Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ranking wystawowy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 9:46 pm    Temat postu: Ranking wystawowy Odpowiedz z cytatem

Wprawdzie wystawa klubowa jest najważniejszym świętem wystawowym w sezonie, ale nasze psy biegają po wielu wystawach. Czy nie byłoby miło wzorem innych forów poświęconych jednej rasie zrobić ranking wystawowy na najlepszego psa/sukę w poszczególnych klasach w sezonie? To taka zabawa na długie zimowe wieczory. Co o tym sądzicie?
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mateusz Grzywa
Gość





PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może lepiej aby każdy napisał które pies z suka najbardziej mu sie spodobały później mogę zliczyć wyniki i przedstawię wyniki na forum?? będzie to głos hodowców i miłośników owczarków.
Powrót do góry
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O urodzie chyba nie powinno się dyskutować - rzecz względna, nawet w ramach jednego wzorca Laughing
I chyba trudno porównywać misski i mistery po Krajowej Psów Rasowych ( w konkurencji szt.1-2 ) z Krajówką Owczarkarską ( konkurencja ciut większa )
I tak wszystkie piękne są! Ważne,żeby były jeszcze mądre....

Można zrobić ranking bardziej wymiernych cech - najwyższy, najniższy, najlżejszy , najdłuższy skok, najszybciej biegający pies ( i właściciel Laughing ), najszybciej uczący się itp.itd...
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:


Można zrobić ranking bardziej wymiernych cech - najwyższy, najniższy, najlżejszy , najdłuższy skok, najszybciej biegający pies ( i właściciel Laughing ), najszybciej uczący się itp.itd...


Agato kocham Cie....-najdluzszy skok- o, to jest dobre.... Shocked
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
O urodzie chyba nie powinno się dyskutować - rzecz względna, nawet w ramach jednego wzorca Laughing
I chyba trudno porównywać misski i mistery po Krajowej Psów Rasowych ( w konkurencji szt.1-2 ) z Krajówką Owczarkarską ( konkurencja ciut większa )
I tak wszystkie piękne są! Ważne,żeby były jeszcze mądre....

Można zrobić ranking bardziej wymiernych cech - najwyższy, najniższy, najlżejszy , najdłuższy skok, najszybciej biegający pies ( i właściciel Laughing ), najszybciej uczący się itp.itd...

Ja myslalam, ze dla odreagowania stresów zaproponuje zabawe - a tu juz widze szyderstwa. Ja w zadnym rankingu nie wezme udzialu, bo mam starego psa, który nie biega po wystawach. Dlatego nie kierowalam sie osobistym interesem.
A o czym sie caly czas dyskutuje na wystawach, jak nie o urodzie? Kto patrzy na zachowanie psa i jego wyszkolenie? Ile polskich ON startuje w zawodach (łącznie z agility), a ile biega po wystawach? Wiec - co jest najważniejsze - eksterier, po ilosci "zawodników" sadzac.
Ja widze inne problemy - jak ustalić jakiś regulamin,żeby ocenić danego psa. I drugi problem - wyników ze wszystkich wystaw, nie zawsze był tam ktos, kto zapisał stawki i oceny.
A tak na marginesie - GDYBY KON działał, to tego typu zestawienia by robił. Ale klubu nie ma, więc możemy to zrobić (lub nie robić) sami, całkiem nieformalnie.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu, dla zabawy właśnie coś innego...
Uroda i lokata, bardzo poważna sprawa i konfliktogenna lepiej niech zostanie na wystawie Smile

Natomiast te problemy o których wspominasz, to, hm..
1. regulamin - ja nie wiem, chyba trudna sprawa, ale ja nowa i zielona
2. wyniki - tutaj jasna sprawa, zawsze można liczyć , że Asia D, lub AgaT, bądź ktoś inny, równie miły to zrobi, Prawda? Laughing

Ale, poważnie, to spisywanie i podawanie wyników powinno należeć do "psich" obowiązków organizatorów. Mają przecież wszystko już spisane.
Tylko jak to od nich to wyegzekwować?
_________________
Agata Niemyska


Ostatnio zmieniony przez setka dnia Sro Wrz 09, 2009 4:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
[


Agato kocham Cie....-::


Wiem Laughing
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz, jak nasz pies był młodziutki, to w pierwszym sezonie wystawowym zdobył tyle laurów, że dostał od KON statuetkę "najlepszy pies w klasie młodzieży w 2000 roku". Zapewniam Cię, że było nam bardzo miło. I myślę, że obecnym wystawcom takie małe uznanie za włożony trud i pieniądze też sprawiłby przyjemność.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak nasz pierwszy pies Oman (Basia go pamięta i pani Halinka może też) po fantastycznym sezonie miał wygrać ranking wśród dorosłych psów, to ranking zlikwidowali Wink . Widocznie za bardzo by ubodło niektórych, że nieznany pies z nieznanej hodowli w rękach praktycznie żółtodziobów wygrałby z psami wujków i szwagrów Laughing .

