Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Światówka BSZS 2008 - Aachen 12-14 wrzesień
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
podobno- VEGAS jest nieoficjalnie psem sedziego Mayera..

To akurat jest kompletną bzdurą. Vegas od zawsze jest psem (tylko i wyłącznie) pana Benitza. Jego halterem (czyli osobą u której mieszka) jest Klaus Sievers. Jeszcze jedną osobą w tym zgranym teamie jest Natalie Pratchensky. Jeśli plotka powstała po to, żeby w ten sposób wytłumaczyć zwycięstwo Vegasa, to ten, kto ja wypuścił w świat tylko się ośmieszył, a Vegas nie potrzebował żadnych układów do wygrania światówki-zagwarantowały mu to jego kondycja, prezentacja, bajeczny eksterier i rewelacyjne potomstwo.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rashka



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez mi sie nie chcialo w to wierzyc i ciesze sie, ze to tylko plotka, tym bardziej, ze w moich oczach sedzia Meyer nie jest typem 'ukladowca'...

Moze ktos sie podzieli swoimi wrazeniami widza Wink
_________________
Magda Atiah
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kim jest Natalie Pratchensky? Szkoleniowcem?
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Światówka jak zwykle pozostawiła miłe wrażenia. W tym roku zawitało więcej Polaków co z pewnością zaowocuje w przyszłości nowymi wystawcami. Oby jak najwięcej w klasach użytkowych.
Gratulacje dla tegorocznych przedstawicieli startujących na testach.
W tym roku Angel od Oli Tchorz zdała testy w pięknym stylu. Wielkie brawa!!!
Wilma od Asi Domańskiej po raz kolejny udowodniła, że doskonały eksterier może iść w parze z doskonałą psychiką. Wielkie brawa!!!
Yade od Ksi Leszczyńskiej, również zaliczyła testy. Niestety nie miałam okazji jej podziwać.
Tegoroczny zwycięzca świata- Vegas nie był dla mnie żadnym zaskoczeniem. Prawdziwa elegancja ruchu, grupa na wysokim poziomie, bardzo liczna. Według mnie nie miał sobie równych.
Ubiegłoroczny VA 6- Nando- wielkie zaskoczenie. Wylądował na ostatniej 11 pozycji wśród VA. Jednak w ruchu to już nie to samo, co Vegas.
Mile zaskoczył mnie w tym roku Ingods Agassi. Wyglądał zdecydowanie lepiej niż w zeszłym roku. I w przeciwieństwie co do większości opinii Polaków, wzbudził moje zainteresowanie.
No..., i oczywiście Furbo. Z bliska równie pięknie wyglądający jak i z daleka w prezentacji na stadionie. Cekawe, jaką grupę pokarze na przyszłorocznej światówce?
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno się nie wypowiadałem gdyż uważam, że nie ma na jaki temat. Po wystawie w Aachen dodam tylko tyle, że polskie władze związane z rasą ON powinny wyciągnąć wnioski i zastanowić się jaka i dlaczego dzieli nas ogromna przepaść od chociaż średniej przeciętnej jakości psów i suk. Klasę użytkową zostawiam w spokoju gdyż uważam, iż była i jest nieosiągalna dla naszych hodowców ale to co pokazane zostało w klasach młodzieży i juniorów jest dowodem corocznej coraz większej głębi w jakości, typie, wzorcu itd jaka dzieli Polskę od reszty ( reszty - bo to nie tylko już Niemcy ale i inne kraje, które biją nas na łeb i na szyję ). Włosi zrobili i robią co rok niesamowite postępy - dlaczego? - bo olali FCI i poszli w SV. Polska to FCI z przestarzałymi władzami PZK, który patrzy tylko na zyski z wystaw międzynarodowych, a Klub naszej rasy nic nie robi by uświadomić PZK jak odbiegamy od najpopularniejszych ras w europie.
Powrót do góry
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka godzin temu wróciliśmy z Aachen - zmęczeni, ale zadowoleni Exclamation
Wrażeń mam dużo - mam nadzieję, że stopniowo uda mi się nimi podzielić Smile
Moje największe zaskoczenie i oburzenie z klasy młodzieży suk - córka Pakrosa Palme von der Rieser Perle - która wygrała 2 duże wystawy Landowe - była dopiero 15 w stawce Exclamation Jestem bardzo ciekawa, jak to sędzia wytłumaczy w opisie suki Exclamation

