Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zasady sędziowania na wystawach owczarkarskich
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też muszę przyznać że jestem tu po stronie Pani Haliny i Pana Roberta.
Nie dlatego że jestem przeciwny tym wszystkim wymogom,regulaminom i szkoleniom,ale dlatego że są to puki co wymysły dla wybranych. Skoro chemy podwyższenia poziomu owczarka w Polsce,zmieńmy regulaminy wzorowane na niemieckich,niech każdy ma dostęp i możliwość przystąpienia do różnych egzaminów i badań ale w Polsce, i żeby były one uznawaneprzez niemców.Ja nie mam ochoty robić 1000 km w jedną stronę i wywalać kroci za granicą.Chętnie podporządkuję się temu wszystkiemu ale tu na miejscu. Bywam na wystawach Polskich i z ciekawością obserwuję tą jakże prestiżową klasę użytków, i powiem szczerze że jak widzę próbę kłusu bez smyczy to aż żal bierze patrzeć na to. A Przecież te psy mają I PO I i niektóre korung. Przecież chodzenie czy bieganie przy nodze bez smyczy to chyba jedno z najprostszych ćwiczeń. Poza tym jak widzę psa który wygląda jak przetrącony w krzyżu albo tylne nogi o mało mu się nie zaplączą na supełek a przy tym albo agresywny albo wystraszony to coś tu nie tak chyba. I co według co niektórych ten pies powinien być forowany bo ma korung?,to ja dziękuję wolę jako reproduktora tego bez korungu ale bardziej odpowiadającemu wzorcowi rasy.A moż by tak testy,egzaminy na IPO Korungi ,nawet próby rowerowe robic na imprezach typu wystawy,tylko i wyłącznie i nie przed jakąś wystawą,ale jako osobna impreza zaczynająca sie rano oficjalnie na stadionie przy ogólnej widowni nie tylko innych hodowców ale i zwykłych ludzi którzy chcą spędzić niedzielne przed południe oglądając psy wyszkolone. Wiem wiem bzdury piszę. Tak wiem,to nie przejdzie bo co niektórym by się urwało i nie mieli by tych wszystkich wpisów,a tak to można pokombinować.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiązując jeszcze do wypowiedzi Pani Halinki w kwestii korungu, także mam świeżo prześwietloną sunię u dr. Siembiedy - HD'a" ED 0/0, i chcąc mieć DNA i możliwość korungu jeszcze raz będę musiał je prześwietlić w Gorlitz . Moim zdaniem to nie jest normalne.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przecież można robić prześwietlenia u dr. Siembiedy, które potem są wysyłane do odczytu, do Niemiec. To samo z pobraniem krwi do badania DNA.
Inną kwestią już jest to, czy Niemcy powinni uznawać polskie prześwietlenia HD/ED. Skoro do niemieckiego Koerungu są uznawane prześwietlenia włoskie, francuskie, szwedzkie i kilka innych, to jakoś kluby ON z tychże krajów to załatwiły z SV.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:

Nie dlatego że jestem przeciwny tym wszystkim wymogom,regulaminom i szkoleniom,ale dlatego że są to puki co wymysły dla wybranych.

(...)Chętnie podporządkuję się temu wszystkiemu ale tu na miejscu.

( ...) to ja dziękuję wolę jako reproduktora tego bez korungu ale bardziej odpowiadającemu wzorcowi rasy.


Panie Rafale, prześwietlenie bioder i łokci, badanie DNA to nie wymysł dla wybranych. Nie jest Pan ciekawy, czy Pana psy maja w porządku stawy? i czy aby na pewno są po swoich rodzicach z rodowodu?.
Może Pan zrobić te badania póki co u dr. Siembiedy we Wrocławiu - dlaczego u niego, a nie u kazdego weta? chyba nie trzeba tego mówić.

Ja bym się bała reproduktora bez koerungu właśnie z powyższych przyczyn - no chyba, że ma sprawdzone DNA, a inne widoczne wady wogóle go dyskwalifikują czy z koerungiem, czy bez

Do egzaminów i koerungów przystępuje jednocześnie po kilka psów, trudno by było zorganizować osobną imprezę. Nawet na zawodach jest mała publiczność.
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halinko, w żadnej klasie poza klasą użytkową nikt nie wymachuje papierkami z Korungiem:!: Exclamation Tylko w klasie użytkowej jest to praktykowane! (Oczywiście pomijam tu milczeniem fakt narzucania czegoś sędziom, bo to akurat mnie oburza.)
Dziwię się trochę, jak czytam Twoje stanowisko, bo znam Cię i wiem, jak bardzo wkurzaja Cię przekręty i oszustwa w hodowli Exclamation Popatrz na to z tej strony...
Jak według Ciebie można obiektywnie ocenić jakość psa/suki, które nie wiadomo tak naprawdę, czy jest po tych rodzicach co w papierach (brak DNA), nie ma dysplazji (stempel w papierach czy faktyczne rzetelne zdjęcie), potwierdzenie wyszkolenia (czy tylko dokument z egzaminu IPO)... Sama wiesz, jak wiele takich sytuacji w Polsce jest/było...

