Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Eksterier użytków
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/item946141542_owczarek_niemiecki_corka_zw_swiata_vegas_a.html
Przepraszam że nie na temat,ale mam małe pytanko?,ta sunia to ON długowłosy,czy raczej wzrok mnie zawodzi?.Bo jeśli DON to w jaki sposób może to być Sunia z uprawnieniami hodowlanymi FCI,czy coś już się zmieniło w przepisach?. Nie znam takiej hodowli,ale chyba FCi jeszcze nie uznało DON. Jak to jest?.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy tych wpisów nie na temat, nie można wstawić do działu "Inne" albo "Anty Hodowla" ?

Jeszcze jeden ładny, czarny użytek- Onyx vom Silbersee


Ojciec Paska v. Salztalblick, matka Chuckie v. Schloss Laer
http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/521572.html

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adminie przenieś proszę moje pytanie do bardziej właściwego działu. Z góry dziękuję.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nadeszła pora na wnioski.
To że można poprawić eksterier użytków zostało tu pokazane , po prostu trzeba chcieć .Skoro "eksteriery" potrafią jeżdzić do psów z czołówki świata ,wydawać prawie 1000 euro na krycie , to chyba nic się nie stanie jak tą drogą pójdą "użytki".Innej drogi po prostu nie ma ina tym polega hodowla !

No i niestety po chwilach uniesienia musimy zejść na ziemię a właściwie spaść gdyż wszystko jest w rękach sędziów , a parząc po znajome nazwiskach , tych samych co dla podniesienia jakości "eksterierów" znieśli obowiązkowe IPO dla suk !
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demarko napisał:
Chyba nadeszła pora na wnioski.
To że można poprawić eksterier użytków zostało tu pokazane , po prostu trzeba chcieć .Skoro "eksteriery" potrafią jeżdzić do psów z czołówki świata ,wydawać prawie 1000 euro na krycie , to chyba nic się nie stanie jak tą drogą pójdą "użytki".Innej drogi po prostu nie ma ina tym polega hodowla !

A jak poprawić psychikę naszej "wspólnie" ukochanej rasy?
Może jakś rada w tej kwestji?
Może JAVIR jest tym "sygnałem" ze styrony SV? Wink
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo proste!
Jaka rasa jest najliczniej reprezentowana w ZKWP ?

Zapominamy co było wczoraj , podajemy sobie ręce ,wybieramy z GŁOWĄ reprezentantów w oddziałach , wygrywamy za rok wybory oddziałowe , potem przejmujemy ZG , przywracamy IPO sukom , użytkom podnosimy poprzeczkę , kasujemy kl.otwarte i championów na klubówkach i takie tam...po prostu robimy co chcemy

Uff...

Trąca komunizmem , ale po 5 latach jest efekt !

PROSTE !
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby nasza kochana rasa miała użytkowość i eksterer należy zrobić"krok do tylu".Ale nikt nastawoiny na ksę tego nie zrobi tego,każdy chce mieć sukces już " teraz" czyli albo wygląd albo psychika.
Polączenie jednego i drugiego jest trudne do przyjęcia.Lubimy się chwalić jednym albo drugim[wystawy,zawody].Nikt nie lubi przeciętności.Bo przeciętnym... "tylko dobrym"jest trudno,bo to długa droga.
Najlepiej być "bardzo dobrym" w wystawie lub w zawodach.
Stąd ta "przepaśc,między liniami.
A tak w ogóle lubię użytki Ladne Smile i dobre użytkowo eksteriery.
Smile
Czesto z takimi pracuję co sprawia mi ogromną przyjemność.
Owczarek niemiecki musi dobrze wyglądać Smile
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja sie wypowiem. Pokrylam swoja eksterierowa suke psem uzytkowym. Owszem zero problemu z socjalem. Ale nie wszystkim to pasuje. Zostaly mi dwa samce maja juz 6 miesiecy. Odstraszaja potencjalnych kupcow Exclamation Czym a wlasnie tym szalonym temperamentem. Jak wpadna do domu to ludzie na sciany wpadaja Shocked . A one na stol, na fotele po ludziach za torebki. Raz jeden wyrwal facetowi okulary z reki. No super ja boki zrywam i taka dumna jestem a ludzie nic tylko ze wola takie spokojniesze. Zalamka Crying or Very sad
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jackdaw napisał: Aby nasza kochana rasa miała użytkowość i eksterer należy zrobić"krok do tylu".

Całkowicie się z tym zgadzam.

Podobny trend powoli przeforsowuje się w Niemczech, gdzie niektórzy hodowcy, widząc, że ich psy nie gryzą, robią właśnie ten "krok do tyłu".

Przeanalizowałem pochodzenie psów i suk z tegorocznej światówki, które na testach dostały T3; okazuje się, że w większości przypadków miały one w rodowodzie Maxa della Loggia dei Mercanti.
Wniosek z tego taki, że dobór psa do suki jest ważny również dla poprawy psychiki.

Co do psychiki psów z mieszanek eksterier&użytek, o czym napisała Brawos, to bardzo ciekawa sprawa, bo w tej kwestii spotkałem się z różnymi zdaniami:
1. Hodowczyni ładnych użytków "von der Konigin" uważa np., że szczeniaki są pośrodku, tzn. popędy leżą pomiędzy ojcem i matką.
2. Przeciwstawne zdanie głosi, że szczeniaki po matce dziedziczą psychikę w ok 70 - 80%.

