Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe Władze ZKwP + sprawy Klubu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że p. Gątkowski nie wyjaśnił bliżej - co należy rozumieć przez "zaległe składki" Twisted Evil

Widzę, że Zarząd Tymczasowy nie wyciągnął żadnej lekcji z unieważnienia poprzednich wyborów i zamierza powtarzać stare błędy. Ciekawe co na to Główna Komisja Rewizyjna ZKwP - tym razem przymknie oko Twisted Evil Question

Obawiam się jednak, że czeka nas niestety unieważnienie kolejnych wyborów i cała zabawa zacznie się od nowa.

Jestem tylko ciekawa, czy Zarząd Główny wybierze wtedy po raz kolejny te same osoby do organizacji zebrania - w końcu do trzech razy sztuka Twisted Evil
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie Klubu ON ukazała się informacja o treści:

"W 2009 roku odbyło się wiele wystaw i licencji hodowlanych, na które zaproszeni zostali sędziowie SV a ich organizatorzy nie dokonali opłaty za ich zaproszenie. Klub Owczarka Niemieckiego został obciążony przez SV każdorazo kwotą 165 euro. Rachunki te zostały rozesłane do oddziałów -organizatorów imprez. Niestety, nie wszyscy zapłacili za zaproszenie sędziów, co spowodowało, że Klub Owczarka Niemieckiego obciążony odpowiedzialnością za windykację w Polsce, miał blokowane konto w SV. Ucierpieli na tym, pośrednio, członkowie Klubu, gdyż ich badania zdjęć RTG pod kątem HD i ED były wstrzymywane. Obecnie Klub, za pośrednictwem Zarządu Głównego, prowadzi windykację oddziałów-dłużników. Według naszych danych na liście dłużników pozostają oddziały w Radomiu (wystawa klubowa w Kozienicach), Chorzowie (wystawa w Świerklańcu) i Wrocławiu (wystawa w Miliczu). Zwracamy się do organizatorów tych wystaw o przypilnowanie dopełnienia obowiązku.".

Jako księgowa jednego z zadłużonych oddziałów podanym w powyższym komunikacie chciałam poinformować wszystkich Zaineteresowanych tą sprawą, iż żaden rachunek ani jakakolwiek nota nie została przesłana do dnia dzisiejszego na adres naszego oddziału.
Mogę jedynie zapewnić w tej sytuacji, że w momencie, jak tylko wpłynie ów rachunek lub nota do naszego oddziału, to niezwłocznie zostanie on uregulowany.
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej wierzę Tobie Renatko niż KON-owi.Pozdrówka i najlepszego w Nowym Roku.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całe to zamieszanie na Forum przynajmniej do czegoś się przydało Twisted Evil .
Do O/Chorzów dotarła wreszcie faktura. Została ona wystawiona przez SV na nazwisko p. Gątkowskiego w dniu 15 lipca 2009. Do Chorzowa dotarła z pismem przewodnim od sekretarza ZG p. Trębali z dnia 23 grudnia 2009.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:

Została ona wystawiona przez SV na nazwisko p. Gątkowskiego w dniu 15 lipca 2009. Do Chorzowa dotarła z pismem przewodnim od sekretarza ZG p. Trębali z dnia 23 grudnia 2009.

Co za zawrotna szybkość przesyłania korespondencji.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomijając "zawrotną prędkość" przesyłu , obawiam się, że pod względem księgowym, taka faktura i tak jest nie do zapłacenia, w tym przypadku przez oddział Chorzów, właśnie dlatego, że została wystawiona na p. Gątkowskiego. Żeby to miało "ręce i nogi", to oddział Łódź powinien zapłatę uiścić, a następnie obciążyć oddział Chorzów notą księgową (a może trzeba wystawić notę korygującą ?).
Może Renia Horzela się wypowie, bo jest bardziej na bieżąco w przepisach.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 4:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
Pomijając "zawrotną prędkość" przesyłu , obawiam się, że pod względem księgowym, taka faktura i tak jest nie do zapłacenia, w tym przypadku przez oddział Chorzów, właśnie dlatego, że została wystawiona na p. Gątkowskiego. Żeby to miało "ręce i nogi", to oddział Łódź powinien zapłatę uiścić, a następnie obciążyć oddział Chorzów notą księgową (a może trzeba wystawić notę korygującą ?).
Może Renia Horzela się wypowie, bo jest bardziej na bieżąco w przepisach.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )

A mnie się wydaje, że formalnie rzecz biorąc to faktura powinna być zwrócona do SV - bo KON to nie prywatna firemka p. Gątkowskiego, tylko oddział stowarzyszenia posiadającego osobowość prawną. Więc faktura powinna być adresowana albo do KON, albo do ZKwP.
To tak, jakby fakturę dla spółki wystawić na nazwisko prezesa. Rolling Eyes
Ja bym sugerowała wysłanie pisma do SV z prośbą o zaprzestanie takich praktyk, ze względu na polskie przepisy podatkowe i polską ustawę o rachunkowości.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:
Więc faktura powinna być adresowana albo do KON, albo do ZKwP.
To tak, jakby fakturę dla spółki wystawić na nazwisko prezesa. Rolling Eyes


Faktura była wystawiona na: M. Gątkowski, O/Łódź
Rozumiem, że SV mogło mieć problem z samą postacią Zarządu Komisarycznego - bo Zarząd Komisaryczny nie składał się z członków KON.
Dla mnie wazniejsze wydaje się wyjasnienie sprawy - czy naprawdę Polacy powinni płacić te opłaty do SV - imprezy owczarkarskie w Polsce nie są wystawami KON tylko ZKwP Exclamation
Nigdy SV nie wystawiało faktury za Świerklaniec - pomimo, że sędziowie po wystawie ZAWSZE zabierali wypełnione katalogi do SV. Powodem było to, że zaproszenia sędziów były wysyłane przez ZG ZKwP - zgodnie z regulaminem obowiązującym u nas w kraju.
Niestety niektórzy organizatorzy wystaw ON zaczęli wysyłać zaproszenia wprost do SV - z pominięciem ZG ZKwP - i SV uznało, że są to wystawy KON, a pozostałe wystawy owczarkarskie sa też wystawami KON, tylko próbują uniknąć opłat wysyłając zaproszenia przez ZKwP - a tak przecież nie jest.

Wydaje mi się, że ZKwP powinien wystosować pismo do SV celem wyjaśnienia tej sprawy Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiązując do wypowiedzi Oman dodam, iż właśnie wyjaśniłam sprawę z fakturą przesłaną do naszego oddziału, która nie jest wystawiona na oddział w Chorzowie, tak jak już powyżej napisano.
Zdumiewa mnie fakt, że w Klubie Owczarka Niemieckiego nie ma osoby zajmującej się sprawami księgowymi. W przeciwnym razie domniemam, że nie doszłoby do wysłania takiego dokumentu do strony zainteresowanej.
A w celu wyjaśnienia wszystkim nie znającym przepisów finansowo-księgowych, dodam, że oddział powinien zostać obciążony notą księgową na wysokość kwoty podanej na fakturze przeliczonej już odpowiednio na walutę obowiązującą w Polsce, czyli na złotówki. Wyłącznie taki dokument jest podstawą do uiszczenia tej należności i odpowiedniego zaewidencjonowania w systemie finansowo-księgowym.
Pozostaje mi wierzyć, że wkrótce nasz oddział otrzyma właściwy dokument ze strony KON-u, zanim jeszcze pojawi się informacja na oficjalnej stronie internetowej o ropoczętej windykacji tej zaległości przez Zarząd Główny.
Na koniec wspomnę jeszcze, że Główna Księgowa Zarządu Głównego nic nie wiedziała o rzekomej windykacji.
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa jestem, jak inne oddziały poradziły sobie z zapłatą tych należności.
Kiedy otrzymały faktury? Jakie faktury?
Kiedy zapłaciły?
Czy jest jakaś kontrola księgowości w oddziałach???? może to wygląda tak ,że "jedna pani płaci drugiej pani ", nie ważne za co , byle kasa się zgadzała...
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z tym że bardzo bolała mnie sprawa tego iż Oddział Wrocław jest przedstawiany jako jeden z Oddziałów uchylającym się od opłacenia rachunku za wystawę w Miliczu (może raczej kopii rachunku wystawionego na KON) postanowiłem wyjaśnić tą sprawę u źródła , czyli w SV.
Po prawie godzinnej rozmowie z osobą odpowiedzialną za opłaty i zezwolenia zostało ustalone :
1. wszystkie rachunki będą wystawiane na ZG.
2. wszystkie rachunki z 2009 roku wystawione na KON będą skorygowane w dniu dzisiejszym i wystawione na ZG
3. KON nie ma już zadłużeń z tego tytułu , jedyne rachunki jakie będzie otrzymuwał to HD,ED , DNA
4. Przy zapraszaniu sędziów należy zaznaczyć dokładnie czy jest to typowa wystawa owczarkarska czy wystawa wielorasowa ( bardzo ważne do naliczenia opłat) , dodatkowo rodzaj wystawy będzie potwierdzany u sekretarza KON
5.Nie można wysyłać zaproszeń bezpośrednio do SV z pominięciem Zg , bo w takim wypadku może powtórzyć się sprawa zadłużeń
6. Bardzo ważne jest zachowanie terminu zaproszenia ,minimum 4 tygodnie przed wystawą musi ono dotrzeć do SV

