Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mistrzostwa Śląska CACIT 2009 rok

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 8:09 am    Temat postu: Mistrzostwa Śląska CACIT 2009 rok Odpowiedz z cytatem

Mistrzostwa Śląska CACIT 4-5.04.2009r.
Mistrzostwa Śląska CACIT 4-5.04.2009Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Bytomiu
Oddziałowa Komisja Szkolenia Psów
41-902 Bytom ul. Mickiewicza 13tel/fax. (032) 281-73-84, (032)389-43-99numer konta - I/O Bytom 84 10902011 0000000532000037


Zapraszają na




Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Śląska Psów Obrończych



IPO I ,IPO III (CACIT),


eliminacje do MS IPO FCI 2009



IPO- A - Jaroslav Hodek (Czechy)



B -Jürgen Ritzi (Niemcy)



C - Friedrich Reichert (Niemcy)



Pozoranci:Rene Koneczny , Radomir Kupka ,Jaroslav Labik




Opłata startowa:IPO-100 pln (25euro),



TERMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ 15.03.2009



Wszelkie informacje na temat zawodów na :www.dog-sport.eu
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapowiadają się bardzo ciekawe ,bardzo prestiżowe zawody.
Po tytuł CACIT pewnie przyjadą Czesi jak i Słowacy.


Dorplant team" tam będzie,możliwe że nawet z dwoma psami.
Młodziutka KATJA Cevaro z tego "teamu", "ma ochotę" na start w IPO-1 Laughing ,ale to się jeszcze zobaczy.Nie wiem czy o parę miesięcy nie za wcześnie na nią.

Ktoś się przymierza do startu w tych zawodach ?
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

27.02.2009.
Lista zgłoszonych uczestników do udziału w zawodach CACIT - IPO, Bytom 04-05.04.2009
(sortowanie wg. daty zgłoszenia]
1. Neck Connan Bohemia - ON Roman Matloch - CZ IPO I
2. DJUNA von Tjaernshaget - ON Magdalena Królikowska - PL IPO I
3. FANTAGIRA vom Ludwigstor - ON
Michał Lewandowski - PL IPO I
4. Baresca R.G. Alegranda - ROT
Sebastian Pfajfer - PL IPO I
5. AXEL Progresja - ON
Mirosław Bienia - PL IPO I
6. ADRA Progresja - ON
Aneta Pfeifer - PL IPO I
7. AFERA Progresja - ON
Ewa Frączek - PL IPO I
8. IRUS Von Casamano - ON
Krzysztof Kasperek - PL
IPO I

9. CYRIL pri Kastieli v GP - ON
Daniel Szydło - PL
IPO I

10.




1.
VAT Cevaro - ON
Dorota Stawicka - PL IPO III

2. Kustmarken's AMIR - ON
Marcin Królikowski - PL IPO III

3. ATHENA SK SION - OBM
Jerzy Klaczak - PL IPO III
4. Eyk von Erikson - AT
Patrycja Frolenko - PL IPO III
5. Hajen LOKE - ON
Justyna Karolewska - PL IPO III
6.
OSKAR Bono Campo - OBM Bartosz Przykuta - PL IPO III
7. Diro Skilos - ON
Agnieszka Leszczyńska - PL
IPO III

8. Dano Zamat - ON
Tomasz Stocki - PL
IPO III

9.
10.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lista zawodnikow swiadczy o bardzo,bardzo wyrownanej walce.
To dobry zank dla polskiego poziomu IPO.
Jestem bardzo ciekaw zawodników IPO-1 bo z IPO-3 to każdy z tych zawodników moze wygrać.Oczywiście trzymam kciuki za VATa ale faworytem moim jest Patrycja Florenko.Odnośnie drugiej i trzeciej lokaty może być różnie.Przeważają psy starsze,co nie znaczy że naprzykład Marcin królikowski nie zabłyśnie z młodym AMIRem,bo mają fajny styl pracy,który mi się podoba.Ale zdarzyć się może wszystko i zawody mogą być bardzo ciekawe.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tych zawodach wystąpią w IPO-3 jeden a może dwa eksteriery,międzyinnymi DIRO Skilos z Agnieszką Leszczyńską.
Może jeszcze wystąpić zeszloroczny Mistrz Polski w IPO-3 Marcin Czlapa z eksterierową UNKĄ z Tuszyńskiego Lasu Wink
Eksteriery też mogą namieszać Wink

