Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Owczarek długowłosy w hodowli
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz Kowalski



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 19
Skąd: Piotrków Trybunalski

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 6:27 pm    Temat postu: Owczarek długowłosy w hodowli Odpowiedz z cytatem

Cytat z strony KON
"Informujemy z przykrością, że dopuszczenie owczarków niemieckich długowłosych do wystaw i hodowli zostało odłożone na 2011 rok. FCI nie ma jeszcze gotowych przepisów o tej nowej rasie."

Pozdrawiam
Mariusz Kowalski
_________________
www.marinohaus.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra wiadomość, ale powinni uznanie tej wady za normę odłożyć do 2111.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus napisał:
Dobra wiadomość, ale powinni uznanie tej wady za normę odłożyć do 2111.

Dokładnie
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem tej waszej zawiści Exclamation Question Chyba boicie sie konkurencji Laughing
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkurencji w czym ? Laughing
Mam swoje osobiste zdanie odnosnie Długowłosych Owczarków, może wynika ono z tego, ze znam pierwotny cel powstania rasy i wiem co głosił tworca rasy. Dlatego mam zdanie takie, a nie inne, ale to ja. Cool

Jeśli przeciwnicy DONów boja się konkurencji to o ich zwolennikach można powiedzieć jedno, że robią to z pewnością dla pieniędzy.
Głupio byłoby pomijać taka zyłę złota, co nie ? Laughing
Skoro sprzedaje się szczenieta z jednego miotu w 2 róznych cenach - 2,5 tys za Długowłosego, a 1,5 za krotkowłosego.
Zalegalizowac proceder i kasa leci Laughing

Uznajmy czekoladowe Owczarki, bo czym ta wada różni się od wady długiego włosa ? Wink
Jestem szczerze za tym, czekoladowe ONki są przecież takie ładne. Wink

Pozdrawiam
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W stu procentach zgadzam sie z Panią Dorotą.Twórca rasy nie wziął wogóle pod uwagę psów długowłosych,długi włos to wada genetyczna. Ludzie kłaki hodują a właściwie produkują dla pieniędzy. A najgorsze jest to że wśród hodowców ON,przynajmniej oni tak o sobie mówią ,że są hodowcami,są tacy co bardziej się cieszą z kłaczaków w miocie niż z normalnych. Dla mnie to chore. A tak swoją drogą to ciekaw jestem kiedy ktoś stwierdzi że braki w uzębieniu,miękkie uszy,czy inne wady genetyczne przestaną być wadami,i zostaną pominięte i zaakceptowane. A może pojawi sie właśnie ten czekoladowy ON,albo dla poprawy koloru czy psychiki będzie można krzyżować z rotweilerem lub kaukazem?
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy wszystko ładnie pięknie wasze wypowiedzi są takie szczere i prawdziwe że aż dziw bierze Exclamation Ja hoduję owczarki od 1980 roku i nigdy w mojej hodowli nie przyszły na świat szczenięta z długim włosem i nie o pieniądze tu chodzi a o to że są poprostu ładne i jak wiadomo ten długi włos w niczym im nie przeszkadza i jesli będą kiedyś uznane to ja na pewno będę miała kudłacza dla własnej przyjemności i dla wystawania a nie dla kasy. A co do czekoladek to czemu nie - jesli mieli by je uznać, to też są owczarki i nic mi nie brakuje w stosunku do uznawanego umaszczenia , nie należy porównywać tej wady z brakiem uzębienia , dysplazją czy wnętrostwem bo to kalectwo a włos czy kolor to tylko błąd w genetyce
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 12:56 pm    Temat postu: Re: Owczarek długowłosy w hodowli Odpowiedz z cytatem

Mariusz Kowalski napisał:
Cytat z strony KON
"Informujemy z przykrością, że dopuszczenie owczarków niemieckich długowłosych do wystaw i hodowli zostało odłożone na 2011 rok. FCI nie ma jeszcze gotowych przepisów o tej nowej rasie."


