Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Eksterier użytków
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem z oceną "wilczastych "mają sędziowie jak w jednym ringu prezentowane są również "użytki",może takie zdarzenie miało miejsce...
W Warszawie podobny dylemat z przyznawaniem ocen hodowlanych miał sędzia Gątkowski jak zgłoszono kilka użytków.Przyznam się,bez żadnej uszczypliwości do właścicieli użytków,że charakter to podstawa,ale czasami podobieństwo do wzorca jest bardzo dalekie co może powodować takie a nie inne komentarze.To jest także uwaga do eksterierów,sam takiego wyhodowałem i zaprezentowany został na majówce we Wrocławiu.Szok !
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marku pewnie masz racje ,bo musze przyznać że niektóre użytki to poprostu kundelki - żenada Exclamation w moim wyobrażeniu użytek to powinien być pies raczej o mocnej kości , dobrze wypelnionej głowie z mocną kufa i silną żuchwą co by miał czym chwycić i ugryść a nie hienka na cieniutkich łapkach z żuchwą jak u rekina Shocked
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale rekiny to dopiero gryza...... Laughing
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern


Ostatnio zmieniony przez brawos dnia Pon Mar 01, 2010 4:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pumagr napisał:
Marku pewnie masz racje ,bo musze przyznać że niektóre użytki to poprostu kundelki - żenada Exclamation w moim wyobrażeniu użytek to powinien być pies raczej o mocnej kości , dobrze wypelnionej głowie z mocną kufa i silną żuchwą co by miał czym chwycić i ugryść a nie hienka na cieniutkich łapkach z żuchwą jak u rekina Shocked

I pewnie dlatego w MS IPO prym wiodą OB malinois - mocne głowy i gruba kość są ich mocną stroną... Razz . Nie wydaje mi się, żeby super mocna głowa i ciężka budowa była aż tak bardzo pożądana w pracy użytkowej. Zaczynając od pozoranta - jest spora różnica w przyjęciu na rękaw psa o masie 25 kg i 45 kg. Ciężka budowa to także większa urazowość. Weźmy psa ratowniczego - czasem go trzeba wziąść na ręce, i przenieść spory kawałek w trudnym terenie, wtedy duża masa staje się problemem.
Ale np polscy policjanci lubia mieć grube i duże psy - bo one robią DUŻE wrażenie na ludziach, a szybkość mają taką, że człowiek i tak im nie ucieknie.
A co do reszty się zgadzam - zwłaszcza czeskie użytki są OKROPNIE brzydkie. Niemcy mają chyba ładniejsze.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:

I pewnie dlatego w MS IPO prym wiodą OB malinois - mocne głowy i gruba kość są ich mocną stroną... Razz .

Świete słowa Very Happy
No własnie i tu się kończy wiedza hodowców na temat uzytkowosci i uzytków, dlaczego wyglądaja tak, a nie inaczej. Laughing Wink
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zaczarowana napisał:

Świete słowa :D
No własnie i tu się kończy wiedza hodowców na temat uzytkowosci i uzytków, dlaczego wyglądaja tak, a nie inaczej. :lol: :wink:


Oho ho ho,...odzwała sie "ekspert" d/s hodowli i rasy ON.
Przejdż się na owczarek pl .Tam potrzebują takich "ekspertów"
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich zastanawiających się nad eksterierem i użytkowością - jeden z najpiękniejszych wilczastych użytków : Eric v.d. Schnapstanne, kkl1, Zb. V ,IPO3 http://www.youtube.com/watch?gl=DE&hl=de&v=NIpJTJLSOg8
więcej filmów w tym z obrony na www.doellenwiese.de
Polecam obejrzenie filmu warto!!!
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Cytat:
Zaczarowana napisał:

Świete słowa Very Happy
No własnie i tu się kończy wiedza hodowców na temat uzytkowosci i uzytków, dlaczego wyglądaja tak, a nie inaczej. Laughing Wink


Oho ho ho,...odzwała sie "ekspert" d/s hodowli i rasy ON.
Przejdż się na owczarek pl .Tam potrzebują takich "ekspertów"