I teraz piszesz, że suka bez Korungu jest tak piękna, że inne wąchają jej ogony... To zastanów się, że skoro jest tak piękna, to czemu właściciel nie zrobi z nią Korungu??? Bo jest coś na rzeczy (dysplazja, pochodzenie, psychika???).
Korungu nie trzeba robić na początku kariery hodowlanej, można przecież zrobić po pierwszym miocie... Przeznaczyć pieniądze z jednego szczeniaka i wykonać dodatkowe wymagania. Koszt tu wyżej wymieniany obejmuje także szkolenie ok.3000-4000 zł., które obowiązkowo powinny robić psy i suki, zanim jeszcze wejdą do hodowli (owczarek to rasa UŻYTKOWA i KAŻDY pies/suka tej rasy powinna być szkolona, by sprawdzić jej predyspozycje do pracy. Jesteś szkoleniowcem i wiem jak dużą wagę do tego przykładasz... ).

Myślę, że demonizujesz kwestię finansową... Korung to: prześwietlenie w Niemczech (lub we Wrocławiu) + potwierdzenie DNA - koszt 180-200 EURO plus opłaty do SV na podstawie otrzymanego rachunku. Do tego próba rowerowa (niekonieczna) i gryzienie (100 zł.) Wraz z wyjazdem (np. do Frakfurtu) - to razem koszt 1500 zł. Czy to tak wiele jeśli masz piękne i wartościowe zwierze??? Czy nie warto wydać te pieniądze i szczycić się spełnieniem wszystkich wymagań i udowodnieniem, że zwierze jest ładne, mądre i zdrowe!!!!
I jeszcze pomyśl jakbyś była sędzią i miała wybrać najlepszego psa w klasie użytkowej... Staje przed Tobą pies piękny od kogoś, kto wie jak załatwiać... z budzącym Twoją wątpliwość wyszkoleniem, czy prześwietleniem i pies co lekko ustępuje mu eksterierem, ale kapitalnie gryzie, jest świetnie wyszkolony, prześwietlony przód i tył, ma potwierdzone DNA (czyli jednym słowem posiadający Korung)... To który dla Ciebie będzie lepszy??? I jak wogóle jej porównywać??? Nawet kandydatki na miss polonia muszą nauczyć się odpowiadać na pytania i wykazać się czymś więcej niż nogami i biustami Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz tylko pozostaje obserwowac na wystawach klubowych psy i suki które posiadają korungu i sposób zdawania testów psychicznych i biegania przy nodze!!! czy rzeczywiście zasługują na miano jego noszenia. Co Nam daje kurung? skoro to zwykłe testy psychiczne? wg mnie jedynie "prestiż" posiadania "papierka" nic więcej.Wiekszą ambicją bedzie IPO2 .Sędzia Niemiecki SV sedziując w Polsce powinien sedziować na Naszych zasadach a nie sugerować się przepisami Niemieckimi.Ocenia eksterier a skoro jest to np kl uzytkowa to jaka jest róznica czy suka ma korung czy nie? wg mnie zadna.I tak jest w stanie określić który pies lepiej się zaprezentuje.Posiadanie "papierka" Niemieckiej licencji nie powinno mieć znaczenia na wystawie poniewaz niezawsze jest to kompatybilne z tym jak pies w danym dniu się pokaże.
Powrót do góry
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DesperadoK9 napisał:
Teraz tylko pozostaje obserwowac na wystawach klubowych psy i suki które posiadają korungu i sposób zdawania testów psychicznych i biegania przy nodze!!! czy rzeczywiście zasługują na miano jego noszenia. Co Nam daje kurung? skoro to zwykłe testy psychiczne? wg mnie jedynie "prestiż" posiadania "papierka" nic więcej.Wiekszą ambicją bedzie IPO2 .Sędzia Niemiecki SV sedziując w Polsce powinien sedziować na Naszych zasadach a nie sugerować się przepisami Niemieckimi.Ocenia eksterier a skoro jest to np kl uzytkowa to jaka jest róznica czy suka ma korung czy nie? wg mnie zadna.I tak jest w stanie określić który pies lepiej się zaprezentuje.Posiadanie "papierka" Niemieckiej licencji nie powinno mieć znaczenia na wystawie poniewaz niezawsze jest to kompatybilne z tym jak pies w danym dniu się pokaże.


