Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Komunikat GKSP 2/2008

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 10:41 am    Temat postu: Komunikat GKSP 2/2008 Odpowiedz z cytatem

Tu jest link do najnowszego komunikatu GKSP:
http://www.zkwp-szkolenie.pl/komunikaty/gksp_komunikaty/komunikat_2_08.pdf
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche sie zmieniło i wydaje mi się, ze teraz jest duzo łatwiej dostac 'papier' bo i lat stazu mniej jak i wymagania TYLKO PTT-1 z własnym psem czy TYLKO IPO2 dla psów obronnych - to dosc mało wydaje mi sie, ze kiedys trzeba było wiecej, a i czas 2 letni staz to strasznie mało.
Brakuje nam w ZK szkolwniowców ? czy pseudoszkoleniowców, ze wprowadza sie takie zmiany ?
Moze egzamij bedzie jakis ostry, moze mało kto 'zda' ? ale czy to mozliwe ?
Nie wiem co myslec o tych zmianiach.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to oceniam trochę inaczej - przez cztery lata nic się w GKSP nie działo - nie było szkoleń, nie było egzaminów na instruktorów, pozorantów. Świat nie znosi próżni - na miejsce szkolenia związkowego weszły prywatne szkółki o zróżnicowanym poziomie i metodyce szkolenia. GKSP zostały egzaminy i zawody. I co? I szkolisz się w prywatnej szkółce, jedziesz na zawody i nie masz prawa zareklamować tej szkoły "strojem służbowym". Kara? dyskwalifikacja. Szkolenia związkowe (kursy IPO, PT) praktycznie zaniknęły. Najlepsze wyniki osiągają prywatne szkółki i kluby spoza ZKwP. Nie wiem, czy te ułatwienia pomogą. Boję się, że szkolenie w ramach ZkwP umiera, i chyba nic mu już nie pomoże.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ciekawe
3 lata członkowstwa w Zw.K. Exclamation ..... w tym 2 lata stażu w działalności w komisji szkolenia Exclamation .....,dot.także pozorantów co jest jeszcze bardziej ciekawe Shocked Exclamation bo np.w Łodzi ostatnie szkolenie IPO odbyło się 1995r.Seminarium tylko i wyłącznie dla działaczy w komisji szkolenia a komunikat o teoretycznym egzaminie ukazuje sie na 2-3 tygodnie przed egzaminem zamiast co najmniej pół roku.
Można uzyskac instruktora psów pasterskich,obiedense itd a czy takowe kursy dla psów są prowadzone w Zw.K Question .....,możliwe ale napewno nie w Łodzi.Więc zastanawiam się....., ilu chętnych spełnia te wymogi Question .
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś z forumowiczów zdaje jutro w Łodzi na instruktora w jakiejś specjalności ???
Dzisiaj mieli teorię.
Mało jest chętych na instruktora IPO.Przeszkodą tu jest wymóg wyszkolenia psa własnego do IPO-2. Wink
W innych dyscyplinach będziemy mieli prawdopodobnie wielu instruktorów.A przynajmniej wielu chce zadawać w innych dyscyplinach.
Czyli fachowców IPO na wagę złota dalej.
Z pewnych żródeł wiem ze pytania będą podobne jak wtedy gdy ja zadawałem 10 lat temu,czyli z zakresu wiedzy jaką nam przekazał nasz elementaż autorstwa Pana Brzezichy.Nie ukrywam że tą książke mam w swojej bibioteczce i nie odłożyłem jej do lamusa pomimo że metody szkoleniowe się bardzo zmieniły a to znczy ze wiedza podstawowa jest zawarta w tej książce.Ja też tak myśle że bez tej podstawowej wiedzy trudno się znależć w rozumieniu psa.To co tam zwarte w pewnych działach zostanie na długo elementażem.Powinno.... .Podziwiam wiedzę Mistrza Brzezichy w tamtych czasach... ,która czytana była także przez czeskich adeptów szkolenia zaczynających szkolenia .
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group