A zawody to nie tylko umiejętnosć dobrego gryzienia,zwlaszcza w IPO-3 i w dodatku tej rangi zawodach,gdzie pies musi niezłe obciązenia wytrzymywać w elementach poza samym gryzieniem.
Przygotowanie się zawodnika i psa wymaga mnóstwo fachowej roboty a już wyczynem jest zrobić to z eksterierem.
Duży szcun dla tych zawodnikow,którzy się tego podejmują.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Neck Connan Bohemia - ON Roman Matloch - CZ IPO I
2. DJUNA von Tjaernshaget - ON Magdalena Królikowska - PL IPO I
3. FANTAGIRA vom Ludwigstor - ON
Michał Lewandowski - PL IPO I
4. Baresca R.G. Alegranda - ROT
Sebastian Pfajfer - PL IPO I
5. AXEL Progresja - ON
Mirosław Bienia - PL IPO I
6. ADRA Progresja - ON
Aneta Pfeifer - PL IPO I
7. AFERA Progresja - ON
Ewa Frączek - PL IPO I
8. IRUS Von Casamano - ON
Krzysztof Kasperek - PL
IPO I

9. CYRIL pri Kastieli v GP - ON
Daniel Szydło - PL
IPO I

10. AIK Rovra - ON
Lech Szczepański - PL
IPO I





1.
VAT Cevaro - ON
Dorota Stawicka - PL IPO III

2. Kustmarken's AMIR - ON
Marcin Królikowski - PL IPO III

3. ATHENA SK SION - OBM
Jerzy Klaczak - PL IPO III
4. Eyk von Erikson - AT
Patrycja Frolenko - PL IPO III
5. Hajen LOKE - ON
Justyna Karolewska - PL IPO III
6.
OSKAR Bono Campo - OBM Bartosz Przykuta - PL IPO III
7. Diro Skilos - ON
Agnieszka Leszczyńska - PL
IPO III

8. Dano Zamat - ON
Tomasz Stocki - PL
IPO III

9. Jasyr z Jastrzebskiego Zagonu - OBM
Dariusz Kowalski - PL
IPO III

10. Enzo vom alten Wingertshaus - ON
Piotr Andersohn - PL
IPO III

11. Gitano - OBM
Franciszek Wiśniewski - PL
IPO III

12. Uno Lasmon - ON
Martin Barjak IPO III
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WYNIKI IPO1

Zaliczyły - i tym samym mają lokaty:

Lokata 1.: CYRIL pri Kastieli, owczarek niemiecki, przewodnik Daniel Szydło - PL, ślad: 95, posłuszeństwo: 85, obrona: 95, RAZEM: 275 pkt
Lokata 2.: DJUNA von Tjaernshaget, owczarek niemiecki, przewodnik Magdalena Królikowska - PL, ślad: 96, posłuszeństwo: 95, obrona: 83, RAZEM: 274 pkt
Lokata 3.: AIK Rovra, owczarek niemiecki, przewodnik Lech Szczepański - PL, ślad: 97, posłuszeństwo: 87, obrona: 87, RAZEM: 271 pkt
Lokata 4.: HANIBAL z Jurschtavu, owczarek niemiecki, przewodnik Marek Szczepański - PL, ślad: 92, posłuszeństwo: 87, obrona: 91, RAZEM: 270 pkt
Lokata 5.: BARESCA RG Alegranda, rottweiler, przewodnik Sebastian Pfajfer - PL, ślad: 85, posłuszeństwo: 78, obrona: 91, RAZEM: 254 pkt
Lokata 6.: NECK Connan Bohemia, owczarek niemiecki, przewodnik Roman Matloch - CZ, ślad: 81, posłuszeństwo: 73, obrona: 97, RAZEM: 251 pkt