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 9:01 pm    Temat postu: Ranking Odpowiedz z cytatem

Basiu,a mnie się ten pomysł bardzo podobai uważam że powinńśmy to zrobić. Może podpowiedz nam jak zacząć? czy mamy ci przesłać jakieś wyniki? hmm,szczerze powiem nie wiem jak mialbym się do tego zabrać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na prośbę Marka wklejam ten post jego autorstwa.



"Piszecie o formach rankingu wystawowego jak go zrobić i do czego maiłby służyć. Na początku roku zrobiłem dla KONsystem składający się z trzech działów :1. System wystaw2. System szkoleń3. System hodowliSystem pozwala na profesjonalne zarządzanie wystawami. Wszystko działa w pełnym automacie łącznie z kartami ocen wypełnianymi on-line na wystawie.Jak każdy bazodanowy system i ten daje możliwość robienia wszelakich raportów analiz itp itd dla potrzeb władz KON ( przykładowe raporty są do po testowania )Połączenia baz danych z wystaw, szkoleń i hodowli dałoby pełny obraz co dzieje się z rasą i co należy robić żeby ją "ulepszać" System ten robiłem przez pół roku i chciałem go oddać dla potrzeb owczarka w Polsce za darmo. System jest założony na profesjonalnym serwerze z wszystkimimożliwymi zabezpieczeniami danych, jest w pełni zautomatyzowany oraz posiada moduł do zarządzania treścią. Informację o systemie podałem do władz KONale nikt tym się nie zainteresował dlaczego ? Piszecie na forum że trzeba tylko nikt nie chce tego robić lub nie wie jak - powiem tak nawet jak ktoś coś zrobi konkretnego to też tegonie udaje się wdrożyć śmieszne ale prawdziwe. Nie wiem co to KON w Polsce bo do tej organizacji nie należę z prostej przyczyny nie należę do czegoś co nie istnieje w realu.Myślę, że bez spójnego systemu bazodanowego dla potrzeb hodowli danej rasy nigdy żadne władzę nic nie zrobią bo nie mają podstawowych danych na podstawie,których mogliby cokolwiek zmienić w rasie. W chwili obecnej stanowisko np. do spraw hodowli to zwykła fikcyjna posada. Osoba, która piastuje to zaszczytne stanowiskonie jest w stanie nic zrobić zmienić bo na podstawie czego wyników wystaw z np. jacentusa czy forum gdzie nie ma wzmianki o jakości zwierząt o ich rodzicach itd. itp.oto link do bezużytecznego systemu - http://www.klub-on.pl/-- Pozdrawiam - Marek Zgorzelski "
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To super, że Marek Zgorzelski takie coś już oprogramował! Liczę na to, że nowe władze KON przejmą tą inicjatywę.
A póki co...'
Może z pomocą autora projektu zrobimy sobie nieoficjalny ranking? Bo sporo mamy w sieci wyników wystaw - w długie zimowe wieczory można te dane przeklepać do tego systemu bazodanowego i zobaczyć, jak to wypadnie?
Proponuję - potraktujmy to jak zabawę, a w przyszłości odnowiony i odmłodzony (mam nadzieję) KON zajmie się tym już w pełni oficjalnie?
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i właśnie o to chodzi ! Zabawa. Zatem basiu pokaż jak i zaraz sie dopisuje! Może zliczyc np wystawy z dwoch ostatnich lat? Podać ilość zwycięstw na owczarkarskich wystawach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mateusz Grzywa
Gość





PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też bardzo chętnie pomogę jeśli chodzi o podliczanie wszystkiego oraz zestawienia np. w Excelu?
Powrót do góry
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może poprośmy Marka Zgorzelskiego o zgodę na wykorzystanie jego systemu - niech da uprawnienia kilku ochotnikom -operatorom i wtedy można coś zdziałać., Skoro już ktoś poświęcił swoją wiedzę i czas- może warto z tego skorzystać, przy okazji testując program?
Ja osobiście mogę coś podziałać, choć muszę przyznać - nie jeżdżę po wystawach od lat, i bardziej interesuję sie teraz szkoleniem i zawodami, niż wystawami.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group