Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Licencja hodowlana
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Przeciez psy z dysplazja lokci moga kryc w Niemczech tylko nie maja VA


Od sezonu 2008, aby otrzymać ocenę doskonałą na wystawie w Niemczech trzeba już mieć pozytywne prześwietlenie łokci - dotyczy to psów/suk urodzonych po 1.01.2004.
Również do Koerungu będzie to wymagane Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ayshe napisał:
alexandra napisał:
No a ja mam jeszcze jedno pytanie..co z psami np.wycofanymi z jakiegoś powodu z hodowli w innym kraju?a przywiezionymi do nas i hodowlanymi tylko na Polskich warunkach??co o tym sądzicie???
Ja wiem że żyjemy w Polsce i Polskie przepis nas obowiązują ,ale co z takimi kwiatkami???
bardzo dobre pytanie. Cool .wg mnie wycofanie z hodowli w kraju x nie powinny byc hodowlane w kraju y.jesli przyczyna wycofania byla cecha dyskwalifikujaca danego osobnika do uzycia w hodowli w kraju x to wydaje mi sie logicznym ze dla dobra rasy nei nalezy uzywac takiego psa/suki w hodowli w kraju y. Twisted Evil


No ale cóż u nas w Polsce tak nie jest...bo Polskie władze tego nie sprawdzają,bo po co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:


Od sezonu 2008, aby otrzymać ocenę doskonałą na wystawie w Niemczech trzeba już mieć pozytywne prześwietlenie łokci - dotyczy to psów/suk urodzonych po 1.01.2004.
Również do Koerungu będzie to wymagane Exclamation


to znaczy, ze psy/suki przystepujace do koerungu w 2008 z dysplazja lokci nie beda hodowlane...... Shocked
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to pierwsze podejscie a nie przedłużenie to nie będą hodowlane( aby przystąpić do koerungu musza miec ED-dopuszczające do hodowli , wiec Normal,Fast normal,Noch zugellasen)przynajmniej w Niemczech ...u nas dalej bedzie samowolka...a własciwie sie dopiero zacznie!Kiedyś masowo przyjezdzały nie czyste tyłem psy i suki,potem te nie do końca dobre psychicznie a teraz dostana się nam te z nie czystym przodem...normalnie nie mogę się już doczekać!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojojojojojoj
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do lektury bardzo pouczajacych i myśle tłumaczących wiele artykułów .
http://www.ingemar.pl/Artykuly_KomentarzONcz2.htm
http://www.ingemar.pl/Artykuly_Procedurawprowadzania.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie bardzo, że władze nie chcą nasz zaszczycić rozmową - polemika na Forum (szczególnie na Forum jawnym) naprawdę nikomu nie ubliża panie Marku Exclamation Według mnie wręcz przeciwnie - świadczyłaby o dobrej woli, a zarazem i o odwadze Very Happy . Ale trudno - nie mnie jest to zmieniać Exclamation
Nie wiem Olu co Tobie wytłumaczył wskazany przez Ciebie tekst Exclamation Według mnie komentarz do pierwszego punktu Komunikatu nr 1/2008 brzmi trochę jak "tupanie nogą" Smile - "Klubo-Komisja mówi, że tak jest - więc tak jest - a kto nie wierzy, to nieuk" Exclamation
Ja - jako kierownik sekcji - wolałabym jednak informację bardziej konkretną Exclamation Sam pan Marek pisze, że wszystko musi być zatwierdzone przez Plenum ZK, a "wszelkie samowolne działania będą zgodnie z pismem ZG traktowane jako działania nielegalne". Chciałabym więc wiedzieć czy zmiana kwalifikacji hodowlanej owczarków niemieckich (odnośnie prześwietleń) została zatwierdzona przez Plenum. Bo na stronie ZG ZKwP - w "Wykazie ras psów, które oprócz przepisów Regulaminu Hodowli Psów Rasowych objęte są dodatkowymi wymogami hodowlanymi zalecanymi przez Klubu Ras, a zatwierdzonymi przez Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce, obowiązujące od 1.04.2006 r. z późniejszymi zmianami" przy Owczarkach Niemieckich nadal możemy przeczytać "wynik badania na dysplazję: A, B". Jeżeli zostało to zmienione - to powinno zostać ogłoszone - z podaną datą zatwierdzenia przez Plenum Exclamation I dopiero wtedy będzie wszystko czytelne i jasne - i o to przecież chodzi nam wszystkim, nieprawdaż Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wracając do Regulaminu Licencji - czytamy tam, że "zaliczane są także prześwietlenia wykonane w kraju będącym członkiem FCI o ile wynik tego prześwietlenia jest wystarczający do uzyskania licencji hodowlanej w tym kraju".
A Pan Marek pisze w swojej wypowiedzi, do której link podała Ola:
"często zdarzają się kierownicy sekcji nie mający nic wspólnego z owczarkami i istniejącym w naszym świecie nazewnictwem".
Reasumując - w świetle powyższego tym bardziej wydaje się zasadnym przygotowanie przez autorów licencji (czyli rozumiem przez Klubo-Komisję) wykazu wyników prześwietleń wystarczających do uzyskania licencji w krajach będących członkami FCI - jako załącznik do ww Regulaminu Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Dziwi mnie bardzo, że władze nie chcą nasz zaszczycić rozmową - polemika na Forum (szczególnie na Forum jawnym) naprawdę nikomu nie ubliża panie Marku Exclamation Według mnie wręcz przeciwnie - świadczyłaby o dobrej woli, a zarazem i o odwadze Very Happy . Ale trudno - nie mnie jest to zmieniać Exclamation
Nie wiem Olu co Tobie wytłumaczył wskazany przez Ciebie tekst Exclamation Według mnie komentarz do pierwszego punktu Komunikatu nr 1/2008 brzmi trochę jak "tupanie nogą" Smile - "Klubo-Komisja mówi, że tak jest - więc tak jest - a kto nie wierzy, to nieuk" Exclamation
Ja - jako kierownik sekcji - wolałabym jednak informację bardziej konkretną Exclamation Sam pan Marek pisze, że wszystko musi być zatwierdzone przez Plenum ZK, a "wszelkie samowolne działania będą zgodnie z pismem ZG traktowane jako działania nielegalne". Chciałabym więc wiedzieć czy zmiana kwalifikacji hodowlanej owczarków niemieckich (odnośnie prześwietleń) została zatwierdzona przez Plenum. Bo na stronie ZG ZKwP - w "Wykazie ras psów, które oprócz przepisów Regulaminu Hodowli Psów Rasowych objęte są dodatkowymi wymogami hodowlanymi zalecanymi przez Klubu Ras, a zatwierdzonymi przez Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce, obowiązujące od 1.04.2006 r. z późniejszymi zmianami" przy Owczarkach Niemieckich nadal możemy przeczytać "wynik badania na dysplazję: A, B". Jeżeli zostało to zmienione - to powinno zostać ogłoszone - z podaną datą zatwierdzenia przez Plenum Exclamation I dopiero wtedy będzie wszystko czytelne i jasne - i o to przecież chodzi nam wszystkim, nieprawdaż Exclamation