W grudniowym numerze SV-Zeitung jest informacja, że zmiany wzorca dokonane przez SV muszą być zatwierdzone na zebraniu FCI w kwietniu 2010. Dopiero po tym terminie będą podane dalsze informacje na ten temat Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest właśnie jeden z powodów mojego wycofania się z hodowli. Polityka,układy,kolesiowanie, no i teraz jeszcze woczarek długowłosy. Smieszy mnie fakt, że sami Niemcy zastanawiają sie wogóle nad wprowadzeniem psa z wadą,o której klepie się ponad sto lat do hodowli. jest to ewidentny przejaw braku pomysłu w SV na przyszłe lata. Niestety popularnośc tej rasy sprawiła że szukane są wciąż nowe alternatywy,niestety nie do rozwoju tej wspaniałej rasy lecz niestety do zasilenia budżetu SV.Pomyslmy ile jest takich psów w samych Niemczech? Mysle że 100.000 to lekko można liczyć,zatem rachunek jest prosty. Wystarczy pomnożyć ilośc nowych członków przez składke roczną i wychodzi niezła sumka.Do tego wszelkiego rodzaju testy,szkolenia, korungi itd itd.
Czuję sie zawiedziony tym chorym pomysłem,a już nie chce nic mówić co będzie jak jakiś wielokrotny i niepowtarzalny zwycięzca ( choćby Vegas ) bedzie musiał ustapić psu który jeszcze chwilę wcześniej miał ewidentny zakaz wjazdu na imprezy FCI. Ludzie ratunku.....

Przy okazji mam słowo do niejakiej Doroty lat 16 czy tam 17. Ostatnio sporo piszesz,wszędzie cię pełno dziewczyno,choć twoje pojęcie o owczarku jest jeszcze zerowe.Wypisując opinie na temat innych zweryfikuj najpierw informacje zanim otworzysz usta. Juz chyba raz Waldziu Łodziński zwrócił ci uwagę,a teraz czynię to ja.Więc chamuj swój jęzor dziewczyno,bo troche jesteś jeszcze za smarkata żeby dyskutować i opinować hodowców z wieloletnim doświadczeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł dykowski napisał:


Przy okazji mam słowo do niejakiej Doroty lat 16 czy tam 17. Ostatnio sporo piszesz,wszędzie cię pełno dziewczyno,choć twoje pojęcie o owczarku jest jeszcze zerowe.Wypisując opinie na temat innych zweryfikuj najpierw informacje zanim otworzysz usta. Juz chyba raz Waldziu Łodziński zwrócił ci uwagę,a teraz czynię to ja.Więc chamuj swój jęzor dziewczyno,bo troche jesteś jeszcze za smarkata żeby dyskutować i opinować hodowców z wieloletnim doświadczeniem.


Nikt uwagi mi nie zwracał Wink
Tak się składa, że to nie ja opowiadam bajki o innych i rozsiewam plotki co własnie pokazał Pan swoim postem.
Moje pojecię o owczarku na pewno nie podlega Pańskiej ocenie Cool
Prawda niestety jest taka, że nie jedna osoba skarżyła się na warunki w Pana hodowli i to jakie szczenieta z nej wychodzą, jakieś 3 tyg temu poznałam pewną osobe ktora opowiadała mi o swoim psie właśnie z Pana hodowli. W świetle informacji jakie mi przedstawiła zmieniłam zdanie o Pana hodowli i mam do tego świete prawo, a tak naprawde rozchodzi się Panu o jeden komentarz ( napisałam w nim w odpowiedzi jednemu z użytkowników innego forum, ze nie jest jedynym ktory dostał szczenie no powidzmy 'wybrakowane' ) ale co ja tu będę mówić, sam Pan wie ile miał szczeniat i w jakim stanie je wydawał. Nie mi to oceniać, ludzie i tak sami ocenia. Słusznie już zauważyli, ze zmienia Pan ciągle oddziały.
Mi się takie postepowanie nie podoba i nie będę udawać, że popieram Pana działania, bo trzymam sie od takich 'hodowców z wieloletnim doswiadczeniem' z daleka.

