Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkolenie prawdziwe czy fałszywe - przepływ informacji
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie ciekawi jedna sprawa a w zwiazku z tym ciekawi mnie tez wasze spojrzenie i zdanie na ten temat..
Dziwne dla mnie jest to ze nagle wszyscy zaczeli wpisywac sukom wyszkolenia (w nawiasach bo w trakcie ) albo takie których tak naprawde nie ma, tak samo nagle przy kryciu duzo suk posiada korungi.
Dziwne jest tylko ze na stronach wielu hodowli suki te tych tytułów nie posiadają,a nie chce mi się jakoś wierzyć ze hodowcy się tym nie chwalą????czyżby się wstydzili tego ,że hodują na niewyszkolonych sukach????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłam z tego nowy wątek, bo nie bardzo pasował do poprzedniego tematu Exclamation

Ola poruszyła bardzo ważną kwestię - skąd SV ma wiedzieć czy polska suka ma szkolenie czy też nie.
Powiem na swoim przykładzie - dopóki nie posłałam dokumentów z egzaminu do SV, to moje psy też miały wyszkolenie podawane w nawiasie (np. w wynikach wystaw) - po prostu SV nie miało informacji o tych egzaminach - a ja juz miałam nawet w domu certyfikaty przysłane z Warszawy.
I powiedz Olu - czyja to była wina - moja czy naszych kochanych władz, które w ogóle nie współpracują z SV, nie przesyłają im żadnych informacji etc.
Działa to oczywiście również w drugą stronę - co sama poruszasz w innym wątku - informacje z SV są rozpowszechniane w Polsce nie przez Klub a przez prywatne osoby!

A wracając do tematu - SV nie rozróżni tego czy dana suka nie posiada wyszkolenia czy też po prostu nie zostało ono zgłoszone w SV. Jest to doskonałe pole do działania dla oszustów - jak sama piszesz.

A jaka na to rada - powinna być ścisła wymiana informacji pomiędzy polskim Klubem a SV.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Zrobiłam z tego nowy wątek, bo nie bardzo pasował do poprzedniego tematu Exclamation

Ola poruszyła bardzo ważną kwestię - skąd SV ma wiedzieć czy polska suka ma szkolenie czy też nie.
Powiem na swoim przykładzie - dopóki nie posłałam dokumentów z egzaminu do SV, to moje psy też miały wyszkolenie podawane w nawiasie (np. w wynikach wystaw) - po prostu SV nie miało informacji o tych egzaminach - a ja juz miałam nawet w domu certyfikaty przysłane z Warszawy.
I powiedz Olu - czyja to była wina - moja czy naszych kochanych władz, które w ogóle nie współpracują z SV, nie przesyłają im żadnych informacji etc.
Działa to oczywiście również w drugą stronę - co sama poruszasz w innym wątku - informacje z SV są rozpowszechniane w Polsce nie przez Klub a przez prywatne osoby!

A wracając do tematu - SV nie rozróżni tego czy dana suka nie posiada wyszkolenia czy też po prostu nie zostało ono zgłoszone w SV. Jest to doskonałe pole do działania dla oszustów - jak sama piszesz.

A jaka na to rada - powinna być ścisła wymiana informacji pomiędzy polskim Klubem a SV.


No własnie..według mnie jest to też kwestia uczciwości hodowcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

---

Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Wto Lip 15, 2008 11:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:


Nie rozumiem jak ktoś może pisać, że wiele hodowli wpisuje sobie wyszkolenia i korungi, a w rzeczywistości ich nie posiada, nie podając konkretnego przykładu. Na forach jest teraz modne "coś napisać" niby temat, ale niby nic nie wnosi. Jeżeli chce się pisać, to konkretnie, albo nie zaczynać wątku. Brak w polskim związku czy klubie informacji na temat zdobytych uprawnień niemieckich przez polskie suki czy psy to mały pikuś w brakach polskich związków.


BRAWO.....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku..cóz jesli ma Pan czas i checi sprawdzic te fakty i wyszkolenia(prawdziwe i dopisane ) to proszę,Ja juz raz ujawniłam niemiłom wielu prawde ..i nie bede znowu nadstawiac głowy..bo nie wszystkim prawda "leży"
Więc,prosze oto skopiowane krycia .