_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mal



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy komuś te artykuły coś wytłumaczyły, mnie nic Shocked

Jeśli jest nieścisłość w przepisach, to po co upierać się, że wcale jej nie ma? Skoro wyraźnie została ona wytknięta? Jeśli w Polsce dopuszcza się do hodowli psy z HD A i B a mamy zwierzątko z C to wystarczy zaliczyć z nim koerung a następnie przystąpić do przedłużenia licencji - wszak licencje FCI są uznawane na równi. Mam tylko nadzieję, że gdzieś nie można rozmnażać zwierząt z D czy E!! I co należy uzupełnić sprowadzając psa? Wystawy... Ręce opadają. Jak tu nie mieć podejrzeń, że tylko na tym zależy ZKwP?!
I co mnie jeszcze uderza - po co była ta mowa, że licencja to początek, ten pierwszy krok do uznania jej przez SV skoro teraz czytamy, że to nie przepis na pół kadencji ale taki na długie lata Shocked Jednym słowem - długie lata w zamian za szkolenie suk będzie obowiązywał przepis dopuszczający 2 mioty w 3 cieczki oraz zezwalający na wyższą cenę za szczeniaka. Pogratulować!!

Drugi artykuł cóż... Zawsze mi się wydawało, że jeśli się ma jakieś stanowisko to ono zobowiązuje i jest się odpowiedzialnym za swoje decyzje i obowiązki. A tymczasem artykuł odebrałam jak pisanie "to wina innych, że jest jak jest (tylko kto podsuwa takie a nie inne wnioski do zatwierdzenia?) a w ogóle jak jesteście tacy mądrzy to se sami zróbcie!"

Trochę przykro czytać takie rzeczy... Czy nie może w końcu być normalne? Czy to tak trudno napisać, że jest błąd i się go naprawi? Czy nie można działaniem pokazać, że się stara zmienić coś na lepsze? A jeśli już działa się tak a nie inaczej to po co potem udawać, że cel był inny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mal napisał:
Nie wiem, czy komuś te artykuły coś wytłumaczyły, mnie nic Shocked

Jeśli jest nieścisłość w przepisach, to po co upierać się, że wcale jej nie ma? Skoro wyraźnie została ona wytknięta? Jeśli w Polsce dopuszcza się do hodowli psy z HD A i B a mamy zwierzątko z C to wystarczy zaliczyć z nim koerung a następnie przystąpić do przedłużenia licencji - wszak licencje FCI są uznawane na równi.


