Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zasady sędziowania na wystawach owczarkarskich
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 2:26 pm    Temat postu: Zasady sędziowania na wystawach owczarkarskich Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nie mogłam być na tegorocznej wystawie w Miliczu - ale niestety moja suka była tuż przed porodem, więc z konieczności nie mogłam jej zostawić tylko z naszym synem .

Ponoć wystawa bardzo udana - jak każdego roku Exclamation Zdaję sobie sprawę - jaki to duży wysyłek organizacyjny, aby wystawa "zagrała". Wielkie Brawa dla organizatorów Exclamation

Interesuje mnie natomiast konflikt, który wybuchł podobno po ocenie klasy użytkowej suk, kiedy to na pierwszych 4 lokatach znalazły się suki bez koerungu, a za nimi 4 suki z licencją niemiecką, co wzbudziło niezdrowe emocje wśród wystawców.
Można liczyć na jakieś komentarze tutaj na Forum - sprawa ta interesuje mnie jako organizatora wystaw owczarkarskich w Świerklańcu - gdyż w przypadkach tego typu konfliktów z reguły wini się organizatora (według mnie niezbyt słusznie). Jestem więc ciekawa opinii forumowiczów na ten temat Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie ta sprawa powinna być jasna przed wystawą Myślę że pora abyśmy na tych największych wystawach owczarkarskich zdecydowali się w klasach użytkowych na sędziowanie według zasad SV przez sędziów SV .Każdy kto zechce wystawić psa w tej klasie musi sie liczyć z tym że może przegrać z suką lub psem posiadającym nie tylko IPO ale też niemiecką licencję hodowlaną na zdobycie której nalezy poświęcic sporo czasu i pieniędzy ( niemieckie prześwietlenia przód-tył i DNA ) .Dlatego uważam że już pora aby w tej najważniejszej klasie UŻYTKOWEJ skoro jest ona najbardziej prestiżową , o pierwsze lokaty walczyły psy KOMPLETNE to znaczy takie które spełniają te wymogi
_________________
Waldemar Łodziński
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasady oceniania na takich wystawach powinnny być określone regulaminem.
W przeciwnym razie sprawa ta będzie roztrzygana indywidualnie przez sędziego SV, który zastosuje się do polskich warunków lub też narzuci niemieckie kryteria ocen.
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że niemieccy sędziowie powinni bezsprzecznie sędziować według regulaminów SV. To daje nam obraz wymagań jakie stawia się psom tej rasy w innych krajach, do których także chcemy jeździć i konkurować. A Polskie władze Klubokomisji powinny zadbac o to, by jak najszybciej wprowadzić zmianę w regulaminie dopuszczającą ocenę "bardzo dobrą" dla reproduktorów, uzyskaną od sędziego SV... I problem sędziowania będzie załatwiony.
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wystawach organizowanych przez oddziały zw.kynologicznego obowiazują chyba niestety reg.zw.kyn.
Przew. KON-u, Pan W.Federak, zobowiązał się na ostatnim zebraniu do opracowania nowych reg. do czasu Wystawy Klubowej w Sulejowie.
Wydaje mi się , że nie ma co wymyślać tylko tylko najprościej by było ściągnąć reg. SV.

Podobnie jak poprzednicy, uważam, że sędziowie SV na wystawach owczarkarskich powinni sędziować wg.reg. SV
Prześwietlenia stawów, sprawdzone DNA to naprawdę nic strasznego, chyba, że chce się coś ukryć...., nie mówiąc już o wyszkoleniu, ale dla psów z IPO 1, testy na koerungu to przecież pestka!

Ja bym jeszcze chętnie widziała na imprezach owczarkarskich testy psychiczne ( TSB) Niech nasze psy mają jakąś rozrywkę , a nie tylko bieganie w kółko Laughing
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 6:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej jestem za tym aby sędziowie SV sędziowali według regułek SV, do czego są według regulaminu SV o sędziowanie zobowiązani (ale czesto organizatorzy z polskich wystaw i namawiaja, ab sedziowac innaczej)

Jest w Polsce coraz większa grupa osób, która ma jakieś cele i marzenia hodowlane na międzynarodowej skali. Te osoby kryją lub kupują psy Niemczech lub innych krajach, szkolą swoje psy, robią körungi, które są czasochłonne i kosztowne i te osoby chcą opinie sędziego, jak ich pies wygląda lub jakie ma możliwości w świecie. Dalszy Punkt jest duży koszt zaproszenia sędziego SV (polski sędzia był by dużo tańszy). I podsumowując te w.w. punkty maja te osoby prawo do oceny według SV - w innym przypadku po co się to wszystko robi?

Teraz na pewno parę osób powie, ze w Polsce nikt nie ma obowiązku do Körungu lub wystawiania w Niemchech. Zgadza się. Ale każdy, który kocha ta rassa i ma jakieś ambicje to dąży wyżej.