Wystarczy sledzic uwaznie ten temat i wyniki hodowli uzytkowych oraz ich psów na zawodach Wink
Fakty mówią same za siebie.
Nie bez powodu też ludzie startujący w poważnym sporcie stawiaja na psy raczej drobnej kosci i lekkiej budowy.
Ale co Ci ludzie moga wiedzieć o hodowli psów, zwłaszcza pracujących Rolling Eyes
Przecież ONek ma być wielkim miśkiem na wystawę. Wink
A wzorzec mówi swoje, od lat, tylko mało kto tak naprawde chce go czytac i interpretowac poprawnie ... wielkie miśki sa fajniejsze, a co to wgl uzytkowosc ? Kilka koleczek wokol ringu. Rolling Eyes Crying or Very sad

Do wyciagniecia pewnych wniosków czasem wystarczy logiczne myślenie i analizowanie wyników sportowych.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście - bardzo ładny ten użytek, poza zatrzymaniami (chyba robione z użyciem prądu) wszystkie ćwiczenia robione bardzo efektownie. No i nie jest ani przesadnie wielki, ani nie ma ogromnego łba, czy bardzo grubej kości. Ale i tak jest przecież samczy i efektowny w sensie eksterierowym.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już na jednym forum o nim pisano.
Też bardzo fajny uzytkowy pies
Javir Talka Marda