Cieszę się bardzo, że nie tylko mnie podobały się testy Furbo - został wyróżniony za testy - szkoda tylko, że Niemcy tak słabo mu klaskali na tych testach - ale to w końcu ich problem Wink
Pełna lista psów nagrodzonych za testy:
Yukon von der Bastillie
Hutch von der kalten Hardt
Furbo degli Achei
Kwantum vom Klostermoor
Tiras vom Roten Feld
Natz von der Marker Allee
Wirgo von Baccara
Charly von Matrix
Aron della Terra dei Forti
Digger vom Elzmündungsraum
Gero vom Robinienhain
Dingo v. Pamirahof
Woody vom Dreisbachtal
Ingodds Agassi
Nesch von der Grafenburg
Orrex vom Martelsberg
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem zdziwiony wynikiem Palme, Andrea właścicielka Palme już kilka miesięcy temu po zwycięstwie na landówce liczyła na pewną pozycję w 10-tce. Takie też zdanie wówczas miał sędzia u którego Palme wygrała na wystawie landowej.
Pani Asiu prosimy o dalsze wrażenia.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
rashka



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie, tym bardziej, ze ciekawa byla nieobecnosc kilku czolowych psow niemieckich, w tym: QUENN Loher Weg, TYSON Kottersbusch, DUX Cuatro Flores (chociaz moze temu nie ma sie co dziwic, bo swoje zrobil...), oraz mlodzi synowie VEGASA: BELISAR Aurelius i pies, ktory uchodzi za jeszcze lepszego niz jego ojciec: BANDERAS Domaine Parc...
Ja osobiscie- jak juz wczesniej wspomnialam- bardzo liczylam na dobry wystep ARON-a Terra Forti, syna MACK-a Aducht. Po raz kolejny dostal wyroznienie za testy, ale nie pokazal grupy i moze to bylo powodem jego pozniejszego wycofania?

Czekam z niecierpliwoscia na kolejne relacje Smile
_________________
Magda Atiah
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adamd



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 40
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rashka napisał:
Dokladnie, tym bardziej, ze ciekawa byla nieobecnosc kilku czolowych psow niemieckich, w tym: QUENN Loher Weg, TYSON Kottersbusch, DUX Cuatro Flores (chociaz moze temu nie ma sie co dziwic, bo swoje zrobil...), oraz mlodzi synowie VEGASA: BELISAR Aurelius i pies, ktory uchodzi za jeszcze lepszego niz jego ojciec: BANDERAS Domaine Parc...
Czekam z niecierpliwoscia na kolejne relacje Smile


Co do Belisara to w tej chwili jest w Chinach. A Tyson jest po prostu baaaardzo duży i przy aktualnej polityce SV nie miałby szans. Możliwe zresztą, że też został sprzedany.
_________________
Adam Domański
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie Klubu www.owczarek-niemiecki.com można znaleźć kompletne wyniki oraz kilka zdjęć (w tym fragmentu polskiej "ekipy" - było tam nas Polaków w Aachen bardzo dużo).
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna foteczka Polskiej Ekipy..choc nadal nie w całości(bo nie wszystkim sie udało na nie dotrzec)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Agnieszka



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 84
Skąd: Żory

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, ze mnie tam nie bylo...
Moze za rok ? ... Wink
_________________
Agnieszka Głowacka, Hodowla Owczarków niemieckich "SPOD GICHTY FCI"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
adamd



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 40
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkim zaskoczeniem w tym roku był teren, na którym odbywała się wystawa. Odkąd pamietam
"światówka" odbywała się zawsze na stadionie piłkarskim, nigdy na stadionie hipicznym. Jak
dowiedziałem się od Patrycji, to jako nastoletnia dziewczyna marzyła, aby na tym stadionie
brać udział w zawodach (jakich - niech sama napisze). Problem Niemców polega na tym, że po
Piłkarskich Mistrzostwach Świata w Niemczech przebudowano duże stadiony (Hamburg, Duesseldorf etc.)
Stadiony te rozbudowano, a kosztem tego zniknęły przylegające do nich tereny zielone.
Dlatego też muszą teraz Niemcy szukać miejsc pod wystawę światową takich, gdzie nie rezydują pierwszoligowe drużyny piłkarskie.
Pewnym nowum było również w tym roku wpuszczanie na murawe po jednym wołającym do każdego wystawianego psa. Okazało
się to strzałem w dziesiątke. Nikt nie biegał i nie nawoływał na trybunach.