Ingodds Agassi 2162689 SchH3 (95):
25.12.07 Oxa Kamienna Twierdza PKR I-53308 IP1 (85) Z. Szczesniak

Cedric vom Amur 2172378 SchH2(3) (73):
04.01. (*)Aba de la Ferme Malgre L'eau LOF 587657/52160 (IP1) M. Zgorzelski

Ilbo vom Holtkämper See 2133722 SchH3 IP3 (77):
27.12.07 Alexa z Krzywego PKR-I 57446 S. Potaś

Sony vom Heinrichplatz 2177300 SchH3 IP3 FH2 (72):
12.12.07 Al-Grom Amber PKR-I 57725 (IP1) M. M. Zawislak

Xeno vom Elzmündungsraum 2145054 SchH3 (72):
25.12.07 (*)Renee z. Kojca Elbikame PKR I55356 (IP1)(100) M. Bachórz

Yerom vom Haus Salihin 2165494 SchH3 (87):
27.12.07 Desa Mavic PKR I-56485 (SchH1)(90) Z. Tamulewicz

Zamp vom Thermodos 2101021 SchH3 (90):
28.12.07 Al-Grom Abigail PKR-I 57734 (IP1) M.M. Zawiślak

Ajax vom Röhnsaler Bach 2138666 SchH3 IP3 FH2 (74)
31.01. (*)Gala Wroni Kąt PKR 22485/3/02 (SchH1) D. Kmiecik

Erik vom Elzmündungsraum 2165320 SchH3 (98 )
17.01. Xitta von der Sandsteinküste 2181190 (96) M. Galus

Eskan vom Finkenschlag 2166975 SchH3 (81)
23.01. *Torbi von der Preussenhütte 2078141 SchH1 (85) P. Błoński

Flash v.d. Zomerdijkslanden 2180765 SchH3 (81)
27.01. (*)Lena z Trojanskiego Lasu PKR-I 50684 (IP1) Z. Stępski

Magnum zum Kolbenguß 2177405 SchH1 (81)
28.01. Aga z Weselskiej Zagrody PKR I-55590 (SchH1) (100) B. Weselski

Naxos vom Holtkämper See 2152834 SchH3 (74)
23.01. *Diuna Szenberg PKR I 37771 IP1 (114) W. Kowalski

Nesch von der Grafenburg (Ost) 2161745 SchH3 (92)
10.01. Metaxa z Ostrowskiej Sfory PKR 54501 (IP1) (100) K. Jaśtak

Rico vom Altenberger Land 2159102 SchH3 (76)
03.01. Jana V-Max PKR I-53112 (IP1) (94) A. Dąbrowski
05.01. Aza V-Max PKR-I 57922 (IP1) Z. Boratyn

Sony vom Heinrichplatz 2177300 SchH3 IP3 FH2 (72)
15.01. (*)Maxi Asarko Lordana PKR 55360 (IP1) (89) M.+M. Zawiślak

Werny von Scharnberg 2113979 SchH3 (81)
16.+17.+19.12.07 Enya Hodowli pod Lipami PKR I-52522 (101) M. Kowalska-Weschke

Wesley v. Dan Alhedy's Hoeve 2196433 SchH3 IP3 (80)
02.12.07 (*)Cora z. Drozda Piaskow PKR I-51104 (IP1) (100) M. Drozdowski

Yerom vom Haus Salihin 2165494 SchH3 (87)
10.01. Uneke Asarko Lordana PKR-I 56433 (IP1) M.M. Zawiślak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

---

Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Wto Lip 15, 2008 11:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:

3. Podała Pani w liście kryć, krycie mojej Aby z Cedrickiem i zadaje sobie pytanie po co, skoro wszystkie dane się zgadzają.


No ale wlasnie to Aba ma wpisane IPO 1 w nawiasach, zatem - zdaniem Oli - niepewne, w kazdym razie dla SV nie potwierdzone.
To znaczy - domyslam sie, ze o to chodzilo...
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

---

Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Wto Lip 15, 2008 11:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:
Wolf Jar napisał:

3. Podała Pani w liście kryć, krycie mojej Aby z Cedrickiem i zadaje sobie pytanie po co, skoro wszystkie dane się zgadzają.


No ale wlasnie to Aba ma wpisane IPO 1 w nawiasach, zatem - zdaniem Oli - niepewne, w kazdym razie dla SV nie potwierdzone.
To znaczy - domyslam sie, ze o to chodzilo...