A młodość nie jest wadą, jest zaletą ( myli sie Pan co do mojego wieku nieco ) ... można na pewne sprawy spojrzeć z nieco innej perspektywy, ale co Pan o tym wie, przezież jest Pan takim wiekowym i doświadczonym hodowcą ... Wink
Skoro chce Pan rozpisywać takie rzeczy na forum, jawnie to i aj udzielam takiej odpowiedzi.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" zwolennicy długiego włosa maja inne podejście do spraw oczywistych "
Powrót do góry
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mała zaczarowana dziewczynko.Informuje Cię że nigdy ale to nigdy nie zmieniałem oddziału.Od zawsze jestem w jednym poznańskim oddziale.Gdybyś choć raz zadała sobie trudu to maglabyś to łatwo zweryfikować zamiast chlapać ozorem.A co do moich wybrakowanych szczeniąt to zerknij sobie na wyniki wystaw ostatnich dwóch lat,dadzą ci one wsyatrczającą odpowiedź co do jakości moich zwierząt. Odpisując na post niejakiego Leszka Sobaczka z gdyni,który pisząc pierdoły na mój temat nie ma nawet odwagi podpisac się imieniem i nazwiskiem,przytakujesz informacjom o których nie masz zielonego pojęcia,tym samym powodując że stajesz się osobą niewiarygodną. Nie zamierzam z toba dyskutować bo nie uważam cie za jakiegokolwiek partera do rozmów zatem najlepiej będzie jak zakończysz swoje literackie podboje na wszelkich forach ON.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł dykowski napisał:
Mała zaczarowana dziewczynko.Informuje Cię że nigdy ale to nigdy nie zmieniałem oddziału.Od zawsze jestem w jednym poznańskim oddziale.Gdybyś choć raz zadała sobie trudu to maglabyś to łatwo zweryfikować zamiast chlapać ozorem.A co do moich wybrakowanych szczeniąt to zerknij sobie na wyniki wystaw ostatnich dwóch lat,dadzą ci one wsyatrczającą odpowiedź co do jakości moich zwierząt. Odpisując na post niejakiego Leszka Sobaczka z gdyni,który pisząc pierdoły na mój temat nie ma nawet odwagi podpisac się imieniem i nazwiskiem,przytakujesz informacjom o których nie masz zielonego pojęcia,tym samym powodując że stajesz się osobą niewiarygodną. Nie zamierzam z toba dyskutować bo nie uważam cie za jakiegokolwiek partera do rozmów zatem najlepiej będzie jak zakończysz swoje literackie podboje na wszelkich forach ON.


Nie mówię o szczeniętach biegających po ringach wystawowych( bo to tylko jakiś mały % hodowli) tylko o tych ktore były z niedowagą, badź o tych ktore siedziały bardzo długo w kojcach, a po wyjściu z nich były bardzo lekliwe.
Pana zdaniem każdy kto ma coś Panu do zarzucenia gada pierdoły, jestem chamem, głupcem i poziomem niższy ... Troche samokrytyki by się przydało i rachunek sumienia.
Są liczby i informacje które mówią same za siebie, naprawde ludzie nie są głupi i może Pan mówić co chce, prawdy się nie zmieni.

Nie będzie Pan mówił mi co mam robić, gdzie sie wypowiadać i jak.
Bardzo chce Pan sterowac wszystkim i wszystkimi, nakazywać im i trzymać pod swoim dyktandem. Każdy kto wyraził swoje zdanie na Pana temat i nie było ono pochlebne jest zaraz Pana wrogiem, nie przyjmuje Pan krytyki to jakiś problem z własnym ego ? Ciekawe Wink

Pozdrawiam i życzę miłego dnia Smile
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty! Zaczarowana!,.... czy ktoś!,... kiedyś walnął Ci w łeb!?Paweł chyba wiesz co zrobić!?Jak nie wiesz ,to Ci podpowiem co z tą gówniarą zrobić.
Przyjedż Zaczarowna do Łodzi!!!Wiem gdzie jest Łagiewnicka.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
arwena



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 8
Skąd: Warszawa/Ząbki

PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Ty! Zaczarowana!,.... czy ktoś!,... kiedyś walnął Ci w łeb!?Paweł chyba wiesz co zrobić!?Jak nie wiesz ,to Ci podpowiem co z tą gówniarą zrobić.
Przyjedż Zaczarowna do Łodzi!!!Wiem gdzie jest Łagiewnicka.


Shocked Shocked Shocked

Zacytuję żeby zostało ku przestrodze. Warto by przyszły nabywca szczeniaka z Pani hodowli lub uczestnik Pani szkolenia, wiedział z kim ma doczynienia.

Jest Pani dorosła kobietą... nie wstyd Pani?
_________________
Magdalena Derewęda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group