Każdego roku największe dyskusje i wątpliwości wywołuje grupa psów VA. W tym roku tych
wątpliwości było również sporo. Miał je sam chyba sędzia Meyer - o czym opowiadał na
poniedziałkowym spotkaniu WUSV. W tym roku sędzia Meyer stanął przed bardzo trudnym
zadaniem. Wiadomo było, że z grupy VA z poprzedniego roku odejdzie wiele psów. Nowych
kandydatów zasługujących na tę ocenę było niewielu.


Przez cały poprzedni rok dyskutowaliśmy w gronie znajomych owczarkarzy kto będzie
zwycięzcą świata. Tu byliśmy zgodni, że powinien to być Vegas.
Osobiście miałem watpliwości czy sędzia Meyer nie będzie chciał jeszcze rok odczekać
(Vegas jest jeszcze młodym psem) i aby nie zostawić sobie próżni na przyszły rok nie zechce
postawić na 1 lokacie kogoś, kto w
poprzednim roku był przed Vegasem. Ci którzy pamiętają jeszcze czasy prezydenta Martina
wiedzą, że do lokaty VA1 dochodziło się bardzo powoli - tytuł ten był ukoronowaniem kariery psa.
W takim wypadku zwycięzcą świata zostałby w tym roku Quenn - podparty dwoma synami(Furbo oraz
Godalis Tino). Co do tego, że ulokują się oni na wysokich lokatach - początek V lub końcówka VA -
również nie było wątpliwości. Szanse Quena w naszych oczach zaczęły maleć odkąd zaczęliśmy
bywać na wystawach w Niemczech, gdzie pojawiało się mnóstwo przepięknych synów Vegasa.
A po wystawie w Treuebrietzen na której pojawił się Quenn i gdzie sędzia Meyer przy jego opisie
głośno powiedział, że postawił go tutaj na drugiej lokacie (po Zampie) tylko za zasługi,
spadły do zera. W piątek, gdy okazało się,
że tylko 4 psy VA z zeszłego roku przystąpiły do testów, spodziewaliśmy się nawet, że w tym roku będzie psów VA
bardzo mało. Stawialiśmy na Yeroma -
bardzo dobrze szło mu na wystawach przed światówką, gdzie lokował sie przed psami z szansami
na bardzo wysokie V. Na VA na pewno zasługiwał również Furbo, aczkolwiek dało się słyszeć
głosy, że z pewnych powodów nie będzie on psem VA.

Przed światówką wydawało się, że również Yukon von der Bastillie poprawi swoje notowania.
Ale to, że aż tak bardzo to duża niespodzianka. Chociaż patrząc wstecz na wybór sędziego
nie jest to takie bezzasadne. Należy pamiętać, że wystawa światowa kształtuje wizerunek ON.
Wybór psów VA z założenia sugeruje hodowcom dobór reproduktorów.

Ojciec Yukona Hill Farbenspiel jest kontynuacją tak zwanej "starej linni", która odgałęziła
się jeszcze przed słynnym Klodo Boxberg. Charakteryzuje się ona przede wszystkim super
charakterem. Niemcy usilnie starają się, aby linia ta nie wygasła. Drugi syn Hilla - Dux
Quatro Flores VA3 z poprzedniego roku, nie sprawdził się raczej jako kontynuator linii. Stąd tak
wysoka lokata Yukona. Sędzia Meyer postawił na niego i miejmy nadzieję, że spełni on jego
oczekiwania.

W niedziele koło godziny 17 było już wszystko jasne (w nawiasach lokaty z poprzedniego roku):
VA 01 Vegas du Haut Mansard (VA4)
VA 02 Odin vom Holtkämper Hof (VA8)
VA 03 Negus vom Holtkämper See (V3)
VA 04 Ilbo vom Holtkämper See (V9)
VA 05 Ingodds Agassi (VA7)
VA 06 Yerom vom Haus Salihin (V7)
VA 07 Yukon von der Bastillie (V34)
VA 08 Quantum vom Fiemereck (V4)
VA 09 Furbo degli Achei (SG2)
VA 10 Godalis Tino (SG1)
VA 11 Nando vom Gollerweiher (VA6)