Nie zaliczyły:

AFERA Progresja, owczarek niemiecki, przewodnik Ewa Frączek - PL, ślad: 24, posłuszeństwo: 78, obrona: 78, RAZEM: 180 pkt
IRUS Von Casamano, owczarek niemiecki, przewodnik Krzysztof Kasperek - PL, ślad: 20, posłuszeństwo: 66, obrona: 84, RAZEM: 170 pkt
FANTAGIRA vom Ludwigstor, owczarek niemiecki, przewodnik Michał Lewandowski - PL, ślad: 38, posłuszeństwo: 82, obrona: 30, RAZEM: 150 pkt
ADRA Progresja, owczarek niemiecki, przewodnik Aneta Pfeifer - PL, ślad: -, posłuszeństwo: 80, obrona: dyskwalifikacja, RAZEM: dyskwalifikacja
AXEL Progresja, owczarek niemiecki, przewodnik Mirosław Bienia - PL, ślad: -, posłuszeństwo: 48, obrona: dyskwalifikacja, RAZEM: dyskwalifikacja
_________________
Asia Domańska


Ostatnio zmieniony przez askad dnia Pon Kwi 06, 2009 8:40 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WYNIKI IPO3

Zaliczyły - i tym samym mają lokaty:

Lokata 1.: ATHENA SK Sion, owczarek belgijski malinois, przewodnik Jerzy Klaczak - PL, ślad: 93, posłuszeństwo: 96, obrona: 93, RAZEM: 282 pkt
Lokata 2.: JASYR z Jastrzębskiego Zagonu, owczarek belgijski malinois, przewodnik Dariusz Kowalski - PL, ślad: 87, posłuszeństwo: 87, obrona: 92, RAZEM: 266 pkt
Lokata 3.: OSKAR Bono Campo, owczarek belgijski malinois, przewodnik Bartosz Przykuta - PL, ślad: 78, posłuszeństwo: 84, obrona: 95, RAZEM: 257 pkt
Lokata 4.: GITANO Nocne Marki, owczarek belgijski malinois, przewodnik Franciszek Wiśniewski - PL, ślad: 90, posłuszeństwo: 70, obrona: 91, RAZEM: 251 pkt
Lokata 5.: DIRO Skilos, owczarek niemiecki, przewodnik Agnieszka Leszczyńska - PL, ślad: 74, posłuszeństwo: 84, obrona: 86, RAZEM: 254 pkt

Nie zaliczyły:

VAT Cevaro, owczarek niemiecki, przewodnik Dorota Stawicka - PL, ślad: 63, posłuszeństwo: 96, obrona: 86, RAZEM: 245 pkt
Kustmarken's AMIR, owczarek niemiecki, przewodnik Marcin Królikowski - PL, ślad: 52, posłuszeństwo: 93, obrona: 95, RAZEM: 240 pkt
UNO Lasmon, owczarek niemiecki, przewodnik Martin Barjak, ślad: 20, posłuszeństwo: 91, obrona: 87, RAZEM: 198 pkt
ENZO vom alten Wingertshaus, owczarek niemiecki, przewodnik Piotr Andersohn - PL, ślad: 81, posłuszeństwo: 88, obrona: dyskwalifikacja, RAZEM: dyskwalifikacja
Hajen LOKE, owczarek niemiecki, przewodnik Justyna Karolewska - PL, ślad: 34, posłuszeństwo: -, obrona: -, RAZEM: -
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że doczekamy się relacji z zawodów Exclamation Dorota, Sławek (i inni oczywiście również) - napiszcie coś - wszyscy czekamy bardzo niecierpliwie Exclamation Exclamation

