Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zgłaszanie psów do klasu użytkowej na podstawie karty oceny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 12:30 pm    Temat postu: zgłaszanie psów do klasu użytkowej na podstawie karty oceny Odpowiedz z cytatem

zanim otrzymamy certyfikat użytkowości mija trochę czasu ,
dobrze by było aby padł wniosek tam na " górze "że przez okres np.3 mcy od zdania egzaminu , istniała możliwość zgłaszania do klasy użytkowej na podstawie karty oceny z egzaminu
jest to dokument wystawiany przez Z.K.
czekam już 2 tydzień aż sędzia Ruraż /rz ?/trafi do Z.G. na Nowy Swiat
/a może nie wie że to w Warszawie ?/ bo nie mam ochoty biegać z innymi kundelkami w Katowicach w klasie otwartej
rozmawiałem z kol.Federakiem, ale może potrzebna jest inicjatywa oddolna ?
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
spoks



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 20
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 3:24 pm    Temat postu: j. w. Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Panem w pełni, przez pewien okres czasu od momentu zdania egzaminu, powinna być możlwiość wystawiania psa/suki w klasie użytkowej na podstawie karty oceny z egzaminu albo na podstawie zapisu w książce wyszkolenia psa. Przecież są tam zapisy i pieczątki odpowiednich sędziów, więc co za problem??? Co jest winny właściciel, że się tak grzebią z wydawaniem certyfikatu i dlaczego ma być pozbawiany możliwości wystawiania swojego psa/suki w tak prestiżowej klasie, jaką jest klasa użykowa?? Pomysł mojego przedmówcy wart zastanowienia. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie odebrałem certyfikat IPO1 naszej IRENKI z Z.G. i dowiedziałem się że istniała kiedyś możliwość zgłaszania psów na podstawie karty oceny z egzaminu IPO ,nieliczne oddziały szły na rękę hodowcom, jednakże w dniu wystawy posiadanie certyfikatu było obowiązkowe
Zamknięto tę furtkę w 2008 r. po licznych oszustwach ze strony zgłaszających psy na wystawy.
Samo życie..., ale niestety w każdym środowisku ma się do czynienia z hołotą...
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zhuk



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 40
Skąd: Perlejewo

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Certyfikat urzytkowośći do smietnika! Evil or Very Mad
Potwierdzone ekzaminy to est potwierdzenie użytkowosci psa
Otwarte kłasy powinny być usunięty u użytkowych ras!
_________________
www.niemieckie-owczarki.pl
Andrei Joukovets
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zhuk napisał:
Certyfikat urzytkowośći do smietnika! Evil or Very Mad
Potwierdzone ekzaminy to est potwierdzenie użytkowosci psa
Otwarte kłasy powinny być usunięty u użytkowych ras!

Jeśli dobrze rozumiem, to certyfikat jest oficjalnym potwierdzeniem, że pies zdał wymagane egzaminy, dlaczego uwazasz, że należy go zlikwidować? Ja z kolei uważam, że certyfikat należy się także psom trenującym np ślad użytkowy, albo psom-ratownikom, a także "pastuszkom" ze zdanymi egzaminami. No i obliagotoryjnie podwyższenie stopnia egzaminu powinno być w certyfikacie odnotowane. Bo w tej chwili chyba tak nie jest.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zhuk



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 40
Skąd: Perlejewo

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:
zhuk napisał:
Certyfikat urzytkowośći do smietnika! Evil or Very Mad
Potwierdzone ekzaminy to est potwierdzenie użytkowosci psa
Otwarte kłasy powinny być usunięty u użytkowych ras!

Jeśli dobrze rozumiem, to certyfikat jest oficjalnym potwierdzeniem, że pies zdał wymagane egzaminy, dlaczego uwazasz, że należy go zlikwidować? Ja z kolei uważam, że certyfikat należy się także psom trenującym np ślad użytkowy, albo psom-ratownikom, a także "pastuszkom" ze zdanymi egzaminami. No i obliagotoryjnie podwyższenie stopnia egzaminu powinno być w certyfikacie odnotowane. Bo w tej chwili chyba tak nie jest.