http://www.youtube.com/user/FalkoNero#p/u/2/iNMwjiZiiAk

http://www.youtube.com/watch?v=Qne16hR-m1Y&feature=related

rodowód :
http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/450116.html
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grażyna użyła sformułowania mocna kość a nie : duża masa,ciężka budowa,ogromny łeb.Czy wy cierpicie na słowotok?
Poza tym że to jest wątek WYSTAWY to wspomniałem o UŻYTKACH jakie prezentowane są właśnie na polskich wystawach.Czasami odnoszę wrażenie że właśnie "polskie użytki"objęte są "parasolem ochronnym "przez sędziów eksterieru i stojąc z boku zastanawiam się czasami co to za koza ?Do hodowli miały być kwalifikowane użytki już z oceną "dobrą"pod warunkiem posiadania IPO3.A co jest na wystawach? "Panie sędzio one są w trakcie szkolenia....",a kończy się tak że zaraz po przeglądzie hodowlanym są rozmnażane!!!!
Piszę o tym co widziałem na wystawach i przeglądach a i tak bardzo się powstrzymuję
Czy na tym ma polegać hodowla?I czy to w ogóle jest hodowla?
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądając filmy z bardzo ładnymi Ericem i Javirem tak sobie pomyślałem ,że "Basia i V" bardzo by się zdziwiła gdybym je zważył i zmierzył....
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, wiem, że niemieckie psy są wieksze od czeskich. Że NRD-owskie psy tez były krępej budowy i mocnej kości. Ale mnie chyba mają prawo nie podobać się psy dużo powyżej górnej granicy wzrostu, z łbami w typie molosa i o bardzo mocnej kości, co wcale nie oznacza, że grubej. Btw - czym się różni kość mocna od grubej? Może jakieś przykładowe zdjęcia, żebym wiedziała, jak to odróżnić?
Co do mocnych głów - użytkowe malinois są zwłaszcza we Francji krzyżowane z terierami typu bull, dzięki czemu zdarzają się okazy o wielkich, szerokich klatach i amstafopodobnych głowach. Dlatego troszkę się wycofuję z tych delikatnej konstrukcji głów OB. Nawet w Polsce widziałam takiego malinois'a, jest, o zgrozo Ch.Pl. Rolling Eyes
Przeglądając literaturę natknęłam się na wizerunki ON-ów z okresu powstawania rasy. Z bólem muszę przyznać, że bardzo, ale to bardzo przypominały obecne eksterierowe malinois budową. Może miały mniej wydajny kłus, ale za to były zdrowsze?
Nawet z dzieciństwa pamiętam, że ON-y w Polsce przed NRD-owska dolewką były o wiele lżejszej budowy, niż te, które obecnie się lansuje.
No i czemu weterynarze zgodnym chórem twierdzą, że te użytkowe, brzydkie ON są zdrowsze? Mówiąc zdrowsze mam na myśli problemy z tylnymi nogami starszych psów, problemy z kręgosłupem, ogólnie ze stawami. Dlaczego tak twierdzą wszyscy weci, z którymi miałam okazję na ten temat rozmawiać? Kłamią wszyscy? Tylko po co? A! Już wiem - w Polsce nie ma prawie wcale ON użytkowych, więc nie wiedzą o czym mówią Twisted Evil
A co do bycia potencjalnym klientem - to chyba nie kupię psa z polskiej hodowli, nawet nie wiem, czy po lekturze tego forum mam jeszcze ochotę na ONa, czy nie zmienić rasy.
A co do słowotoku - jak na forum nikt nic nie pisze, to forum zamiera. Oczywiście można forum ograniczyć do info o miotach, kryciach i wynikach wystaw (bo np już wyniki zawodów dla większości forumowiczy nie są interesujące). Tylko forum polega chyba na tym, że ludzie wymieniają się opiniami, ludzie zadają pytania, inni odpowiadają, można wyrazić swoją opinię na jakiś temat, nawet jeśli błędną - nie powinno to być powodem do forumowego linczu.
Na tym forum to jest niemożliwe, bo jeśli się nie jest wieloletnim hodowcą, to w ogóle nie ma się prawa głosu na temat hodowli i wystaw. Jeśli się nie jest uczestnikiem MS IPO, to już nie wolno słowa napisać o szkoleniu. I nie mam tu na myśli pana Demarko, który akurat wypowiada się w sposób wyważony, tylko ogólny klimat i sposób "dyskutowania", który zdaniem owczarkarzy polega na tym, żeby oponenta ośmieszyć, obrazić, urazić jak najdotkliwiej, a na koniec - wysłać www.owczarek.pl.
A miało być tak, że tu miało być fachowo, merytorycznie- a tam beletrystycznie. A tymczasem wszędzie jest tak samo kłótliwie.
Ludzie mają prawo się mylić, nie wiedzieć, ale wylewając na nich kubły pomyj uczy się ich czegoś? Chyba jednego - tego, co wyziera z każdego polskiego forum - że Polacy nie umieją kulturalnie dyskutować. Mylą sobie osobiste wycieczki pod adresem oponenta z argumentami w dyskusji. Wg mnie, jeśli ktoś się myli, to trzeba mu wytłumaczyć podając logiczne argumenty, dlaczego jego opinia jest błędna. Dyskusja nie powinna ograniczać sie do tego, żeby oponenta wygonić z forum. Jeśli nie ma różnicy zdań- nie ma o czym rozmawiać!
Jeszcze raz przepraszam, że piszę to wszystko w odpowiedzi panu Demarko (bo nie zasłużył), ale jakoś tak mi się tak uzbierało ostatnio i wylało. Słowem- słowotok Embarassed
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale co Ci ludzie moga wiedzieć o hodowli psów, zwłaszcza pracujących



Ci ludzie!,.. tzn kto!? Hodowla psów sportowych w Polsce to hodowla kundli.
Cytat:

Przecież ONek ma być wielkim miśkiem na wystawę. :wink:

To chyba raczej w twojej hodowli bo masz takie pojęcie.



Cytat:
Do wyciagniecia pewnych wniosków czasem wystarczy logiczne myślenie i analizowanie wyników sportowych.

I chyba tylko w tej części zdania mogę sie zgodzić.
Myśl logicznie.
Naucz się odróżniać, silnik od pilnika i siekierę od ślamazary.
Ale ty nawet nie wiesz co to jest jest pies mocny a a co to wielki.
Co to mocny fundament?
A co to takiego drobna kość!?... chodzi ci kość zmieloną,porąbaną,połamaną
Naucz się dobierać właściwe słowa do określania eksterieru jak i budowy anatomicznej psa.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu i V w mojej wypowiedzi chodziło mi o takiego owczarka jak Eric a nie o słonia w karafce Razz jak widać w niczym nie przypomina maliniaka a te polskie niestety też nie przypominają maliniaka a raczej są owczrko podobne - oczywiście nie wszystkie bo widziałam kilka egzemlarzy naprawde ładnych
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group