Dlatego jest moja propozycja, ze tam gdzie się zaprasza na wystawę owczarkarska sędziego z SV, to ten powinien tez według regulaminu SV sedziowac. Mozna w tym ominąć międzynarodowe wystawe. Niech one będą według FCI.

To co Setka napisała o testach psychicznych to jestem jak najbardziej za tym. Mozna to na większych preztiszowych wystawach (jak jest Swierklaniec) wprowadzić. Moze to byc nawet bez ocen (sędziów), ale bardzo często polscy hodowcy nie chcą kryć polskim psem lub szczeniaka po polskiej suce, bo niewiadome czy ten pies "gryzie" czy nie. A po co do Niemiec do krycia jechać, jak mamy tu takie fajne psy - tylko niech te fajne psy udowodnia ze są naprawdę takie wspaniale.
A jak piesek ma IPO, to takie testy sa nic dla niego.

Dalszy punkt, który byl by bardzo przydatny jest lista jakie psy na körungach startują i zdają. Tez po Miliczu brakuje niestety takiej listy. A przecież wszystkie psy na Körungu w Miliczu ładnie te testy zdały i o tym powinna cala Polska wiedzieć. No i jak by była taka lista, to by tez zanikły "głupie gadki" .


Milego dnia
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 6:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie w 100%. Jak slysze tekst, ze to nie jest zalezne od organizatorow to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera Twisted Evil Juz bardziej moge sie zgodzic, ze sie wymaga od sedziega aby sedziowal wedlug polskich kryteriow a on sie nie chce zgodzic niz to ze organzatorzy go prosza o sedziowanie weglug SV a on mowi NIE bo jest w Polsce i bedzie sedziowal "po polskiemu".
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern


Ostatnio zmieniony przez brawos dnia Sro Maj 12, 2010 7:29 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 7:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat napisał:


Teraz na pewno parę osób powie, ze w Polsce nikt nie ma obowiązku do Körungu lub wystawiania w Niemchech. Zgadza się. Ale każdy, który kocha ta rassa i ma jakieś ambicje to dąży wyżej.


Oczywiscie ON to rasa uzytkowa a jak kogos nie stac to wcale nie musi hodowac ON, sa inne rasy. Pytam sie w jaki sposob mamy tepic producentow jak nie podnoszeniem poprzeczki i dazeniem do wymogow SV.....

Pat napisał:

Dalszy punkt, który byl by bardzo przydatny jest lista jakie psy na körungach startują i zdają. Tez po Miliczu brakuje niestety takiej listy. A przecież wszystkie psy na Körungu w Miliczu ładnie te testy zdały i o tym powinna cala Polska wiedzieć. No i jak by była taka lista, to by tez zanikły "głupie gadki" .


Pat jaki przydatny to powinno byc obowiazkowo Exclamation Mam nadzieje, ze organizatorzy wezma to sobie do serca i TAKA LISTA powstanie.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zanim zaczniemy uwzględniać posiadanie korungu przy ocenie psa na ringu przyjrzyjmy się jak on wygląda w wersji "po polsku" ? Ja wiem że korung to nie tylko "gryzienie" ale właśnie ono POWINNO BYĆ stemplem jakości ! W korungu powinien brać udział licencjonowany pozorant z doświadczeniem potrafiący nie pałką ale swoim zachowaniem wywrzeć presję na psie. KORUNG MA BYC GWARANCJA JAKOŚCI a nie przyszłego pośmiewiska / nie będę dawał przykładów/
Jestem za tym by sędziowie SV na wystawach owczarkarskich oceny doskonale powinni przyznawać tylko w klasach użytkowych , spadnie frekwencja /początkowo/ ale wzrośnie prestiż .Nie do przyjęcia jest to by na takiej wystawia kwalifikacje hodowlane otrzymywały psy /przyszłe reproduktory/z kl. otwartej i w nagrodę dostawały CWC !
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnie posty wskazują na KONIECZNOŚĆ wprowadzenia jawnośći - najlepiej nagrywania testów, egzaminów, koerungów, aby nikt nikomu nie mógł czegoś tam zarzucić i insynuować. Ciągle się słyszy,że coś tam kiedyś było czy jest nie tak - był na egzaminie czy nie. A tak jest dowód i już.
Tak samo testy psych. na wystawach - każdy mógłby zobaczyć jak dany pies gryzie ( byle nie były o jakiś dzikich godzinnach... Very Happy )
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszne jest to ze najbardziej krytykuja ci ktorzy nie widzieli ale wiedza oczywiscie lepiej. Trzeba bylo byc i ogladac Very Happy
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za tym by oprócz obowiązkowego korungu a przed nim obowiązkowego HD,ED i DNA i próby rowerowej, robić jeszcze rtg głowy, kręgosłupa, pojemność płuc ,plenność suk, żywotność plemników itd. ,itp.
Bo jak się nad tym zastanowić, to cóż to jest „wywalić” od 3000 do 5000 na doprowadzenie owczarka do korungu i to niemieckiego,.... dla grupki bogatych hodowców,którzy za wszelką cenę chcą narzucić swoje stanowisko innym hodowcom. Niech mi nikt nie pisze ,że jak kogoś nie stać to niech nie prowadzi hodowli ON bo nikt / póki co / a zwłaszcza, ta bogata grupka hodowców nie ma takich uprawnień/na szczęście/.
Jeżeli zaś chcielibyście przesądzić o wynikach na Krajowych Wystawach ON, że tylko z korungiem owczarki będą miały priorytet to więcej stracicie ,ponieważ liczba wystawianych owczarków spadnie drastycznie , wliczając w to” klubówkę a co za tym pójdzie tzw. znaczny spadek przeglądu pogłowia ON w Polsce”
Na dzień dzisiejszy hodowli, wystarczą w przypadku suki oceny 3 oceny bdb bez wyszkolenia ,że o korungu nie wspomnę. I tak będzie postępował przeciętny hodowca.
Wiedząc, że nie stać go na wyszkolenie, niemieckie rtg i DNA i że w tym przypadku nie ma szans na „krajówce” ON po prostu będzie jeżdził na zwykłe wystawy tylko po oceny.
A czy o to nam chodzi!?
A czy taki hodowca nie będzie sprzedawał szczeniąt!?,. .będzie . Czy będą gorsze!? ,…chyba nie,….bo będzie krył Waszymi psami z korungami a Wy im chętnie te reproduktory udostępnicie.
.Znalazła się grupka hodowców bogatych i starają się narzucać innym hodowcom swoją wolę, wbrew polskim przepisom hodowlanym. Zamiast wysmętniać się na forum to może pomożecie tym ,których na robienie korungu nie stać a na pewno chętnie do niego ze swoimi owczarkami przystąpią
Przypominam Wam nie jesteście sami w Polsce

