Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zasady sędziowania na wystawach owczarkarskich
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="brawos"]Pani Halinko ja jestem doskonalym przykladem osoby bez pieniedzy wrecz bym powiedziala, ze biede klepie

Wiekszosc takich co na koszty narzekaja to takimi brykami jezdza ze hohoho.


Pani jest przykładem :bidy",która raptem z jedną suką zrobiła korung a jestem przykładem "bidy",która brykami nie jeżdzi
Cytat:
i ale nigdy nie powiem, ze korung jest nie potrzebny bo ja kasy nie mam.

Tego nie napisałam.Proszę czytać ze zrozumieniem tekt.

Cytat:
Kogo to obchodzi czy mam kase czy nie :!:
.
Róbcie korungi ,mnie to nie obchodzi ale nie narzucajcie innym hodowcom swojego stanowiska bo tak się Wam podoba. Nie wywijajcie swistkami z korungów na wystawach i nie robcie awantur dlatego,że wystawę wygrała suka bez korongu a której inne suki z korungami ogona nie wąchają w ringu.

Cytat:
To że spadnie liczba psow na takich wystawach to niech spada. Dzis spadnie jutro urosnie


Dziś spadnie a jutro będziecie wystawiać sami....

Dojdzie do podziału między owczarkarzami ,choć i tak już jest taki podział
ale pewnie będzie jeszcze gorszy.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Bravos
Zmienia Pani tok mojego myślenia i tekst odbiera bez zrozumienia.
Zdaje mi się ,że ONTOPUS rozumie o co mi chodzi.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policzylam do 10 i wykasowalam jak pani widzi.

Korung zrobilam z dwiema sukami i zrobie z nastepnymi tez....
Podzial jest nie dla tego, ze to tyle kosztuje tylko przekrety byly by mniejsze. Co by to bylo jakby wszystkie psy musialy miec DNA Laughing Nie mozna by bylo np z dwoch miotow zrobic jeden albo dokryc drugim psem...no koszmar poprostu Razz
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern


Ostatnio zmieniony przez brawos dnia Sro Maj 12, 2010 4:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="brawos"]

Korung zrobilam z dwoma sukami i zrobie z nastepnymi tez....


Jeżeli już zrobiła Pani korung ,to z dwiema sukami a nie z dwoma sukami ale mimo wszystko nie rozumie Pani o co mi tak naprawdę chodzi.Czytała Pani ,.... koszt zrobienia korungu to około 7000zł.
Dzięki,naprawdę niewielu na to stać.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie nie, pani Halinko Ontopus napisal, ze wedlug niego 7000 to koszt doprowadzenia do hodowli na warunkach SV. Ja nie wiem co on mial na mysli..... Przeciez skoro postanawiam zostawic sobie szczenie do hodowli to musze go dobrze karmic zrobic z nim IPO1 w przypadku samca, zrobic wystawy itp itd. Mialam na mysli, ze sam koszt korungu to max 2000 zl. Oczywiscie ze nie ma w nim wyzywiena, weta i czego tam jeszcze. Korung to nic innego jak testy psychiczne. Dodatkiem jest tutaj RTG niemieckie i DNA i to kosztuje okolo 1500 zl. plus oplata za korung 100 zl!
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze niech Ontopus napisze ile wedlug niego kosztuje doprowadzenie samca do hodowli na warunkach polskich Very Happy
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co ma do rzeczy koszt doprowadzenia psa reproduktora, których zresztą mamy jak na lekarstwo i poza klikoma rodzynkami nie ma czym kryć.
Wiadomo że chodzi o suki, a tu różnica jest niebagatelna - przy obecnych przepisach kilkaset zł kontra kilka tys zł.
Oczywiście żeby nie było niejasności jestem za przepisami wg regulaminu SV, ale takich u nas pewnie nigdy nie doczekamy.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyliczona kwota ok. 7000 zł pochodzi z artykułu Pana Wiktora Kowalskiego zamieszczonego na jego stronie :" Korung - Niemiecka Licencja Hodowlana wg SV a sprawa Polska wg FCI"
Polecam lekturę.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="brawos"]Nie nie nie, pani Halinko Ontopus napisal, ze wedlug niego 7000 to koszt doprowadzenia do hodowli na warunkach SV.