No, a zapomniał Pan o prześwietleniach i DNA... które są ważnym poza testami elementami Korungu. A IPO2 oczywiście, jestem za!!! Tylko proszę policzyć, ile suk czy psów na polskich wystawach ma IPO2... A w Niemczech SchH3 to podstawa! Wystawowe psy mają to w wieku dwóch lat!
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No desperado czytac nie umiesz? Jak to jaka jest roznica pomiedzy suka z korungiem i z suka bez korungu Exclamation Twisted Evil Przeciez wyraznie juz nie jedna osoba to tu pisze....... chocby DNA tzn, ze wiemy kto jest ojcem i matka to MALO Question Question
Korung to zadne wielkie pieniadze ale jak sie ma burdel w papierach w psychice czy w stawach to zawsze mozna powiedziec ze korung nic nie daje Exclamation
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jednak Koerung to coś więcej niż :"zwykłe testy psychiczne".
Z testami do hodowli, czyli pies przy słupku w ogóle nie można tego porównać, a i testy na naszej klubówce też nie są tak wymagające (nie ma obowiązku pójścia psa przy nodze bez smyczy, ani puszczania na komendę).
Ci, którzy szkolą psy doskonale wiedzą, że łatwo jest nakręcić psa na rękaw, bez równoczesnego wprowadzania właśnie tych wcześniej wymienionych elementów posłuszeństwa.

Agnieszka (wredna żona PawłaTwisted Evil)
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no tak masz racje. Ja mialam na mysli stare testy a nie te na slupku no i fakt, ze pies posiadajacy IPO1 umie chodzic przy nodze i nawet nie musi puszczac na korungu Wink wiec to nie jest jakies wielkie hallo Rolling Eyes
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najważniejszym elementem sprawdzenia psychiki, jest obciążenie psa komendą puść, wytrzymanie przy nodze... Nasze testy to karykatura! I uważam, że jest to bardzo niesprawiedliwe jak jeden pies wytrzymuje wszelkie obciążenia, jest posłuszny przewodnikowi, na komende idzie i na komende puszcza i otrzymuje taka samą ocenę i zaliczenie testów, co rozjuszony pies, co go właściciel wyrywającego się podprowadza do namiotu i zdejmuje go z rękawa wciskając palce w pysk. A potem go wypuszcza na czołówkę i potem robi to samo...
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:

... że skoro jest tak piękna, to czemu właściciel nie zrobi z nią Korungu??? Bo jest coś na rzeczy (dysplazja, pochodzenie, psychika???).


Kasiu, bardzo celne spostrzeżenie.
I myślę, że potencjalni nabywcy szczeniąt, coraz bardziej wyedukowani też moga sobie zadawać to pytanie.
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście RTG i DNA ma znaczenie chodzi mi konkretnie o ocenę na wystawie- czyli słabsza suka z korungiem wygrywa z ładniejszą suką bez korungu.To na jakich zasadach doprawadzane sa psy do hodowli w Polsce to wyłącznie kwestia jedynie obowiązujących wymogów i regulaminów hodowlanych.
Powrót do góry
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielu krzyczy ze korung powinien być obowiązkowy że powinno się oceniac psy na wystawach według niemieckich przepisów,testy i inne tam badania też według regulaminów niemieckich. To ja mam pytanie,dlaczego psy na naszych wystawach nawet te z korungiem nie zawsze puszczają rękaw a raczej bardzo rzadko ktory puszcza,skoro w niemczech pies powinien obowiązkowo puścić na komendę. Ludzie zastanówcie się po co krzyczycie.Albo od A do Z po niemiecku albo wogóle ,a nie trochę tak troche inaczej ,zależy jak komu pasuje. Poza tym niemieckie psy mają SCH 3,i na światówce na testach pies nie jest w stanie normalnie iść przy nodze tylko startuje często przed komendą?,albo pies z SCH3 nie puszcza rękawa na komendę?. Pewnie się nie znam ale chyba tak nie powinno być.Pewnie niektórzy powiedzą że pies miał zły dzień,być może,ale akurat na wystawie?. Albo co to za użytkowość jak psy tylko trenuje się na rekawie żeby gryzły. Robi się IPO i na tym koniec i już później już tylko ćwiczy się bieganie,(często na bieżni,super sposób,jakaż piękna praca z psem)i gryzienie. NO po prostu niesamowicie użytkowy ten pies. DNA ?,HD?,ED?. Czemu nie?,ale to itak nie gwarantuje pewności,za pieniądze i przy znajomości i to pewnie dało by się pominąć,kwestia po co hodujemy. Prawdziwy miłóśnik nie oszuka sam siebie przede wszystkim,a karierowicz i producent zrobi to bez wachania. Widać to po tych którzy nie jadą na wystawę tylko do sędziego,albo wybierają wystawy na których mają wieksze szanse. Wystarczy poczytać na stronach hodowli gdzie i wjakich stawkach co niektórzy zdobywają CWC oc. dosk i wtedy można mieć obraz tego jak niektórzy podchodzą do hodowli.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ło matko i córko !

O co Panu chodzi?
Koerung - źle, Sch - źle, ED,HD, DNA - źle, wszysko można kupić.
Najlepiej być miłośnikiem i nic nie robić, bo inaczej karierowicz lub producent.
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group