racjie.

Pat
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest oki.Przecież dopiero zaczęłam.Dzisiaj była dopiero druga lekcja a suczka ma 10m-cy.Jest wesoła, żywiołowa i kochana.Wszystko przyjdzie z czasem.Dam sobie rade,mam trochę lat pracy z psami.Stosuję wszystko i smakołyki i piłkę.Obserwuję ją, co dla niej i w którym momencie jest lepsze.Rzeczywiście smakołyki ją uspakajają a z piłką jest troszkę porywcza. Very Happy
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat napisał:
Bo tak jak kiedyś napisała Dorplant: Eksterier też potrafi. I tu miała racjie.

Pat

Pewnie że tak.
Eksterierami gdyby się zajęli szkoleniowcy to efekt byłby naprawdę widoczny.
Przykładem choćby ARSA Doroty.... .
Ta suczka jeszcze niezle namąci w obediense...mam nadzieję.Dorota mnie cały czas prowokuje do pojedynku na zawodach z moją KATJĄ użytkową Laughing
Laughing Ja sam mam ochotę na pracę z eksterierem jako przewodnik ,ale za bardzo sie zaangażowałem sie już z użytkami Wink
W każdym razie wierzę w dobre eksteriery.

Marek Zgorzelski przekazuje teraz Dorocie bardzo fajną suńkę DEMI [z bardzo dobrym rodowodem] która w rękach fachowca mogła by się w szkleniu pokazywać.,Wulkan energii" ta suńka,normalnie "żywa rtęć"..Na pewno jestem za tym aby eksteriery szkolić i pokazywać nie tylko na wystawach. Smile
Zawsze byłęm zdania że można hodować owczarki piękne i dobre do pracy.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś po tygodniu pracy z moją sunią, są wielkie postępy.Oczywiście nie mogę napisać ,że jest super ale porady Pana Sławka bardzo się przydają.
Czesto wchodzę na pańską stronkę i czytam.Choć sama mam wiele lat doświadczenia w szkoleniu psów to jednak warto czasem zajrzeć do kogoś na stronkę.Dziekuję Panie Sławku.Mam nadzieję ,że przyjdzie taki dzień,że będę mogła przed Panem popisać się jak wyszkoliłam swoją suczkę.Może nie dorównam psom sportowym ale bardzo chciałabym by zdała egzamin na IPO,na bardzo dobrym poziomie.No!...,w końcu chlebodawca za to właśnie zapłaci.W tym tygodniu będę pracowała nad dobrym aportowaniem.Chodzenie przy nodze już opanowałam ale muszę być szybsza od mojej suczki bo jeszczce się zdarza,ze złapie zamiast za piłkę ,za rekę.Sunia jest słodka. Razz
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group