Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

prosze o przetłumaczenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że muszę sie odezwać - żeby trochę wyjaśnić i ostudzić atmosferę Exclamation
Ola - nie dziw się reakcji Justyny - bardzo rzadko zdarza się, aby ktoś wyprowadził psa/sukę z reakcji na strzał. A że Tobie się udało - sama jestem świadkiem - rok wcześniej suka miała reakcję, a potem nie - taki jest fakt Exclamation
A co do Fariny - wiadomo, że stawy się pogarszają z wiekiem - szczególnie jeśli są mocno obciążane. I raczej nie można wkładać do jednego worka przypadków sprowadzania psów z dysplazją i zatajania tego - z przypadkiem Fariny - która miała wcześniej zrobione prześwietlenie z wynikiem pozytywnym Exclamation

W przypadku moich psów prześwietlania p. Siembiedy pokrywają się z późniejszymi wynikami z Niemiec - zawsze przed wyjazdem do Niemiec prześwietlam psy u niego Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu mnie juz nic nie zdziwi,nie dziwi mnie zatajanie faktów , nie dziwi podejście niekturych do sprawy,ale prawda jest taka że dysplazja jest faktycznie czasem nabyta ,ale zeby ta nabyta dysplazja sie rozwineła podłoze genetyczne jej wystąpienia musi byc takie a nie inne,wiec pies uwarunkowany genetycznie do wystapienia tego schorzenia , jeśli nawet bedziemy go trzymali w złotej klatce bedzieje je miał w tym lub innym stopniu zaawansowane.
Mnie poprostu żadne tłumaczenia nie przekonuja,albo jest dysplazja albo jej nie ma.Obojetne nabyta czy wrodzona.Bo ręcze ze u kazdego w tłumaczeniu bedzie nabyta.
Przykład,proszę..taka przez was "lubiana" Franca vom Haus Tchorz
Przeswietlana w Polsce w wieku 14 mcy..u Dr.Siembiedy HD-a,ED0/0..prześwietlana w czerwcu 2007(w wieku 2,5 roku) w Niemczech(po szczenietach,szkoleniach,treningach)HD-fast normal,ED -fast normal.
Wiec jak widac,mozna nie miec dysplazji,choc zaraz sie okaże ze to tez załatwione Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
LN



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 115
Skąd: Szczecin/ Dobra

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież Aneta nie jest nienormalna, żeby świadomie wysyłać do SV rtg suki z dysplazją ....
_________________
www.anarchia-box.com
owczarki niemieckie & goldeny
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
Asiu mnie juz nic nie zdziwi,nie dziwi mnie zatajanie faktów , nie dziwi podejście niekturych do sprawy,ale prawda jest taka że dysplazja jest faktycznie czasem nabyta ,ale zeby ta nabyta dysplazja sie rozwineła podłoze genetyczne jej wystąpienia musi byc takie a nie inne,wiec pies uwarunkowany genetycznie do wystapienia tego schorzenia , jeśli nawet bedziemy go trzymali w złotej klatce bedzieje je miał w tym lub innym stopniu zaawansowane.
Mnie poprostu żadne tłumaczenia nie przekonuja,albo jest dysplazja albo jej nie ma.Obojetne nabyta czy wrodzona.Bo ręcze ze u kazdego w tłumaczeniu bedzie nabyta.
Przykład,proszę..taka przez was "lubiana" Franca vom Haus Tchorz
Przeswietlana w Polsce w wieku 14 mcy..u Dr.Siembiedy HD-a,ED0/0..prześwietlana w czerwcu 2007(w wieku 2,5 roku) w Niemczech(po szczenietach,szkoleniach,treningach)HD-fast normal,ED -fast normal.
Wiec jak widac,mozna nie miec dysplazji,choc zaraz sie okaże ze to tez załatwione Razz