Całą tą rozmowę i zasady jakie zostały mi przedstawione przez Sv przekazałem członkowi zarządu KON i mam nadzieję że zostanie to ujęte w odpowiedniej formie i rozesłane do osób zainteresowanych w Oddziałach Związku.

Czyli reasumując sprawa zadłużenia KON jest zamknięta , konto jest czyste .
Mam jedynie nadzieję , że moim "samowolnym" działaniem nie naraziłem się zbytnio , ale nie mogłem już dłużej czytać o unikaniu opłat za wystawę w Miliczu.
Teraz czekam spokojnie na rachunek z ZG .

Pozdrawiam wszystkich
Mirek Tchorz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wszyscy powinni być wdzięczni Mirkowi za załatwienie tej sprawy - wielkie dzięki Mirku Exclamation

Mnie jednak dzisiaj coś innego "gryzie". Na stronie ZG ZKwP pojawił się wczoraj komunikat następującej treści:

"W dziale REGULAMINY dostępny jest STATUT Związku Kynologicznego w Polsce, zawierający zmiany zatwierdzone uchwałą Zjazdu Delegatów w dniu 9 maja 2009 r.
Zmiany dotyczą: § 9 ust.1, § 10 ust.2, § 14 ust.1 pkt 2, § 31 ust. 1, § 35 ust. 1"

Wklejam zmieniony tekst § 9 ust.1:
"Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba mająca obywatelstwo RP lub miejsce zamieszkania na terytorium RP, która ukończyła 16 lat, nie jest pozbawiona praw publicznych i nie należy do żadnej innej polskiej lub zagranicznej organizacji kynologicznej. Przyjęcie osoby niepełnoletniej wymaga zgody rodzica lub opiekuna prawnego."

Zapomniano dodać, że chodzi o organizację niezrzeszoną w FCI. Konsekwencje tego przeoczenia są chyba dla owczarkarzy (i nie tylko) jasne Evil or Very Mad

Ciekawe tylko co teraz Confused
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn.........?
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn. Pani Halinko, że wszyscy owczarkarze, będący np. członkami SV, teoretycznie mogą zostać wyrzuceni z ZKwP. Tak swoją drogą, to się zastanawiam, czy aby na pewno to było przeoczenie, czy też celowe działanie....

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Oman"]Tzn. Pani Halinko, że wszyscy owczarkarze, będący np. członkami SV, teoretycznie mogą zostać wyrzuceni z ZKwP. Tak swoją drogą, to się zastanawiam, czy aby na pewno to było przeoczenie, czy też celowe działanie....


To się domyśliłam ale ciekawi mnie jak to się ma do KON i do sędziów.A tak poza tym, to prawie wszystkich owczarkarzy musieliby wywalić ze Zw.Kyn.
hmmm,......... to ciekawe.........
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group