Ja byłam na zawodach bardzo krótko (praca Sad ), z niedzieli mam kilka filmików nagranych przez mojego męża z synem - ale jeszcze nawet nie miałam czasu ich obejrzeć, więc nie wiem jakiej są jakości.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyniki wraz z dodatkowymi nagrodami za najlepszy ślad, posłuszeństwo i obronę zamieściłam na stronie KON.
Moje wrażenia jako widza są bradzo pozytywne - znakomita organizacja, nie było ŻADNYCH przerw, sędziowie bardzo dokładnie komentowali ćwiczenia i punktację, a występy psów i przewodników były w większości na zupełnie dobrym poziomie. Zresztą widać to było i w punktacji. Ucieszyło mnie to, że coraz wiecej jest psów, które zaliczają ćwiczenie B nie "za karę" snując się smutno, acz karnie za przewodnikiem, ale okazując rzeczywiste zaangażowanie we współpracę z przewodnikiem. I na pewno nie sprawia im to przykrości, niektóre są radosne, inne tylko pogodne. To duży postęp, który się dokonał w ciągu ostatnich paru lat. Myślę, że przyczyniły się do tego prywatne seminaria i szkolenia prowadzone poza strukturami ZKwP.
Obrony większość psów w klasie III zaliczyła bardzo ładnie - tylko jeden pies dostał dyskwalifikację, ale za to, że nie puścił rękawa. Klasy I nie widziałam.
Najlepszą obronę zaliczył pies Marcina Królikowskiego, choć moim zdaniem obrona malinois Bartka Przykuty wcale nie była gorsza (w każdym razie oba psy robiły to w imponującym stylu).
Co do śladu - wiem, że były jakieś animozje między organizatorami i zawodnikami, paru psom, które zawsze do tej pory miały poprawny ślad zupełnie nie poszło. Cóż, tak bywa.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
VAT Cevaro, owczarek niemiecki, przewodnik Dorota Stawicka - PL, ślad: 63, posłuszeństwo: 96, obrona: 86, RAZEM: 245 pkt
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Proszę mnie żle nie zrozumieć Pani Doroto.
Wcale mnie to nie dziwi.Dla mnie VAT jest takim prawdziwym "MACHO" to facet pełną gębą.Nie łatwo jest przejąć takiego psa.Gratuluję odwagi a następnym razem będzie lepiej.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Cytat:
VAT Cevaro, owczarek niemiecki, przewodnik Dorota Stawicka - PL, ślad: 63, posłuszeństwo: 96, obrona: 86, RAZEM: 245 pkt
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Proszę mnie żle nie zrozumieć Pani Doroto.
Wcale mnie to nie dziwi.Dla mnie VAT jest takim prawdziwym "MACHO" to facet pełną gębą.Nie łatwo jest przejąć takiego psa.Gratuluję odwagi a następnym razem będzie lepiej.
\
Ale tu można gratulować nie tylko odwagi, ale i wyniku - VAT zdobył wyróżnienie za najlepiej wykonane ćwiczenie B. Very Happy
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 6:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Grandziocha"]
Cytat:
[b]
Dla mnie VAT jest takim prawdziwym "MACHO" to facet pełną gębą.Nie łatwo jest przejąć takiego psa.Gratuluję odwagi a następnym razem będzie lepiej.

Powiem tylko że jesteśmy z występu bardzo zadowoleni.Uwazam,że 96/100 punktów to doskonały wynik z posluszeństwa.Sędziowie wyróżnili Dorotę i VATa jako parę,która wygrała konkurencję"najlepsze posluszeństwo".
Jak tu się nie cieszyć Smile .
Śladu ze mną VAT też na tym terenie by nie zrobił lepszego.
W obronie mogło być lepiej ze strony Doroty w kwewstii głośności wydawania komend. Ale wiemy na czym następnym razem mamy się skupić.Dorota po prostu musi "ryczeć" na niego przy komendach "puść".VAT musi wiedzieć kto rządzi w tym zespole Wink Dorotka zapomniała przez chwilę ze to nie jest grzeczny piesek na zawodach.Jak zaczęla zdecydowanie głosem reagować to VAT puszczał bez problemu i chodzil jak zegareczek.Ale 86 z tej konkurencji to też nieżle jak na początek.
W ogóle cały występ,lącznie z obroną własnie opisuję na swojej stronce w dziale "aktualności".Zapraszam do poczytania.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group