Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MISTRZOSTWA POMORZA OBEDIENCE
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (inne)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 6:30 pm    Temat postu: MISTRZOSTWA POMORZA OBEDIENCE Odpowiedz z cytatem

Oddział Sopot organizuje w dniu 08.08.09 r.
MISTRZOSTWA POMORZA OBEDIENCE w klasach 1-3.

Z uwagi na wyskiej klasy sędziowanie
Rolf Wejfart [Szwecja] klasa 1-3
Jacek Lewkowicz [Polska] klasa 0
warto pokusić się o to aby być ocenionym zgodnie z nowymi trendami sędziowania.powszecnie już praktykowanymi za granicą Wink



Opłata startowa to 50 zł.

Z wlasnych doświadczeń jako zawodnika IPO, wiem, że ludzie zajmujący się szkoleniem w Oddziale Sopot to wspaniali organizatorzy.

Obedience, to dyscyplina gdzie niepotrzebny jest pozorant,gdzie jest regulaminem międzynarodowy tak jak w IPO.
Warto się bliżej przyjrzeć tej dyscyplinie sportu.

Tutaj ,w przeciwieństwie do "PT", można startować mając zdany egzamin IPO Wink .


Czasu jest sporo aby się przygotować Wink
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie ze wzgledu na wysokiej klasy sedziow pokusze sie na start z Arsa Wolf Jar, mozliwe ze w klasie 2 , choc nie bedzie to latwe ze wzgledu na ciaze i odchowywanie szczeniaczkow Arsy. Jak sie nie zdazymy przygotowac do klasy 2, to w klasie 1 napewno ! Smile
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czym Arse pokrylas....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
a czym Arse pokrylas....

W dziale "szczeniaki" jest podane w "dorplant" Wink Smile
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My rowniez bedziemy startowac w 0, albo w 1.
Chociaz na poczatek wolałabym 0, ale moze odrazu pojsc na 1 skoro niedlugo egzamin PT ? ... zobaczymy.
Na zawodach napewno bedziemy i pewnie bedzie tez wielu innych Owczarkarzy - przynajmiej 4 ONki bedą napewno ... a przy takich dobrych sedziach moze ktos jeszcze sie skusi.
Niestety ONków w Obi jest mało Confused
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczarowana napisał:
skoro niedlugo egzamin PT ? ...

Szukam egzaminu oddziałowego "PT" dla mojej KATJI Cevaro ,masz jakieś namiary ... ?
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałam o egzaminie PT w oddziale Bytom, w lutym.
A co do małej ilości ONków w OBI zacytuję komentarz jednego z pozorantów do tego: start ONka w OBI, to jak start Ferrari w wyścigu maluchów...
Osobiście zauważyłam, że w OBI staruje sporo ONków, które nie sprawdziły się w obronie.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
start ONka w OBI, to jak start Ferrari w wyścigu maluchów...
Osobiście zauważyłam, że w OBI staruje sporo ONków, które nie sprawdziły się w obronie.


Maliniakarze mówią , że ON to traktor a maliniak to bolid.Ja jestem innego zdania , bo jak ONek dowali w rękaw to kolana pozoranta się uginają a taka pchełka... . Wink

A co do startów ONków to uważam że należy pokazywać najlepsze walory psa czy to w obronie czy w posłuszeństwie.
Po co pokazywać psa na zawodach IPO,jezeli nie ma popedu walki ani agresji...? To oczywiście tylko moje zdanie i mój gust IPOwski.
Są ONki ,które bez problemu robią IPO pod punkty ale nie ma w tym takiej "ikry".
Za to taki pies może być "rodzynkiem" w obedience, mając zdany egzamin IPO.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
...: start ONka w OBI, to jak start Ferrari w wyścigu maluchów...

He,he,he ... w zerówce owszem ale dalej się schody nie małe zaczynają.
O kalcie 3 ,nie wspomnę,bo to juz wyższa szkoła jazdy.
Zapraszam do poczytania regulaminów Wink
Póki co jest w Polsce tylko jedna zawodniczka,bardzo dobra w tej dyscyplinie z borderem Agnieszka Boczula.
Mamy kilka psów maliniaków obiedencowych,ale obraz pracy...szkoda gadać... Confused Mówię o reprezentacji kraju.
Dlatego chcemy tutaj ARSĘ Wolfjar dobrze przygotować.Tu stylu jej pracy za granicą się nie powstydzimy Wink Very Happy
W obi są przeważnie małe rasy i ON żeby im dorównać musi być naprawdę szybki.


Za granią żeby robić starty porządne w IPO, to przeciętność w potencjale psa nie wystarczy.Przeciętnie dobre chwyty i wyskoki do rękawa to za mało Wink
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
A co do małej ilości ONków w OBI zacytuję komentarz jednego z pozorantów do tego: start ONka w OBI, to jak start Ferrari w wyścigu maluchów...

