Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Licencja hodowlana
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:
Polski jezyk jest naprawde trudny do pisania precycyjnych wypowiedzi. Jest zbyt wieloznaczny. dotyczy to nawet ustaw sejmowych, gdzie redakcja aktu prawnego zajmuja sie specjalisci, dlatego nie dziwi mnie, ze w licencji tez sa bledy redakcyjne. To sie zdarza. Tylko pytanie - czy i kiedy zostana poprawione....


Polski jezyk wcale nie jest trudny. Precyzuje sie wieloznacznie po to zeby jednemu na cos pozwolic bo paragraf pozwala a drugiemu nie bo ten sam paragraf nie pozwala......
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przeczę, że być może masz rację, ale tutaj nie chodzi o ocenę jakości prześwietleń polskich kontra niemieckich (sama oglądałam rodowód z polskim B i niemieckim normal Smile - więc bywa różnie) tylko o jasne postawienie sprawy. Ja jestem jak najbardziej za - skoro Niemcy dopuszczaja noch zugelassen do hodowli, uważam, że należy dopuścić też noch zugelassen niemieckie w Polsce. Nie ma jednak co ukrywać , że w Niemczech noch zugelassen to dysplazja lekka. Do hodowli nie dopuszczane są tylko psy/suki z dysplazją średnią i ciężką. Swojego czasu pisałam o tym na Jacentusie - z powoływaniem się na niemieckie źródła - teraz zaglądam na Jacentusa i nie znalazłam tego - albo jestem ślepa albo komuś przeszkadzało Evil or Very Mad .

A wracając do komunikatu - powienien on więc głosić, że w związku z tym, że do polskiej licencji dopuszcza się psy/suki "z prześwietleniami wykonanymi w kraju będącym członkiem FCI o ile wynik tego prześwietlenia jest wystarczający do uzyskania licencji hodowlanej", a więc do hodowli w Polsce dopuszczane są też psy/suki z takim prześwietleniem. I tyle. Nie byłoby wtedy żadnych wątpliwości.

Mam tylko nadzieję, że nie ma kraju zrzeszonego w FCI, w którym licencja może być zrobiona przy wyniku np. dysplazja ciężka Twisted Evil Very Happy
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 4:51 pm    Temat postu: Licencja Odpowiedz z cytatem

Muszę napisać szanowne Panie ,że nic z tej Waszej dyskusji nie rozumiem.
Jaka licencja!,...jaki korung!,...w/g czego i kogo!, jakiego klubu!,..i w/g jakiego kraju!!!.Dla mnie jest to totalny bałagan o którym już pisałam na jacentusie.
W moim rozumieniu wszystkie przepisy i regulaminy decydujące o podstawowej przydatności hodowlanej psa/suki - owczarki niemieckie/powinny być ujednolicone,uporządkowane,czytelne,jasne i bez możliwości interpretacji przez kierowników sekcji jak i przez sędziów.Powinny dotyczyć wszystkich posiadaczy owczarków niemieckich w Polsce zrzeszonych w Związku Kynologicznym z automatu bez względu na to czy własciciel owczarka jest członkiem jakiegoś tam klubu ON czyt./prywatnego klubu ON pana Szcześniaka/ czy nie.
I od tego bym zaczęła:
że suka/pies hodowlany jest:
kiedy ukończy odpowiedni wiek - podać ścieśle jaki
kiedy ma wyszkolenie- podać sciśle jakie
kiedy ma zaliczone wystawy-podać ścisle jakie/najlepiej "owczarkarskie/ i jakie musi mieć oceny uwzględniając owczarki sportowe
jaka dysplazja dopuszcza do hodowli -podać ściśle dane
zaliczony przegląd hodowlany - szczegółowy opis przeglądu
i tu mam na mysli zwykłą kwalifikacje do hodowli.
I teraz,.... tak mi sie wydaje
Każdy właściciel owczarka powinien sam dobrowolnie decydować o licencji czy też korugu.
Zastanawiam sie tylko czy pies/suka może przystąpic do licencji nie spełniając powyższych warunków i ewentualnie jakie dodatkowe warunki powinnen spełnić np czy musi mieć wyższy stopień szkolenia czy przeswietlenia- podac jakie
Powinien być dokładny opis licencji
Psy/suki posiadajace juz licencje z kraju macierzystego/importy/ nie powinny podlegać ,licencji polskiej czy przeglądowi hodowlanemu
ale uważam ,że właściciel sprowadzonego psa czy suki powinien zrobić kopie dokumentów uprawniających do hodowli i zgłosić to kier. sekcji w swoim macierzystym oddziale z podaniem czy suka/pies jest jego własnością,wspólwłasnością czy jest w dzierżawie.
Wszystko to co napisałam powinno być zawarte w jednym konkretnym regulaminie dotyczącym tylko owczarki niemieckie,mam tu na myśli jakiś ogólnopolski biuletyn dla owczarków niemieckich w Polsce zatwierdzone przez ważne władze związku i podpisane,wszelkie zmiany powinny być podawane w tym biuletynie, co jest ważne a co nie aktualne,.. a nie klub ma swoje przepisy ,inni owczarkarze trzymają się ,...czego,jakich przepisów!? Naprawdę zgłupieć można!!!.Nie twierdzę,że mam rację ale zaglądanie do wszystkich przepisów związkowych zawartych nie wiadomo gdzie,...owczarkarskich polskich czy niemieckich,klubowych,które są ważne a które ważniejsze doprowadza do tego,że jest totalny bałagan a jedne przepisy przeczą innym,no i te notoryczne zmiany,... nie zawsze wiadomo gdzie są zapisane i czego sie trzymać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a ja mam jeszcze jedno pytanie..co z psami np.wycofanymi z jakiegoś powodu z hodowli w innym kraju?a przywiezionymi do nas i hodowlanymi tylko na Polskich warunkach??co o tym sądzicie???
Ja wiem że żyjemy w Polsce i Polskie przepis nas obowiązują ,ale co z takimi kwiatkami???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuszne pytanie Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam przepiękną sukę - Escia del Abibi - druga na Klubowej w Polsce. Bodajże to Luiza wykryła, że ma ciężką dysplazję w Niemczech i po prześwietleniu została sprowadzona do Polski. Gdy sprawę nagłośniono - miot po niej zapisano na węgierskiego hodowcę (tam można było rozmnażać suki z dysplazją). I co - nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności - a do teraz spotykam na wystawach syna Escii - reproduktora, championa wystawowego Exclamation Ma szczęście, że nie odziedziczył bioder po matce Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze a co na przyklad jak mamy polskie przeswietlenie B a potem robimy niemieckie i przychodzi nam dyspalzja co w tedy? Przeciez taki przypadek moze sie zdarzyc...
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Regulaminowo pies/suka jest dalej hodowlana - bo ma polskie A lub B Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Regulaminowo a wyobrazasz sobie ile by bylo gadania...
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ayshe