Co do drugiej i trzeciej lokaty, jak wyjaśnił sędzia, są to psy na granicy wzrostu, ale
psy te zaczęły być oceniane, gdy na wzrost nie patrzono jeszcze tak rygorystycznie.
Psy te pokazały dobre grupy w których nie widać problemu z nadmiernym wzrostem.
Lokata czwarta to chyba najbardziej lubiany przez Niemców reproduktor po Yaku Frankengold.
Ingodds Agassi zebrał minimalną grupę potomków (15 wystawionych), co jak na psa
w jego wieku, to niewiele. Stąd pewnie wyniknęła jego lokata. O tym, że Furbo powinien wejść do VA mówiono dawno.
Godalis Tino pojawił się w tej grupie trochę w opozycji do Furbo - jedynego psa z grupy
VA nie rezydującego w Niemczech.

Osobiście nigdy nie przepadałem za Nando Gollerweiher (doceniając oczywiście jego charakter).
Pomimo, iż prowadzi on linię Lasso von Neuen Berg, do której czuję sentyment i cały czas
czekam na kontynuatora tej linii z prawdziwego zdarzenia. Jego daleką lokatę sędzia Meyer
tłumaczył wzrostem (jak to się mówi na granicy), który przekazuje niestety potomstwu. Po stój wyszedł co prawda
na lokacie 9, ale stracił ją na rzecz dwóch młodych
psów wchodzących po raz pierwszy do grupy VA. Tę stratę lokaty sędzia tłumaczył "brakiem zwartości" u tego psa.

Duże szanse na dobrą lokatę miał Jakas Garliavietis, niestety nie zaliczył on testów.
Na próbach bardzo kibicowaliśmy Cello Haus You, który przez ostatnie dwa lata nie zaliczał testów.
W tym roku udała mu się ta sztuka (pewnikiem dzięki innej przewodniczce Smile) i skończył na lokacie V26.
_________________
Adam Domański
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rashka



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie osobiscie bardzo interesuje wycofanie syna MACKa Aducht => ARONa della Terra dei Forti. Jest to chyba najlepszy pies obecnie, ktory prowadzi linie URAN-YAGO-RIKKOR. Do tego ma super charakter- dwa razy z rzedu na wystawach swiatowych (2007 i 2008) dostal wyroznienie za testy TSB.
Patrzac na wyniki wystaw przedswiatowkowych bylam pewna, ze znajdzie sie w grupie VA, a jesli nie to sedzia Meyer przyzna mu czolowa lokate V (w roku 2007 byl V2 przed NEGUSem).
Na pewno bardzo duzy wplyw mialo to, ze byl tylko jeden wloski potomek (!) po nim, ale mysle, ze mozna temu psu dac jeszcze troche czasu- na dzien dzisiejszy ma ponad 4 lata i licze na 'jego' przyszly rok.
Jesli ktos cos wie to prosze, niech sie tym podzieli- mysle, ze to jest wart uwagi pies.
_________________
Magda Atiah
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc na wyniki wystaw wcześniejszych ARON miał szansę na bardzo wysoką lokatę - u sędziego Meyera wygrywał z Godalis Tino, Yeromem Haus Salihin, Nando Gollerweiher oraz Ilbo Holtkamper See.

Jednak myślę, że brak potomstwa uniemożliwiał mu wysoka lokatę na BSZS w Aachen.
Gdyby jego najlepszy syn Tryp Baia Imperiale (zdjęcie poniżej) zaliczył testy miałby chociaż jakiekolwiek podparcie Exclamation



Oglądałam Trypa na wystawie w Treuenbrietzen. Gdy sędzia ustawił go po ocenie na stój na czwartej lokacie (za V2 z Aachen a przed V6 z Aachen), podbiegł do mnie, jako do osoby najbliżej wtedy stojącej, właściciel Zampa z pytaniem - co to za pies Exclamation
Tryp w zeszłym roku był wystawiany na włoskiej klubówce i w młodziezy zdobył SG2 (przegrywając z SG10 z BZSZ'2007 - Xaro dei Monti della Laga).

Wracając do Arona to w tej linii problemem jest jedynie HD-Zuchtwert. Sam Aron ma 94 - ale za mało ma potomstwa, aby prorokować jakie będzie dawał stawy Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group