Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LORA z Antuszy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Historia ON w Polsce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 6:20 pm    Temat postu: LORA z Antuszy Odpowiedz z cytatem

LORA z Antuszy:

Champion Polski Zwycięzca Polski PO II LORA z Antuszy
urodziła się 11 Listopadzie 1980 roku w hodowli z Antuszy pani Lidii Antuszewicz , była córką KESSY z Kristobolu i 2 krotnego Zwycięzcy NRD BERO von Baruther Land był to jeden z czołowych psów w NRD w tamtych czasach. Do mojego domu trafiła mając trzy i pół miesiąca , była wyjątkowym szczeniakiem ponieważ już w tym wieku aportowała jak stara i nikt kto nawet zawołał ją po imieniu nie wzbudzał jej zainteresowania poza jej pańcią ,od małego szczeniaka była obojętna w stosunku do obcych ludzi a oddana domownikom . Kupując tą suczkę nawet nie pomyślałam o wystawach , szkoleniach czy o kynologii po prostu chciałam mieć rasowego owczarka i cieszyć się jego urodą. I jak to często bywa nawet nie wiem kiedy Lidka zaraziła mnie tą chorobą która trwa do dziś , po prostu potrafiła tak poprowadzić właściciela psa pochodzącego z jej hodowli aby mimo wszystko od początku przygotowywał swojego psa pod kątem wystaw. No i wreszcie przyszła pierwsza wystawa na którą dałam się namówić (czego nie żałuje do dziś) była to Warszawska Wystawa Psów Rasowych która odbywała się wtedy na błoniach stadionu 10-cio Lecia LORA wystawiana była w klasie szczeniąt a w konkurencji miała suczkę która była po tym samym ojcu i po siostrze RUTY z Antuszy była to NAJA z Manowców suczka która też później była Championem Polski i oczywiście na tej swojej pierwszej wystawie otrzymała ocenę bardzo dobrą lokata I w konkurencji 2 i tytuł Zwycięzca Klasy Szczeniąt no i wtedy się zaczęło !!! połknęłam bakcyla i już nie potrafiłam żyć bez Wystaw , Pod okiem Lidki pracowałam nad przygotowywaniem LORKI do wystaw i nad jej szkoleniem w efekcie na wielu wystawach LORA wygrywała prawie zawsze a na pewno zawsze była nie dalej jak druga . W październiku 1983 roku wybrałam się z nią na prestiżową wystawę Owczarków Niemieckich do NRD która odbywała się co roku w Leipzigu i tam jako jedna z niewielu polskich suk w klasie użytkowej zajęła lokatę XIII / 33 z oceną doskonałą a był to nie lada sukces bo mało naszych owczarków mogło pochwalić się takim wynikiem przywiezionym z NRD a zwłaszcza ocena doskonałą , sędziował wtedy p. Fisher. Dopiero w roku 86 inna suczka z polski ELI Rykoń pokonała wszystkie psy jakie kiedykolwiek były wystawiane w NRD zostając vice Zwyciężczynią Wystawy w Lipsku . Lora dała tylko dwa mioty z czego tylko jedna suczka była wystawiana ale niestety przez krótki czas poczym wyjechała ze swoimi właścicielami na placówkę do Moskwy i tam zrobiła prawdziwą furorę wygrywając wiele wystaw , a jej dzieci były w tamtych czasach prawdziwymi perełkami dla hodowców radzieckich. LORA odeszła nagle i niespodziewanie w wieku dwunastu lat na skręt żołądka pozostawiając po sobie pustkę i ogromny żal który trwa do dziś choć minęło wiele lat ja nadal za nią tęsknię i na jej wspomnienie w oczach zaraz pojawiają mi się łzy i wiem jedno - nigdy już nie urodzi się suczka z takim charakterem i taką wolą rywalizacji jaka miała ona , pamiętam że dwa tygodnie przed jej nagłym odejściem wystawiałam ją na Międzynarodowej Wystawie w Warszawie w Klasie honorowej i jak sędzia z NRF pan Ginter Kacper ją zobaczył był pełen uznania że tak pięknie może wyglądać prawie dwunasto letni owczarek i być w takiej kondycji LORA biegała jak młoda suczka wydajnym i przestrzennym kłusem , chociaż oficjalnie nie było takiego tytułu to pan sędzia uznał że przyzna jej tytuł HONOROWY ZWYCIĘZCA WYSTAWY wpisując go w kartę oceny i na dyplomie i to był dla mnie wielki sukces . Chciała bym jeszcze dodać że LORA zdała egzamin na PO I z oceną doskonałą a PO II z oceną bardzo dobrą drugą lakatą i srebrnym medalem była vice Zwciężczynią kursu.
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz


Ostatnio zmieniony przez pumagr dnia Wto Wrz 01, 2009 4:45 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za kilka dni napisze wam historie mojej drugiej suczki PO I Champion Zwycięzca klasy użytkowej Klubowej Wystawy Owczarków Niemieckich Wrocław 1987 GUSSI z Wiślanego Portu , historia w trakcie przygotowania Razz
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz


Ostatnio zmieniony przez pumagr dnia Nie Sie 23, 2009 8:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razz
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz


Ostatnio zmieniony przez pumagr dnia Pon Sie 24, 2009 8:44 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję temu kto poprawił Razz Razz Razz
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz


Ostatnio zmieniony przez pumagr dnia Nie Sie 23, 2009 8:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pumagr napisał:
przepraszam za błąd w słowie historia - nie potrafe tego poprawić :cry:

Pomogę Ci Grażynko.
Zaloguj się,znajdż to co chcesz poprawić,..i teraz obok słowa "cytuj" jest słowo "zmień" kliknij na zmień i odtworzy Ci się to co napisałaś w orginale i z możliwością poprawki.A tak poza tym nie klikaj na "wyslij" tylko na "podgląd" , to daje Ci możliwość przed wysłaniem poprawienia błędów.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Halinko już umiem Razz
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Historia ON w Polsce Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group