A tak poza tym, Moim zdaniem należy się nad tym wszystkim spokojnie zastanowić!
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Halinko ja jestem doskonalym przykladem osoby bez pieniedzy wrecz bym powiedziala, ze biede klepie a jednak staram sie dazyc do tego co caly swiat robi z hodowla ON i jeszcze raz powtorze nik nikomu nie kaze hodowac ON Exclamation. Wiekszosc takich co na koszty narzekaja to takimi brykami jezdza ze hohoho. Na samochod dobry maja ale na psa wydac trzeba jak najmniej. Ja z powodu braku funduszy nie robie tego ze wszystkimi psami ale nigdy nie powiem, ze korung jest nie potrzebny bo ja kasy nie mam. Kogo to obchodzi czy mam kase czy nie Exclamation . To ze spadnie liczba psow na takich wystawach to niech spada. Dzis spadnie jutro urosnie (jak bedzie dobry przyklad) Sa inne wystawy "wszystkich ras" i tam sobie mozna robic hodowlanke. Wszyscy nasi sasiedzi dookola Polski maja wyzszy poziom ON.

Koszt przeswietlenia to okolo 1500 zl. IPO w przypadku psow trzeba zrobic. Korung kosztuje 100 zl. AD nie trzeba robic ale jego koszt to tez 100 zl. Niech bedzie 2000,- na psa na dwa lata to nawet nie jest 100 zl miesiecznie. Zapewne na uzywki wydaje sie wiecej, wiec nie jest to taki gigantyczny wydatek Rolling Eyes. Trzeba tylko chciec dazyc do lepszego Wink.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkowicie należy się z Panią Halinką zgodzić.
I tu w kontekście jej wypowiedzi należy zadać pytanie naszym "decydentom", dlaczego dalej nie ma woli zmiany regulaminu hodowlanego tak by nasze wymogi były wzorowane na SV, przy jednoczesnym wymogu dla wszystkich wykonania honorowanych przez SV - HD, ED DNA, na terenie naszego kraju (pomijam tu efemeryczny KON). A tak to się tworzy małą grupkę tych "lepszych", i całą resztę. Jednolite wymogi dla wszystkich i po problemie, no ale wtedy sprzedaż niektórym spadnie.
Tak to jest jak nie ma klubu z prawdziwego zdarzenia.
Zresztą znowu bijemy pianę o tym samym (regulaminy), a dalej nic się nie zmieni.
A na dziś realny koszt doprowadzenia psa/suki według niemieckiego regulaminu do hodowli wraz z opłaconym szkoleniem to ok. 7000 zł.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Niemczech mozna hodowac na rozowym rodowodzie lub na bialym. Caly swiat dazy do wymogow SV tylko nie my. Hodowla to nie sposob na zycie..... Mozna tez sie zapisac do Klubu Psa Rasowego i sobie hodowac. Hodowla to kosztowne hobby i jeszcze raz powtarzam nikt nam nie kaze hodowac ON Exclamation Jak sie za to bierzemy to robmy to dobrze i stosujmy sie do wymogow kraju rasy Exclamation
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group