Burokraci wszystko co dobre zniszczą
Trzeba jeszcze wprowadzić:
Dyplom użytkowosci,
Legitymacja użytkowosci,
Poswiadczenie zgodnosci z wymaganiami FCI po użytkowości,
Zaświadczenie użytkowosci,
Dowód osobisty psa użytkowego....
Koniecznie to wszystko powinno odbywać sie w drodze wydania POSTANOWIENIA, termin zalatwienia do roku czasu... bo kolejka będzie w Gł. Komisji Szkoleniowej.
Very Happy
I za wszystko kasowac Laughing


Spis można powiekszyć Laughing
_________________
www.niemieckie-owczarki.pl
Andrei Joukovets
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Certyfikat jest potrzebny na wystawy organizowane poza naszymi granicami!! ale karta oceny też jest oficjalnym dokumentem wystawionym przez Z.K. podobnie jak karty ocen z wystaw
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marku, w Niemczech na wystawach obowiązuje wpis w rodowodzie o wyszkoleniu. Zupełnie nie rozumiem po co komu te certyfikaty itp. Pies/suka podchodzi do egzaminu, zdaje i otrzymuje kartę oceny i właściwy wpis od sędziego w rodowód i to powinno być potwierdzeniem wyszkolenia. Exclamation Exclamation

Przy organizacji wystaw problem ten jest bardzo częsty, ja sama dostawałam szału jak autor katalogu wywalał psy i suki bez certyfikatu z klasy użytkowej - bo taki jest przepis. Wiele przepisów u nas powinno być zmienionych, bo są po prostu bezsensowne.
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie można po egzaminie z rodowodem podejść do sędziego i poprosić o wpis ze pies w dniu XX zaliczył egzamin XX i podpis i pieczątkę sędziego? Przecież po probie rowerowej to sie tez tak robi. Tylko jak się reszta sędziów na wystawie do tego odniesie??????
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można, tylko to nie wystarczy, bo wpis w rodowodzie nie uprawnia do zgłoszenia psa do klasy użytkowej...
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałaś Kasiu dopisać ,...w Polsce.
A tak poza tym zapytam po co jest w takim razie potrzebna książeczka startowa psa.Ile tych dokumentów trzeba by zgłosić psa do klasy użytkowej!?,...karta oceny,certyfikat ,książeczka startowa psa ,wpis w rodowód i co jeszcze!?,... może może stempel na czole przewodnika!!!
Przecież to jest zwykle lekceważenie sobie członków Zw.K przez pana Rurarza.Najwyższy czas z tym skończyć. Po co są władze KON-u !?
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zhuk



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 40
Skąd: Perlejewo

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto jest autor wspaniałych katalogów wystaw? Shocked
Sędzia niepolski czyta katalog i mysle ze w otwatej klasie... piekne nie gryzą, bez kerunga, wyzucone z Nemiec.... pieski biegaja. Laughing
Naprawda, taka niechęc do wystaw ZKWP, da i chęć w morde dać autoru katalogów Evil or Very Mad
_________________
www.niemieckie-owczarki.pl
Andrei Joukovets
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni owczarkarze !,..dziś tj. 16.02.br moje nóżki przekroczyły próg Zw.Kyn. oddz.Łodż .Między innymi swoimi sprawami, pytałam o pana Rurarza.Cholera! ,...miałam pecha bo zaraz dowiedziałam się,że właśnie wyszedł. Jak pech to pech.
Okazało się ,że Pan Rurarz od stycznia przebywał w szpitalu i tydzień temu
wyszedł.
Sprawę certyfikatów z IPO przekazałam w sekretariacie bo i ja czekam od 12.12.2009r na certyfikat z egzaminu IPO-1.
Obiecano mi przekazać sprawę certyfikatów Panu Rurarzowi. Ja ze swej strony będę dzwoniła do naszego oddz celem przypomnienia o sprawie.
Tak czy owak ,jeśli nastąpiła taka sytuacja to sprawę certyfikatów należało przekazać zastępcy.
Panu Januszowi życzę powrotu do zdrowia bo innym przypadku nie doczekam certyfikatu a sezon wystawowy już się zaczął
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życząc p.Rurarzowi dużo zdrowia , właśnie o takie przypadki min. mi chodzi
Przedstawiłem w/w sytuację z Z.G. i w zasadzie nie dostałem konkretnej odpowiedzi kto zastępuje p.sędziego w takich przypadkach losowych jak ten.
Usłyszałem że są odpowiednie procedury.... pytanie dlaczego nie są uruchamiane pozostaje bez odpowiedzi.
Z drugiej strony osoby wątłego zdrowia powinny zrezygnować z pełnienia niektórych funkcji tym bardziej społecznych...na co niestety niech nikt nie liczy !!!
W tym miejscu zaczynają się podteksty, bo zacząć się muszą...

W sobotę ma odbyć się zjazd sędziów , chyba w mieście Łodzi i jak mi obiecano będzie poruszony ten temat.

Zobaczymy Panowie/Panie Sędziowie Owczarkarze jaką macie moc ?
A gdybyście jej nie mieli to.....no właśnie : co mamy robić My Szaraczki ???
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group