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 2
Skąd: Warszawa/neugalmsbull

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
No a ja mam jeszcze jedno pytanie..co z psami np.wycofanymi z jakiegoś powodu z hodowli w innym kraju?a przywiezionymi do nas i hodowlanymi tylko na Polskich warunkach??co o tym sądzicie???
Ja wiem że żyjemy w Polsce i Polskie przepis nas obowiązują ,ale co z takimi kwiatkami???
bardzo dobre pytanie. Cool .wg mnie wycofanie z hodowli w kraju x nie powinny byc hodowlane w kraju y.jesli przyczyna wycofania byla cecha dyskwalifikujaca danego osobnika do uzycia w hodowli w kraju x to wydaje mi sie logicznym ze dla dobra rasy nei nalezy uzywac takiego psa/suki w hodowli w kraju y. Twisted Evil
_________________
Beata Lohse
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jest to też logiczne - szczególnie jeśli krajem x są Niemcy Smile .

Ale tak się zastanawiam, o jakie przypadki może w Polsce chodzić (nie mówię o zatajaniu prześwietleń etc.) - przecież teoretycznie mamy bardzo ostry regulamin - prześwietlenie C nie jest dopuszczalne, do hodowli dopuszczają wyższe niż wg SV oceny wystawowe etc.

Oczywiście jakby swojego czasu kogokolwiek w Polsce było stać na Nero Noebachtal - to pewnie by krył pomimo zakazu SV Very Happy.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Nero Noebachtal to troche inna sprawa tu ponoc chodzilo o tzw przyzwoitosc (u nas calkowicie nie znana). Przeciez psy z dysplazja lokci moga kryc w Niemczech tylko nie maja VA
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest sprawa uczciwości kier sekcji ON w poszczegółnych oddziałach,a w większości kierownicy sekcji to sędziowie kynologiczni. Co do tej uczciwości mam bardzo wielkie zastrzeżenie.W Łodzi był taki pies ESTO v Batu przywieziony od południowych sasiadów do pana K .Mimo ,że tak w Niemczech jak i w Czechach był nie hodowlany, w Łodzi pan G uznał ,że może kryć.Na szczęście nic po nim nie pozostało. To też taki przykład,.....

Dlatego uważam ,że suki/psy sprowadzone z zagranicy powinny podlegać pewnym przepisom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos Łodzi: jakis czas temu był w tamtejszym oddziale pies Czarli Woj Bas. Jeden z krakowskich hodowców przywiózł go do siebie, aby uzywać jako reproduktora. Kiedy przyszedł do Związku Kynologicznego O/Kraków i pokazał rodowód psa okazało się, że tam nie ma nic-ani prześwietlenia, ani wystaw, ani wpisu Pies reproduktor. Dla wyjaśnienia sprawy zadzwoniliśmy do oddziału Łódź z pytaniem czy ten pies (i na jakiej podstawie) jest tam reproduktorem. Jakaś pani (ktoś z tamtejszej sekcji) rozbrajająco stwierdziła "No jest reproduktorem, bo przecież szczeniaki się po nim rodzą"......
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale mnie to nie dziwi,pewnie takich przypadków znalazło by się więcej Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group