Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Projekt nowych testów psychicznych GKSP
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 9:15 am    Temat postu: Projekt nowych testów psychicznych GKSP Odpowiedz z cytatem

Niestety, nie potrafię tu wstawić, ale na forum owczarków belgijskich Tomek Chodzeń wstawił projekt nowych testów psychicznych dla psów podlegających próbom pracy.
Myślę, że Ci, co nie są zainteresowani szkoleniem swoich suk chyba będą swoje suki poddawać właśnie tym testom.
Link do belgów:
http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=3276&pageNo=5
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ wiele osób nie potrafiło wyłuskać z dyskusji (do której link podała Basia) tekstu projektu nowych tekstów - wklejam poniżej skany zamieszczone przez Tomka Chodzenia na forum belgów.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starałam się powiększyć te skany - ale niestety niektóre i tak nie są zbyt czytelne. Brakuje również początku komentarza do testów p. Rurarza (str.9).
Basiu - jeśli jesteś zarejestrowana na forum belgów - możesz poprosić Tomka Chodzenia o uzupełnienie tej jednej strony Question Chyba, że była pusta - podobnie jak strona 6.

Myślę, że sprawa testów jest ważna - ponieważ dotyczy wszystkich dopuszczanych do hodowli psów/suk naszej rasy.
Mam nadzieję więc, że dyskusja się tutaj rozwinie - bo jak rozumiem, jest to dopiero projekt, a więc modyfikacje są jeszcze możliwe Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje uwagi po pierwszym przeczytaniu (dość pobieżnym) powyższej propozycji:

1. Dlaczego test w części "A" ma obowiązywać tylko rasy "służbowe"? Przecież część "A" to "Socjalizacja - Stosunek do otoczenia" i według mnie powinien obowiązywać wszystkie rasy psów.

2. Jeżeli pies ma zdany egzamin BH, to powinien być zwolniony z części "A" testu - ponieważ warunkiem zaliczenia egzaminu BH jest zaliczenie "części socjalizacyjnej" tego egzaminu.

3. Wybóg zaliczenia egzaminu PT przed testem nie powinien być obligatoryjny. Jeżeli GKSP myśli o zwiększeniu wpływów finansowych - to powinna raczej pomyśleć właśnie o tym - aby test "A" wprowadzić obowiązkowo dla wszystkich ras.

4. Niedopuszczalne według mnie jest, aby w części B i C pozorant mógł wybiegać z grupy ludzi - jaki to ma cel Question

5. Bardzo nie podoba mi się stwierdzenie, że pozorant ma przeprowadzać upozorowany atak na przewodnika. Czy naprawdę obrona sportowa polega na tym, że pies broni przewodnika Shocked Stwierdzenia tego typu są za to wodą na młyn przeciwników IPO, testów z udziałem pozoranta etc.

6. Nigdzie nie jest wyraźnie zaznaczone, jak sędzia ma ocenić psa, który w części B lub C ugryzie pozoranta nie w rękaw Exclamation

7. W komentarzu do projektu testów p. Rurarz pisze, że "Drugi stopień (C) jest analogiczny jak stosowany w krajach zachodnich, szczególnie w Niemczech dla ras tzw. służbowych: owcz.niem.,malinois,bokser,doberman,rottweiler,sznaucer olbrzym."
Nie wypowiadam się na temat pozostałych ras, ale nie jest to prawdą w przypadku owczarków niemieckich. Nie chodzi mi o różnice w samych szczegółach testu, ale o sposób jego zaliczenia. W polskich projekcie dopuszczalne jest, aby pies "okrążał pozoranta, szczekał". W Niemczech (jak również w Czechach, Słowacji i wielu innych krajach) taki owczarek niemiecki nie ma prawa zaliczyć testu Exclamation

8. Według mnie nie jest też dobrym stwierdzanie przez sędziego czy pies zna czy też nie zna rękawa. Bo jak stwierdzić czy zna? Może był po prostu na tyle "cienki" i bez popędów, że nic mu nie dały ćwiczenia z rękawem Laughing
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że nikogo -poza Asią - z hodowców nie interesuje, jakie testy będą zdawać ich psy Sad . A szkoda, bo jest okazja, żeby coś zmienić na lepsze. A jak te testy zostaną w zaproponowanej formie, to testy będą INNE, ale wcale lepsze Twisted Evil .
Wobec zupełnej obojętności środowiska można być pewnym, że na kolejne lata będziemy mieli testy o wiele gorsze od zaproponowanych przez środowisko skupione wokół forum owczarka belgijskiego.
Zresztą co się dziwić - testy w Polsce sędziują głównie panowie Roszkiewicz, Szczepański, Arnold, Rurarz i Abłamowicz. Czasem wydaje mi się, ze u nich testów nie zdają tylko te psy, które nie zostały na testy doprowadzone. Jak testy sędziuje Szalc, Lewkowicz, albo Ryl - to zdają same użytki. Ciekawa zbieżność, prawda?
Ale tak to jest, kiedy ważny jest tylko eksterier, eksterier i jeszcze raz eksterier. Evil or Very Mad
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jeszcze jedno - projekt testów został skierowany na konsultację do Klubów. Ale ani na stronie KON, ani Klubo-komisji nie ma żadnej wzmianki na ten temat. Może uważają tak jak hodowcy z tego forum, że temat w ogóle nie jest wart dyskusji?
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że dyskusji brak, bo - jak to zazwyczaj bywa - żadnych efektów by ona nie przyniosła. Jeśli GKSP takie właśnie testy będzie chciała zatwierdzić, to to zrobi, bez względu na to, czy komuś się one będą podobać, czy też nie.
Myślę, że opis testów (odległości w metrach, krokach, czas co do sekundy) jest na tyle rozbudowany, że będą one chyba przeprowadzane ze ściągami w rękach tak sędziów, jak i przewodników. Tak jak Asi nie podoba mi się pisanie o ataku na przewodnika, a dodatkowo o popędach obrony. Jakby nie można było sprawdzać popędu łupu.
Czy poza KONem, który się testami nie zajął, kluby innych ras podjęły temat ?

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group