Osobiście zauważyłam, że w OBI staruje sporo ONków, które nie sprawdziły się w obronie.

co do pierwszej czesci wypowiedzi to hmmmm. gdzie te Ferrari , pewnie w garazu bo na zawodach IPO ich jakos nie widze Twisted Evil
co do drugiej ,coz mozliwe ze tak bywa , ale nie we wszystkich przypadkach , u mnie jest to swiadomy wybor, a nie braki mojej suczki w obronie .
http://www.dorplant.strefa.pl/index.php?menu=filmy3&folder=arsa&katalog=7
wybralam teraz obi co nie znaczy ze w polowie sezonu nie moze przyjsc mi do glowy startowac w IPO Smile ,
bo najlepsze dla ON-ka jest IPO nie ulega watpliwosci .
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorota: absolutnie nie miałam na myśli Twoich psów Very Happy . Znam psy-ONki, które były na tyle słabe z obrony, że nawet nie były w stanie zdać oddziałowego IPO i skończyły w OBI (zresztą też z raczej miernymi efektami). Sama za siebie mogę tylko napisać, że gdybym miała możliwość, to wolałabym pracować ze swoimi psami w HGH niż np. w OBI. No, ale na razie warunków ku temu nie mam-niestety.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman to bylo troche do Ciebie ale w duzej mierze do Jackdaw Very Happy .
Co mi tu bedzie wyjezdzal z przecietnymi chwytami i wyskokami
eksterierow. Twisted Evil . wkurzy mnie to zawalcze w IPO z moja "dzidzia "przeciwko uzytkom i roznie moze byc, bo IPO to trzy konkurencje nie sama obrona Wink hehehe a w obronie jest tez posluszenstwo a nie samo rabanie w rekaw .
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:

A co do małej ilości ONków w OBI zacytuję komentarz jednego z pozorantów do tego: start ONka w OBI, to jak start Ferrari w wyścigu maluchów...
Osobiście zauważyłam, że w OBI staruje sporo ONków, które nie sprawdziły się w obronie.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )

No cóż - chyba ten pozorant nie widział, jak szybkie są bordery w obi.... bo by takich głupot nie mówił. Ustępują im w prędkości nawet użytkowe malinois. Nie bez powodu bordery są bezkonkurencyjne we flyball-u, agility, czy freesbee.
Dlatego ci, co chcą mieć sukcesy w tym sporcie (czyli obi) biorą sobie do pracy użytkowe bordery.
No, ale bordery raczej rzadko odnoszą sukcesy w IPO Twisted Evil
Jeśli ktoś ma taką fajną suczkę jak Dorota, to niechże startuje w obi - może zostanie mistrzem Polski ON w tej dyscyplinie? A na pewno podniesie poziom dyscypliny.
Obi w szkoleniu jest o wiele tańsze, niż IPO, wystarczy 1 metrowa przeszkoda - i co najmniej dwie osoby ogarnięte tą samą pasją.
I to jest duży atut. A zabawy w treningu jest sporo - nie wiem, czemu Agnieszko z taką pogardą piszesz o obi.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:

Jeśli ktoś ma taką fajną suczkę jak Dorota, to niechże startuje w obi - może zostanie mistrzem Polski ON w tej dyscyplinie? A na pewno podniesie poziom dyscypliny

Widziałaś tą suczkę na żywo w pracy i czy nie uważasz,że Dorota powinna wykorzystać jej walorów w obi?
Ja tak uważam... .
Po co robić z ARSĄ Wolfjar "przeciętne" IPO na zawodach jak można podnieść pozom obi w Polsce taką nieprzeciętną pracą ???
Dorota się wkurza że piszę żle o jej suni w wyczynach IPO.
Wiem ze w tej dyscyplinie sunia nie zabłyśnie,za to w obi przy dużym nakładzie pracy pewnie tak.
To ja ją usilnie namawiam do sp'róbowania swoich sił właśnie w obi.Pokazała sie w zawodach"PT" bardzo fajnie przecież a obi ma również regulamin międzynarodowy. Wink
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Basiu, ja tą wypowiedź, którą cytowałam, nieco inaczej odebrałam. Myślę, że chodziło o to, że owczarek to pies, który właśnie w takiej konkurencji jak IPO powinien się sprawdzać, a OBI zostawić dla takich ras, jak chociażby podane przez Ciebie bordery (które właśnie w IPO konkurować z ONkami raczej nie będą). Tylko, że poprzez ONki, które powinny darować sobie OBI na rzecz IPO myślę o psach np. klasy VAT'a i tu leży problem, bo takich psów w Polsce praktycznie nie ma. A co do OBI-podoba mi się każdy psi sport, jeśli jest na wysokim poziomie (chociaż przyznaję, że IPO najbardziej mnie kręci Very Happy ). Nie podobają mi się starty pierdołowatych ONków, z których wykrzesać coś więcej niż poprawne (w skali poprawne, bardzo dobre, doskonałe, rewelacja) wykonanie ćwiczeń jest trudno.


Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (inne) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group