No ,włąsnie o to mi chodzi ,o koszt doprowadzenia do korugu a nie sam korung.Wiadomo ,że trzeba wyszkolić na PT i IPO ,zrobić rtg ED i HD za co sie płaci osobno,DNA,dojechać na miejsce prześwietlenia , ,za pobranie krwi i za zbadanie pobranej krwi też się płaci osobno a na koniec zapłacić za wpisanie tego do rodowodu
i to się zbiera.Może nie aż 7000 ale na pewno coś koło tej sumy.I na pewno nie będzie to mniejsza suma skoro jak Pani wie samo IPO kosztuje od 2.500-3.500zł. Nie wspomnę tu o tzw.próbnych zdjęciach rtg przed wyjazdem do Niemiec,o żywieniu itd,itp
Może ktoś się pokusi i zrobi dokładniejsze wyliczenia uwzględniając przeciętnego posiada owczarka,który musi szkolić u kogoś albo oddać na szkolenie,który musi jechać z Lublina czy z Łodzi do Niemiec a nie z Wrocławia czy ze Szczecina,itd itp
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeswietlenie mozna zrobic we Wroclawiu i DNA tez, nie trzeba jechac do Niemiec. Szanujacy owczarkarz tak czy tak robi PT i IPO1 dla suk bo u psa i tak musi. W dalszym ciagu bede powtarzac, ze korung to nie sa gigantyczne pieniadze. Jeden karmi royal'em a inny sruta z miesem. Jedni oddaja psa na szkolenie inni probuja sami pracowac (slady i posluszenstwo). Jak sie chce to 10000 zl mozna wydac. Nie popadajmy w paranoje. Chcemy szkolenie dla suk IPO1. Korung wtedy to dodatkowy koszt max 2000 zl. Jak go rozlozymy na dwa lata to nie jest 100 zl miesiecznie. Jak ktos pali to na fajki wiecej wydaje. Sumy to mozna sobie tez brac z sufitu zeby zwiekszyc cene szczeniaka. A swoja droga ile w takim razie kosztuje szczenie u Wiktora bo na pewno nie 1000 zl. Ola chwali sie ze u nich wszystkie szczeniaki ida w cenie 2500 zl. Wiec moze warto hodowac na warunkach SV. Znam hodowle do ktorych po peta jada ludzie po 500 km bo maja swietna strone i co za tym idzie reklame.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech żyje stary dobry temat.
I znów odchodzimy od tematu kryjąc się pieniędzmi, co w rzeczywistości jest tylko wymówka.
Dlaczego? Bo
my mamy nadal w Polsce Polska licencje hodowlana.
Przypominam, ze ta licencja ma 3 lub 4 lata i została opracowana miedzy innymi przez M. Czerniakowskiego oraz Klubo Komisie (jedna z nielicznych pozytywnych działań klubokomisi)
Nawet została dwa lata temu w Miliczu w przerwie objazdowej organizowana. Wtedy 3 (jak dobrze pamiętam) zwierzęta przystąpiły. A co się stało w międzyczasie? Ile psów zrobiło w ciągu dwóch lat ta licencje? Żadne. Jestem przekonana, ze jak by ktoś słówko powiedział, to by Ola i Mirek tez znów ta licencje zorganizowali.
Ta licencja rożni się od Körungu tylko kosztami, bo jest dużo tańsza. No i jeszcze trzeba suki wyszkolić, (ale jak tak, patrzę po stronach internetowych rożnych hodowli to „każda” suka ma IPO. A jak pies czy suka jest wyszkolona w zakresie IPO, to co jest taki przegląd lub korung dla nich?) Jak by wszyscy hodowcy zrobili ta licencje lub Körung to by Niemcy tez trochę inaczej patrzyli na polaków, tym bardziej ze już były wcześniej rozmowy na ten temat prowadzone, gdzie niemieccy sedziowe i hodowcy przychylnie się temu wyrażali. Jeżeli zamiast przeglądu hodowlanego by były robione tego typu licencje, kto wie czy SV nie uznał by taka licencje. U Czechow i Słowaków tez było to możliwe. U nich to się nazywa bonitacja i jest przez Niemców uznawana. Ale rozumie ze jest łatwiej nic nie robić, tylko jakiś absurdalny przegląd hodowlany i sukę tylko kryć i kryć i kryć.
Ale tu powinien się człowiek naprawdę zastanowić, czy nie lepiej zmienić klub na taki, który ułatwia legalna produkcie lub zmienić rasę. Bo koszty w tym momencie są tylko i wyłącznie wymówka.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę zbaczać z torów.
Kogo na to stać ,chce, to oczywiście niech robi korung. Mnie chodzi o to, by Ci ,którzy robią korungi z własnej woli, ze swoimi psami, nie rościli sobie prawa do specjalnego traktowania ich na polskich wystawach,nie latali z korungami do sędziów niemieckich,nie mieli pretensji o to ,że jakaś suczka czy pies bez korungu była wyżej ustawiona niż ta z korungiem i nie wymuszali na innych hodowcach przystępowania do korungu.
Natomiast władze i specjaliści od owczarków niemieckich jeszcze raz powinni przemyśleć regulaminy hodowlane w celu podniesienia poziomu hodowli rasy,uwzględniając wszystkich hodowców a nie tylko "producentów", nie tylko tych biednych.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Maj 12, 2010 4:03 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawa dyskusja, więc wtrącę swoje zdanie

uważam, że hodowla to hobby, a każde hobby kosztuje. Więc jeżeli hodowca hoduje z pasji, nie zaś dla zysku, to powinien z góry liczyć się z dodatkowymi kosztami. Jeżeli kogoś nie stać, trudno.

Myślę też, że problem bierze się stąd, że brakuje polskiej licencji jako bezwzględnego wymogu dopuszczenia do hodowli.
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba władzom nie zależy na podniesieniu poziomu owczarka. Nie ma obowiązujących regulaminów. Mają być nowe, podobno. Panuje jakiś dziwny strach przed zarządem głównymZw.Kyn. - nie można zbyt drastycznie nic nowego wprowadzać, bo nie przejdzie - bo przepisy hodowlane są dla wszystkich, tak więc należy równać w dół...

A prześwietlenia, DNA to przecież podstawa - i tu nie ważne czy polskie, niemieckie czy inne - trzeba przeciez wiedzieć co się ma.

A szkolenie ON , to tak jak karmienie, - psu to się należy i tyle - bo to rasa użytkowa i nie może taki mameluk stać tylko w kojcu, czy na kanapie i się nudzić.

Należy więc oczywiście samemu robić wszysto wg SV - dla własnej satysfakcji...


Halinko, mówiłaś , że zrobiłaś Brendzie prześwietlenie łokci, myślałam,że szykujesz ślicznotę do koerungu Very Happy , warto by było...
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ale ona ma polskie rtg łokci o/o i bioder "A" potwierdzone przez dr Siembiedę ale z tym do korungu nie przystąpię ,może pokuszę się na polską licencje o ile nie stanie na przeszkodzie brak przynależności do KON.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group