Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkolenie prawdziwe czy fałszywe - przepływ informacji
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Pytasz Patrycja dlaczego jest walka o klasę otwartą Question Bo hodowcy w większości nie chcą szkolić - wydaje mi się, że przede wszystkim z powodów finansowych Exclamation

W sytuacji, która jest obecnie - raczej nic odgórnie nie da się zmienić Exclamation Napływ świeżej krwi do Klubu spowodował, że coś się zaczęło dziać w kierunku monitowania ZG o przywrócenie obowiązkowego wyszkolenia suk. I jak się to skończyło Question Obecnie władzę w Klubie dzierży p. Gątkowski - a jest to właśnie osoba, która kilka lat temu zgłosiła na Walnym Zgromadzeniu KON wniosek o zniesienie obowiązkowego wyszkolenia suk Exclamation

Jedynym rozwiązaniem jest edukowanie potencjalnych nabywców (Internet jest idealnym medium do tego celu) - jeśli będą wypytywać o wyszkolenie rodziców, o licencje etc. - to hodowcy będa zmuszeni się dostosować Exclamation


Asiu, ja nie pytałam w tym sensie, tylko było to adresowane do Pana Konrada. Sama wiem jak jest i wiem tez, że w najbliższym czasie się nic nie zmieni. Byłam teraz we Wiedniu i w okolic mojego domu (100km) jest 7 szkółek, które z przyjemnością odwiedziłam. Tam się szkoli wszystko (rasowe, kundle, młodzi ludzie, emeryci itd). Jest to dla mnie kwestia woli każdego jednego człowieka. A jak długo ludzie będą się patrzyć na kasę a nie na jakość hodowlaną to będzie jak jest. A z tym edukowaniem potencjalnych nabywców to masz wielką racie.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zender



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Osiek

PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

odpowiedzi moje sa wnioskami laika... podejzeniami przeczuciami oraz zdrowym prostym rozumowaniem.

odp A

1. o rzeczowa odp. nalezy sie zwrocic od ZKwP lub ZG
2. wydaje mi sie ze praktycznie dlatego aby zamiast 1 suki hodowlanej mozna bylo miec 5szt. wyjansniam: hodowca robi calej 5piatce pokolei IPO I pozniej suka trafi do klatki i zracji ze niema ochoty ani czasu juz dla calej sfory 5 szt. zaczyna wystawiac je w klasie otwartej. Wiadomym jest ze nauka szybko z glowy ucieka czlowiek czy tez psa, pies z IPO bez treningow po pewnym czasie zapomni czego sie nauczyl do tego stopnia ze hodowca bedzie sie bal na zwyklej wsytawie psow rasowych przebiec z psem bez smyczy, nie mowiac juz o testach na klubowych wsytawach!!
3. bo jest masa ludzi ktorym wystarcza wyglad psa a nie jego umiejtosci ( gdzie poniekad w 100% mijaja sie z idea owczarka wg pionierow rasy)

odp B
1. o rzeczowa odp. nalezy sie zwrocic do SV
2. wydaje mi sie ze traktuja to w mniejszy stopniu jako inwestycje a raczej jako hobby. Stosujac sie chociaz w minialny stopniu do idei pionioerow najpierw uzytkowosc pozniej wyglad. Jezeli po 2 lata wlasciciel nic nie robil z psem oprocz wystwa i jest to tylko pies z wygladem na smycz to co z niego za owczarek ?
3. wydaje mi ze daltego iz klasa ta nic nie wnosi do hodowli, a takie jest zalozenie SV - hodowla , prawda ?
_________________
Konrad Zenderowski
BLANKA Dan-Woj-Mat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group