Sorki ale tak dla scisłości..to gdzie mozna zaliczyc koerung z C????bo jesli masz na mysli A-nochzugellasen..to uwierz mi napewno nie było to Polscke C,raczej juz B a czasem nawet A.
A tak swoja droga to znam takie które w Niemczech sa wykluczone z Hodowli z Polskie A posiadają i cóz , pewnie beda miały Poska licencje i "lepsze " szczeniaki..bo u nas im wolno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
ALHAMBRA



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 12:13 pm    Temat postu: LICENCJA. Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze czytam regulamin nowej licencji hodowlanej, to nadal stwierdzam, że mamy najbardziej rygorystyczne regulaminy w świecie: 3 oceny doskonałe (w Niemczech jedna bdb), dwa stopnie odczytu dysplazji (w Niemczech trzy), co sugerowałoby, że nasze psy są lepsze od niemieckich. Jak jest, każdy widzi. Zakładając, że w Polsce jest zarejestrowany np. Zwycięzca Świata Juniorów lub Młodzieży, z wyszkoleniem ScHH2, to pies taki nie otrzyma polskiej licencji hodowlanej po ukończeniu 18. miesiąca życia, bo na egzaminie przedstawi kartę oceny ze światówki i dwie np. z niemieckich krajowych wystaw ON (oceny bdb, bo wyższych nie może) oraz kartę oceny z egzaminu ScHH np. z landowych mistrzostw. Dalej więc, byle jaka wystawa ON w Polsce jest ważniejsza od światówki. Biorąc pod uwagę, że niemieccy sędziowie sędziujący nasze wystawy ON stosują regulaminy SV (nie przyznają ocen doskonałych w "młodych" klasach), a Niemców zaprasza się nagminnie, można łatwo sobie wyobrazić, że taki pies po ukończeniu drugiego roku życia nie rozpocznie kryć (co byłoby z korzyścią dla naszych owczarków), a dopiero będzie musiał poddać się dalszej weryfikacji na wystawach. Nigdy tego nie rozumiałem i nadal nie rozumiem, szczególnie w świetle wypowiedzi WSZYSTKICH znanych mi hodowców ON, że ocena od niemieckiego sędziego (tym bardziej uzyskana na niemieckiej wystawie) jest bez porównania więcej warta, niż od najlepszego polskiego sędziego na polskiej wystawie.

Uważam, że korzystniej byłoby, gdyby na egzaminie licencyjnym uznawano oceny dopuszczające do hodowli w kraju zdobycia oceny. Na pewno ustrzegłoby nas przed śmiesznością wynikającą z opisanej wyżej sytuacji. Z resztą, to samo dotyczy prześwietleń i wyszkolenia.

A co z psami z linii użytkowych?
_________________
Andrzej Piwowar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 9:05 am    Temat postu: Re: LICENCJA. Odpowiedz z cytatem

ALHAMBRA napisał:


A co z psami z linii użytkowych?

Właśnie... .
Akurat mój VAT jest zarejestrowanym reproduktorem z ocenami doskonałymi na wystawach,ale co z psami uzytkowymi ktore nie posiadają wyglądu bardzo dobrego przynajmniej...? Zakwalifikować je kundle czy dać im doskonałe oceny?
Jak to sie u nas praktykuje na wystawach a jak w innych krajach?
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem jedno co mnie bardzo derewuje u ludzi co maja linie uzytkowa....
A no zawsze slysze jak sie psy wiesza na eksterier i daje za przyklad uzytka pod wzgledem harakteru i nie ma mowy dla szkoleniowcow zeby eksteriera traktowac troche ulgowo ale jak na wystawach uzytka sedzia nie chce dac tzw "hodowlanki" bo kaszalot i wzorca sie nie trzyma to jest dobiero ola Boga... gadania a gadania. Rasymujac "wy" (mam na mysli ogol a nie jednostke) nie uwazacie za potrzebne traktowac eksterier odrobine lagoniej niz uzytek za to "my" musimy isc wam na reke bo to wlasnie uzytek.... jakies nie haloo... Kompletny brak wspolpracy, same przepychanki
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos to ty dzielisz na "wy,my".
Nie uważam ze pies o wygladzie "kojota" musi byc łagodniej traktowany na wystawie. Niech to regulują regulaminy hodowlane i niech to wyglada tak jak w innych krajach[niemcy,czesi,slowacy].

Akurat ja nie mam tutaj problemu ale sa użytki które na pewno nie powinny miec oceny doskonalej czy dobrej tylko dlatego ze jest uzytkiem.

Te sprawy powinny byc regulowane tak jak w innych cywilizowanych krajach.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group