Boze jaka wiedza.......skad ty ja masz.... to ja podam przyklad bez podawania przydomkow i imion psow. Pies przeswietlany u dr Siembiedy mial wpisany HD -B i ED- 0/0 i dokladnie te same zdjecia zostaly wyslane do Niemiec skad przyszlo tylko HD...a ED nie bo co, bo wyszla dysplazja...i kto tu droga wszechwiedzaca Olu sie pomylil dr Siembieda czy Niemiec. Ktos sie pomylil to fakt ale kto. Wedlug ciebie napewno dr Siembieda bo to polaczek ale nie nigdy Niemiec - prawda? To nie Niemcy sa znani na swiecie jako doskonali fachowcy, lekarze a wlasnie Polacy. Pytam dlaczego tak slepo patrzymy na nich czy oni sa nie omylni. Dlaczego nie bronimy swego aczkolwiek "Polacy nie gesi i swoj jezyk znaja"..... Luiza ma racje, ze Aneta nie jest idiotka zeby wysylac przeswietlenie do Niemiec z dysplazja. Prosze mnie tu nie straszyc bo ja sie ciebie nie boje ani twoich doradcow. Bo ty piszac te bzdury sugerujesz, ze co Aneta sobie zalatwila to przeswietlenie u Siembiedy...
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóz i tym się własnie P.Justyno róznimy..że ja ma odwagę aby o tym pisac własnie z przydomkami bez owijania w bawełne a Pani nie.
Ale cóz kazdy jest inny,faktycznie nie ma ludzi nieomylnych,świat jest okrutny a los złosliwy.A my pozostaniemy tacy jacy jestesmy , bo Polak zawsze wie najlepiej....
Ps.Prawdy naprawdę nie trzeba sie bac,wręcz przeciwnie.To wiedza juz nawet dzieci. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
No cóz i tym się własnie P.Justyno róznimy..że ja ma odwagę aby o tym pisac własnie z przydomkami bez owijania w bawełne a Pani nie.
Ale cóz kazdy jest inny,faktycznie nie ma ludzi nieomylnych,świat jest okrutny a los złosliwy.A my pozostaniemy tacy jacy jestesmy , bo Polak zawsze wie najlepiej....
Ps.Prawdy naprawdę nie trzeba sie bac,wręcz przeciwnie.To wiedza juz nawet dzieci. Wink

Nie podaje przydomka bo mam tzw kulture osobista, ktorej tobie brakuje. Pies nie jest odemnie i nie widze potrzeby gadania ktory to jest. Przytoczylam fakt ale ty nie umiesz na niego odpowiedziec i jedno co potrafisz to gadac bzdury. Przeczytaj dokladnie jeszcze raz i sie wypowiedz na temat a nie na to co to za pies. Mowiac tak dajesz o sobie znac, ze ciebie tylko interesuja plotki a nie problem....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha Olu nie mow mi o odwadze bo mnie az brzuch rozbolal od smiechu...i zapewne nie tylko mnie...
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a i jeszcze jedno nie mow o prawdzie bo narazie jest to "niewinna" dyskusja ale jak sie ktos naprawde wkurzy i wezmie sie za twoje psy to ci w piety pojdzie....a bedzie to samiutka prawda....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Pies przeswietlany u dr Siembiedy mial wpisany HD -B i ED- 0/0 i dokladnie te same zdjecia zostaly wyslane do Niemiec skad przyszlo tylko HD...a ED nie bo co, bo wyszla dysplazja...i kto tu droga wszechwiedzaca Olu sie pomylil dr Siembieda czy Niemiec. Ktos sie pomylil to fakt ale kto. Wedlug ciebie napewno dr Siembieda bo to polaczek ale nie nigdy Niemiec - prawda?


No cóz,pewnikiem nie pomylił sie ani jeden ani drugi, nasza polska nomenklatura odczytywania zdjęc RTG jest dużo mniej wymagajaca od niemieckiej,i to potwierdzi Ci kazdy rentgenolog w Polsce.A juz szczegulnie jeśli chodzi o stawy łokciowe,jeśli chodzi o stawy biodrowe to u nas liczy sie tylko ich wygląd,nie bierze się pod uwaga,długości poszczegulnych kości,ich wysycenia,ułożenia miednicy,w niemczech to wszystko ma ogromne znaczenie.Dlatego własnie często wyniki tych prześwietleń sa tak różne.Dlatego wazna jest tez dokładna informacja lekarza przeswietlającego psa,bo czesto jest tak że na pierwszy rzut oka stawy sa ok,a potem po rozłożeniu na części pierwsze(jak to robia Niemcy)nagle wychodzi nam na pograniczu lub juz dysplazja.
A co do podanego przez ciebie przykładu,to cóz jest to mozliwe..a potem już tylko od własciciela i jego własnego sumienia zalezy co z tym zrobi,bo info od SV i odczyt dostał napewno.A sprawdzić fakt ten mozna bez problemu w SV.
Ale o ile dobrze pamietam rozmowa zaczeła się od tego jak powinno się traktowac psy i suki wykluczone z jakiegos powodu z hodowli w kraju rasy,jako że dażymy do ujednolicena typu i hodowli owczarka w całej Europie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 9:48 pm    Temat postu: tłumaczenie Odpowiedz z cytatem

szkoda że tak interesujący wątek się zakończył.Naliczyłem w nim ok 20 błędów ortograficznych,np szczegulny, niekturych, będzieje, poprostu razem też napisane, fiu fiu....I z owczarkiem u nas super i z ortografią nie najgorzej...

A Farina fajny pies jest,skoczny i taki wesoły,a że coś mu się przytrafiło to nie powód żeby się o to kłócić....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group