Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Eksterier użytków
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
askad napisał:
Grandziocha napisał:

A może Oman ma przykład odwrotny ,krzyżówkę z suki eksterierowej i psa sportowego.
Czy jest regułą krzyżowanie suk sportowych z psami eksterierowymi?
Jeżeli ktoś coś wie na ten temat?


Podawałam kiedyś na tym forum przykład z hodowli Ulmental - suka VA pokryta użytkiem - Mistrzem Niemiec SchH3:
http://owczarek-niemiecki.ipnet.pl/~adamd/phpBB2/viewtopic.php?t=320&sid=c10f67a069c78e048e79e542a7b46776

Tak,rzeczywiście.Chodzi mi o to czy lepsze efekty eksterierowe osiąga się przy krzyżowaniu suki sportowej z psem eksteriem czy suki eksterierowej z psem z sportowym.Czy ktoś może wie coś na ten temat.Pati napisała,że w Niemczech częste są takie krzyżówki.
Może Patisiu znajdziesz jakieś materiały.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
brawos napisał:
Pani Halinko ja niestety nie posiadam takiego stazu w hodowli jak pani ale na te lata co ja hoduje to tez wyhodowalam bardzo ladne zwierzeta, ktore zajmowaly czolowe lokaty a i rowniez wygrywaly. HECA, HAMLET, NATASZA wczesniej z innym przydomkiem (MIS MAZ) ale u mnie urodzone CHAMP I CHASEY. Zaznaczam, ze tez po polskich sukach i z kryc krajowych te z moim przydomkiem.


No to gratuluję,... i mam nadzieję ,że znajdzie się więcej miłośników owczarka niemieckiego wilczastego- eksterierowego.
Może wtedy sędziowe "wszystkomałowiedzący" o ON dowiedzą się ,że owczarki są nie tylko cz-p ale wilczaste i czarne.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy temat.

1. Postawiona na początku teza, że użytki są zdrowsze, jest dużym uogólnieniem, bo eksterierów jest o wiele więcej niż użytków, stąd często mylne stwierdzenie. Choroby genetyczne są w jednej i drugiej populacji.

2. Użytkowość użytka
Nie znam się na użytkach, ale widziałem psy o tak podkręconych popędach, że nie nadają się wcale jako psy rodzinne. Niemcy nazywają to "nervlich angekrazt", czego sens można oddać prostym przykładem: pies, który nawet w kojcu ciągle biega wkoło. Powstały w międzyczasie linie użytkowe, które prowadzą takie cechy.
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to wspominany syn SCHH3 (V-BSP, SG-WUSV-WM), LG-FCI, BUNDESSIEGER 08 Javira Talka Marda i VA6 Benny d'Ulmental

Finsterling d'Ulmental




jego brat Frodo




Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon


Ostatnio zmieniony przez Oman dnia Czw Mar 04, 2010 10:33 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedna krzyżówka jakiej szukała p. Halina (suka eksterier, pies użytek) zza naszej wschodniej granicy:

http://lottas1.narod.ru/nordtraum.htm


Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje Olo .Ja niejednokrotnie spotkałem się z tym że psy zaliczają np. ślad na 99 pkt albo wcale i tłumaczenie że dziś miał słaby dzień, ale obronę to ma super !
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Pana Marka hoduje owczarki od 2007 i moja wiedza nie wybiega dalej niż za Podlasie i te forum, także proszę się nie pogrążaćSmile
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AM



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 15
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demarko napisał:
Ja niejednokrotnie spotkałem się z tym że psy zaliczają np. ślad na 99 pkt albo wcale i tłumaczenie że dziś miał słaby dzień, ale obronę to ma super !


No to się zdarza i to nawet psom z czołówki światowej. Ślad to loteria...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oman napisał:
I jeszcze jedna krzyżówka jakiej szukała p. Halina (suka eksterier, pies użytek) zza naszej wschodniej granicy:

http://lottas1.narod.ru/nordtraum.htm


Agnieszka (wredna żona Pawła :twisted: )

No proszę ,dzięki.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ocho



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

V Vranco vom Reuschenberger Land
Ojciec: VA Hill vom Farbenspiel
Matka: V Anka vom Glockenbuckel (użytek)

A wynik skojarzenia:


_________________
Kaśka Coner
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz , jak rozpocząłeś to skończ !!!
O jakim pogrążaniu mówisz ?Jak miałeś odwagę powiedzieć A , to powiedz B i Z , bo nie tylko ja czekam na twoją rzetelną odpowiedż .Nie chcesz podcinać gałęzi , bo co , po 2 latach hodowli już mają coś na ciebie ?

Czym chcesz mnie pogrążyć ? Czekam !!!
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat nie chodziło mi o Pana, Pana hodowle, Pana psy, a Pan mi tu mówi żebym mówił wprost, to może Pan nam powie co ma na sumieniu bo tak naprawdę nie wiem kim Pan jest:)i nie znam zadnego Pana psa, jest takie przysłowie uderz w stół a nożyce się otworzą Smile gdzie są są Olmonty to każdy może znaleźć w internecie....
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz Mateusz , ale jakoś nie wierzę w to co piszesz i pewnie część obecnych tu forumowiczów też . Rzadkością jest , w każdym razie ja się z tym nie spotkałem , żeby pies nie posiadał dwóch czwórek .Dlatego nie jest przypadkiem że Ty , pochodzący z podlasia , z rejonu gdzie obecnie przebywa ta suka o tym piszesz . Nie jest przypadkiem że użyłeś sformułowania "od zastrzyku"!. Z tego co wiem obecni właściciele jeżdżą z nią na plac szkoleniowy do Jarka Gesinowskiego ten sam plac z którego zapewne ty korzystasz...
Nie jestem upoważniony więcej pisać na ten temat gdyż suka wyszła ode mnie z hodowli w wieku 9 tygodni , ale nie omieszkam powiadomić o zaistniałej sytuacji obecnych właścicieli.
Jeżeli moje wywody są mylne to przepraszam a jeżeli nie to komuś będzie bardzo głupio.
Dlatego zanim coś napiszemy , przemyślmy to.
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie o tą sukę mi chodziło lecz dobrze ze Pan piszę o tym publicznie;) ja pisałem o dorosłej suce, radze poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem...
_________________
MMateusz Grzywa


Ostatnio zmieniony przez Mateusz dnia Pią Mar 05, 2010 12:02 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ocho napisał:
V Vranco vom Reuschenberger Land
Ojciec: VA Hill vom Farbenspiel
Matka: V Anka vom Glockenbuckel (użytek)

A wynik skojarzenia:



Fajny psiak.Nie wiem czy mam rację ale chyba po matkach użytkach i ojcach eksterierach wychodzą "użytki" lepsze eksterierowo. Opinie opieram tylko o foto,ciekawe jak na żywo wyglądają.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 8 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group