Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dobór reproduktora
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 5:44 pm    Temat postu: Dobór reproduktora Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem jakimi zasadami kierują się inni hodowcy przy wyborze reproduktora dla swoich suczek. Pewnie temat stary i dla niektórych mało ciekawy.Ale ja chętnie poznam zdanie innych,doświadczonych hodowców.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli chodzi o Mnie to Psychika Psychika i Psychika a eksterier to rzecz drugoplanowa.
Powrót do góry
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli o mnie chodzi to eksterier, eksterier, eksterier....... Very Happy
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektóre wypowiedzi wskazują na brak szacunku dla czytelników ....
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku niestety tak jest. Gdyby to pytanie zadał jakiś znany hodowca sporo ludzi by odpisało. Ale my polacy tacy jesteśmy,broń Boże podzielić się czymś,a jeszcze coś mu się uda? Laughing
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie moge Demarko ma szacunek do czytelnikow....... a poczytaj swoje posty pelne jadu.....no moze to i szacunek kto tam wie...
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie o to mi chodziło.
Po prostu niektóre wpisy opatrzone są w linki do stron wypowiadających się forumowiczów no i śmiać mi się chce... i tyle. Ty jesteś ok.
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a powaznie to ten temat juz byl tu na forum poruszany. Wystarczy czytac.
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=172
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o matko kochana ja OK Embarassed
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie
Niech brawos pochwali się fotkami ze skojarzenia exterieru z użytkiem a potem pisze exterier , exterier , exterier...
spokojnie brawos , spokojnie...
Ty RAFAŁ jesteś Ok.
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uff, juz myslalam ze demarko szaleju sie najadl albo gorzej "przyjaciol" stracil.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
a powaznie to ten temat juz byl tu na forum poruszany. Wystarczy czytac.
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=172


Tak - temat był poruszany, ale jakoś nikt z hodowców oprócz mnie i Marka Zgorzelskiego się nie wypowiedział na temat swoich decyzji hodowlanych - dlaczego Question

Wklejam poniżej jeden z ostatnich postów tamtego wątku:

askad napisał:
Wolf-Jar napisał:
I miałbym prośbę do innych hodowców żeby w tym temacie pisać posty z nim związane czyli "uzasadniać swoje decyzje w hodowli"


Powiedzcie mi - dlaczego hodowcy nie piszą nic w tym dziale - nie chcą narażać się na krytykę Question

Tyle miotów pojawia się w wątku "Informacje o miotach (aktualnych lub planowanych))" - ja bym chętnie dowiedziała się dlaczego dane suki zostały pokryte takim a nie innym psem etc.

Do klawiatur - proszę Państwa Exclamation

_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Asi na ten temat wypowiadał sie również Marek Czerniakowski ,na swojej stronie www.ingemar.pl w dziale -artykuły
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Rafałku, chętnie Ci napiszę kilka moich spostrzeżeń którymi się kieruje przy wyborze Reproduktora.
Może podam jako przykład moją Cocę,którą zdecydowałem teraz pokryć Dingo von der Glockenheide.

Przede wszystkim głównym powodem wyboru tego psa jest wiedza na temat jego pochodzenia i psychiki. Miałem okazję spędzić z tym psem kilka dni latem ubiegłego roku w Niemczech. Dingo w zasadzie jest psem mega standardowym w swoim obejściu. Bardzo czujny,odważny,chętny do pracy,bardzo dynamiczny. Jego główną zaletą jest pochodzenie ze strony matki ( nie bagatelizując linii Ojca ). Jednak idąc tym torem linia matek zawsze była dla mnie ważniejsza niż ojców,szczególnie jeśli matki rzeczywiście coś dawały,a w szczególności mając w zapleczu taką sukę jaką była Goldi von Staufen. Suka ta jest podwaliną w hodowli Joachima Kriega.To na niej zbudował swoje obecne linie,które konsekwentnie pogłębia. Nie wiem czy wiesz Rafale,ale Goldi jest matką bardzo znanego niemieckiego miotu "I" u Joachima z którego pochodzą takie suki jak Ines ( suka V18 w Ulm 2005 ),Iris,czy Ira.
Ale nie tylko te suki przekazały wartościowe potomstwo.

Wystarczy wejść na stronę hodowli Trafalga i przeanalizować rodowody. Wszędzie tam jest Goldie. Zatem niech to będzie nauka,z której należy ( moim zdaniem tylko ) skorzystać.

Coca urodziła się ze skojarzenia Angie & Wesley,gdzie w rodowodzie oboje rodzice mają Goldie. Dlatego też głównym powodem dla którego postawiłem na Dingo,jest mocny inbred na tą właśnie sukę,a moim zdaniem inbredy na suki są o wiele bardziej korzystniejsze niż inbredy na psy.
Oczywiście dodatkowym elementem jest anatomia przyszłego partnera (czyli wszystkie plusy i minusy ) oraz cechy mojej suki. Coca ma przede wszystkim niesamowity ruch ( myślę że mogę śmiało powiedzieć że nie ma dzisiaj suki z polskiej hodowli która tak biega ),Dingo charakteryzuje się podobną cechą. Ma wysoki kłąb, lepszy przód niż Coca,podobnie silne kątowanie tyłu i niewiarygodny kolor.

Zreasumujmy. Wierzę że powielę sporo dobrych cech po Goldi,chcę utrwalić przede wszystkim górne linie,kolory,wyraz i RUCH.

Nie da się jednym kryciem poprawić wszystkiego,ale w tym kryciu postawiłem właśnie na te cechy i mam nadzieje,że to mi się uda. Czy choć trochę Ci pomogłem?

Przy okazji mała "zgryźliwa" uwaga do Bartka. A gdzie byłeś " charakterze" jak Enzo u mnie stał??? Szkoda że ten pies był tak słabo niewykorzystany w polskiej hodowli. Pozdrawiam Was serdecznie,Paweł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Paweł. Mnie nie tyle chodziło o pomoc mnie osobiście,bo jakoś nie mam problemu z ewentualnym doborem reproduktora,a raczej chęć poczytania opinii innych. Zapewne gdyby ktoś ze znanych hodowców poruszył temat,pomimo że podobny już był wcześniej,odzew byłby większy. Ale nie ważne. Pozdrawiam
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group