W Niemczech dochodzi do tego jeszcze jeden czynnik: finansowy. Otóż ogólnie szczeniaki z kombinacji dwóch linii sprzedają się gorzej niż czyste eksteriery lub czyste użytki.
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o nie atakowanie bezpodstawne tylko dlatego,że wrzucam tu przyklad mojego VATa.
On zaliczany jest do ON z lini użytkowej ale w rodowodzie ma też czolowe swego czasu eksteriery.
Zaszkodzilo mu to w pracy?
A wygląd ma przyzwoity przecież.
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=282
Wiem,że daleko mu do piękności eksterierowych ale gdyby miał nasz przydomek pewnie bym go pokazal na światówce.
Byłby pewnie w "ogonie"[choć nie koniecznie Wink ] ale pokazalby swoją uzytkowość.
Fedora dodał mu pewien Niemiac w rodowodzie Wink
Cieszę sie jak mówi się o użytkowości owczareczków Smile
Ja naprawdę lubię pracować z eksterierowymi psami.J
estem przeciwny użytkowym "kojotom".
ZABIJĄ MNIE ŁYŻKĄ MOI ZNAJOMI SZKOLENIOWCY-ZAWODNICY[co niektórzy za tą wypowiedz ale to mój pogląd potwierdzam od lat wielu] Laughing
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olo napisał:

W Niemczech dochodzi do tego jeszcze jeden czynnik: finansowy. Otóż ogólnie szczeniaki z kombinacji dwóch linii sprzedają się gorzej niż czyste eksteriery lub czyste użytki.

Właśnie to jest ten krok do tylu Wink
A na to ciężko przystać,bo dluższa droga na uzyskanie jednego i drugiego[użytkowość i eksterier W JEDNYM] i mieć SUKCES HODOWLANY.Na to trzeba pięćdziesieciu lat a na to zycia brakuje Wink .
W związku z tym łatwiej "wyprodukować" albo ladnego albo użytkowego Wink
Dlatego nasz kochany owczareczek jest podzielony Wink na linię uzytkową i eksterierową.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo wiem do czego zmierza ta pusta dyskusja dlatego chyba podziękuję...
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gochadrozdek



Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 176
Skąd: ŁÓDŹ :)

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
To i ja sie wypowiem. Pokrylam swoja eksterierowa suke psem uzytkowym. Owszem zero problemu z socjalem. Ale nie wszystkim to pasuje. Zostaly mi dwa samce maja juz 6 miesiecy. Odstraszaja potencjalnych kupcow Exclamation Czym a wlasnie tym szalonym temperamentem. Jak wpadna do domu to ludzie na sciany wpadaja Shocked . A one na stol, na fotele po ludziach za torebki. Raz jeden wyrwal facetowi okulary z reki. No super ja boki zrywam i taka dumna jestem a ludzie nic tylko ze wola takie spokojniesze. Zalamka Crying or Very sad

To ja też się wypowiem Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Myślę, że to co brawos przeszłaś z kupującymi częściowo ich tłumaczy, bo tak naprawdę niewielka jest wiedza na temat charakteru psa użytkowego. Sama tego doświadczam na codzień. Teraz już może trochę mniej (jakby nie było Aria ma już 7 miesięcy i coś tam z nią się robi), ale na początku to myślałam, że nie dam rady. Normalne ADHD w domu. To nie mój pierwszy owczarek, ale pierwszy z linii użytkowej i tak naprawdę czasem ręce mi opadały. Na grudniowe święta nie było szansy, żeby w domu posprzątać, bo nie było kiedy Mr. Green Zresztą na kwietniowe też Laughing Młoda non stop nas absorbowała. Teraz troszke się wyciszyła, troszke dorosła. I tak naprawdę jeżeli chodzi o jej inteligencję, to o głowę bije poprzednie moje owczary (na które również nie narzekałam), ale generalnie raczej nie poleciłabym nikomu linii użytkowej, jeśli nie ma czasu, żeby z tym psem coś robić. My Arią zajmujemy się z mężem obydwoje i od obydwojga z nas tego wymaga. Przy czym nie jesteśmy doświadczonymi przewodnikami (chodzi mi tu o profesjonalne szkolenie), dopiero się uczymy. W naszym przypadku pies z tej linii kupiony, bo właśnie chcę coś z nią robić, nie wiem jeszcze co nam się uda, co w niej tak naprawdę drzemie, ale taki był zamiar. Dlatego też zakładam, że stąd wynika pewien problem ze sprzedażą takich "energiczny" psiaków. Rolling Eyes

Jeżeli chodzi o eksterier owczarka z linii użytkowej, to moim ulubieńcem jest Branko vom Sahmer Hof, oczywiście jako drugi po Voodoo Hartis Bohemia Laughing



http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/624187.html
_________________
Małgorzata Drozdowska-Cupriak
Hodowla z Rudzkiej Watahy
www.zrudzkiejwatahy.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Qualle



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 95
Skąd: Rzeczenica

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gochadrozdek Branko czasami nie jest długowłosy? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gochadrozdek



Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 176
Skąd: ŁÓDŹ :)

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qualle napisał:
gochadrozdek Branko czasami nie jest długowłosy? Wink

Też tak myślałam, ale jest to niemiecki pies z rodowodem SV i kryje krótkowłose suki SV, np. w hodowli arolser-holz http://www.arolser-holz.de z tego wynika, że jego sierść jeszcze nie jest długowłosa

Na tym forum Branko jest podawany w wynikach sędziów SV http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=124
_________________
Małgorzata Drozdowska-Cupriak
Hodowla z Rudzkiej Watahy
www.zrudzkiejwatahy.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 9 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group