No własnie..Basiu o te (xx) tresci podane w nawiasach mi chodzi.Bo sa to imformacje podawane przez włascicieli suk w momencie krycia,zapisane na deckscheinach a nie odnotowane przez SV i niekture z nich sa zgodne z prawdą a inne niestety nie.
Jak widac w ponizszym skojarzeniu,skoro nic nie zostało podane,nikt nic nie napisał.
*Enzo von den Grauen von Monstab 2152847 SchH3
IP3 FH1 (85)
T. Thieme, Weltwitz Nr. 3, 07819 Schmieritz
05.08. Joleen vom Baphomet 2146431 (97)
M. Tchorz, Ul. Strzeszowska 2 A, PL-55114 Wisznia Mala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

---

Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Wto Lip 15, 2008 11:38 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Każdy niemiec przy wypisywaniu karty krycia pyta jakie wyszkolenie więc każdy polak podaje, że IPO no bo się ze wstydu przecież nie spali i nie poda, "a o jakie szkolenia Pan pyta"Laughing
No własnie i o ta uczciwośc hodowcy mi chodzi. Twisted Evil


Ps.Szkoda tylko że takich hodowców z ideałami jak Pan i jeszcze kilkoro jest tak mało.
Spokojnej nocy. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
zender



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Osiek

PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Dla wszystki "zielonych" jak Ja podczas wedrowania po kilku forach owczarkarzy oraz wizyt na kilku wystawach doszedlem do wniosku.

Aby nie kupowac szczeniakow po reproduktorach oraz sukach hodowlanych wsytawianych w klasach otwartych a jedynie w klasie uzytkowej.

Warto zapytac zawsze hodowce o certyfikat , wyniki z ewentualnych wystaw w klasie uzytkowej w postaci kart ocen do okazania jak rowniez z zawodo sportowych danej pary.

Prawdopodbnie wiekszosc ludzi nie bedzie tego wstanie wam pokazac! Co widac po ilosc reproduktorw i suk hodowlanych wystawianych w klasie uzytkowej i klasie otwartej.
_________________
Konrad Zenderowski
BLANKA Dan-Woj-Mat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 6:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zender napisał:
Witam

Dla wszystki "zielonych" jak Ja podczas wedrowania po kilku forach owczarkarzy oraz wizyt na kilku wystawach doszedlem do wniosku.

Aby nie kupowac szczeniakow po reproduktorach oraz sukach hodowlanych wsytawianych w klasach otwartych a jedynie w klasie uzytkowej.

Warto zapytac zawsze hodowce o certyfikat , wyniki z ewentualnych wystaw w klasie uzytkowej w postaci kart ocen do okazania jak rowniez z zawodo sportowych danej pary.

Prawdopodbnie wiekszosc ludzi nie bedzie tego wstanie wam pokazac! Co widac po ilosc reproduktorw i suk hodowlanych wystawianych w klasie uzytkowej i klasie otwartej.


Bardzo mnie cieszy, że Pan sam do tego doszedł. A dlaczego jest a) walka o klasę otwartą i b) dlaczego nie ma w Niemczech klasy otwartej?? I jeszcze dodam, że klasa użytkowa i klasa użytkowa to tez różnica. Są psy i suki, które w życiu nie zobaczą żadnej klubowej wystawy, bo tam trzeba testy zaliczyć i tu może być problem. I tak niektórzy jadą na jakaś małą wystawę, gdzie w klasie jest np. 1 lub dwa psów w konkurencji, wygrają i się potem chwalą że ich pies (suka) wygrała prestiżową klasę użytkową.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytasz Patrycja dlaczego jest walka o klasę otwartą Question Bo hodowcy w większości nie chcą szkolić - wydaje mi się, że przede wszystkim z powodów finansowych Exclamation

W sytuacji, która jest obecnie - raczej nic odgórnie nie da się zmienić Exclamation Napływ świeżej krwi do Klubu spowodował, że coś się zaczęło dziać w kierunku monitowania ZG o przywrócenie obowiązkowego wyszkolenia suk. I jak się to skończyło Question Obecnie władzę w Klubie dzierży p. Gątkowski - a jest to właśnie osoba, która kilka lat temu zgłosiła na Walnym Zgromadzeniu KON wniosek o zniesienie obowiązkowego wyszkolenia suk Exclamation

Jedynym rozwiązaniem jest edukowanie potencjalnych nabywców (Internet jest idealnym medium do tego celu) - jeśli będą wypytywać o wyszkolenie rodziców, o licencje etc. - to hodowcy będa zmuszeni się dostosować Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group