Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wystawa Owczarków -Więcbork 29.05 2010
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 1:44 pm    Temat postu: wystawa Owczarków -Więcbork 29.05 2010 Odpowiedz z cytatem

W dnu 29.05.2010 na pięknym obiekcie,przy pięknej pogodzie miejscowy oddział zorganizował SOBIE piękną wystawę...
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mareczku !,... co się stało!?,...czy skrzywdzono Cie!,...
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 2:57 pm    Temat postu: Więcbork Odpowiedz z cytatem

Bardzo przykro mi to pisać , ale żałuje ze po pokonaniu 300 km w połowie wystawy opuściłem ciekawie zapowiadające się ( z uwagi na ilość zgłoszonych psów ) miejsce . Polska gościnność czyni cuda Exclamation Exclamation Exclamation :No jak tak ma wyglądać niemieckie ( znawców rasy sędziowanie ) to szkoda na to kasy.
P.s. Bardzo żenujące jest zataczanie się na wystawie , a w szczególności osób od , których z racji piastowanych stanowisk wręcz się wymaga kultury osobistej .
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 5:04 pm    Temat postu: Re: Więcbork Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Draniu napisał:

P.s. Bardzo żenujące jest zataczanie się na wystawie , a w szczególności osób od , których z racji piastowanych stanowisk wręcz się wymaga kultury osobistej .

Jak to żenujące?,... to norma w Więcborku.
Dlatego doświadczony szanujący siebie i swoje owczarki wystawca czy hodowca nie wystawia tam owczarków.
OT!CO!
POLECAM ŚWIERKLANIEC, WÓLKĘ KOZODAWSKĄ oddz W-wa
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mareczku ,to co napisałam nie dotyczy Ciebie.Ja w Więcborku wystawiałam kilka razy swoje owczarki.Doświadczenie nauczyło mnie ,że tam nie ma po co jeżdzić.Szkoda kasy na paliwo i wystawę.Pozdrawiam.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przemo



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 40
Skąd: Strzegowo

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem niewątpliwą przyjemność być na tej wystawie i muszę zgodzić się z DRANIEM co do pewnej kwestii. Każdy zapewne, decydując się na pokazanie swego psa na wystawie sędziowanej przez sędziego SV liczy na rzetelną i fachową ocenę swojego pupila ( bez względu na to jaką zajmie lokatę ). A okazuje się, że profesjonalizm Pana sędziego ( w/g informacji-pierwszy raz w Polsce ), kończy się niestety w połowie wystawy... Klasy od najmłodszej do juniora włącznie sędziuje jak najbardziej w/g zasad SV-czyli nie przyznając żadnej oceny doskonałej, natomiast po przerwie ( obiad ) w klasie otwartej przyznaje same oceny V. Jak rozumieć taki fakt? Może nasze polskie jedzenie czyni cuda... Ale na poważnie! Co taki poczatkujący hodowca jak ja ma o tym myśleć ? Gdzie tak naprawdę szukać jakości i profesjonalizmu ? Na koniec dodam, że w/g Pana sędziego wszystkie owczarki pokazane w słonecznym Więcborku miały za krótkie zady...
_________________
Przemek Pałuba
www.imberfal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może ktoś zdradzi jakieś wyniki - chociażby cząstkowe Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halinko , Twoja wypowiedż jest dla wielu osób krzywdząca.Na wystawę przyjechałem dla niemieckiego sędziego który był pierwszy raz w Polsce.Nie wiem kto jest odpowiedzialny za wprowadzenie go w polskie realia hodowli, ale jest to osoba niekompetentna ,która zrobiła nam wszystkim niedżwiedzią przysługę.Wpisywanie wszystkim psom "krótkich zadów" oraz wręczanie nagród z papierosem z zębach niech da niektórym do myślenia.
Poza tym jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym żeby organizator czekał na ostatnich gości do 1 w nocy z kluczami w ręku i ciepłym posiłkiem a tak było i za to jestęśmy wdzięczni .
I na tym należy skończyć
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest! ,...i przepraszam
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
spoks



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 20
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto sędziował tę wystawę, bo czytam tylko narzekania, a nigdzie, nawet na stronie oddziału Bydgoszcz nie mogę znaleźć nazwiska sędziego? Jeśli był to sędzia SV, to trochę mu nie poszło- delikatnie mówiąc, a z drugeij strony nasz Z(a)wiązek Kynologiczny powinien brać pod uwagę to, jak się sędziuje w Niemczech w SV, jakie oceny są przyznawane w poszczególnych klasach i jakie oceny tam są uznawane do hodowlanki. O ile w przypadku suk ocena bardzo dobra kwalifikuje ją do hodowli, o tyle w przypadku psa, to tylko doskonała, nie jest ważne, że w SV bardzo dobra jest oceną najwyższą za wyjątkiem klasy użytkowej- ale to wszyscy znamy. No ale oczywiście nasze "stare betony" mają swój regulamin i nic do nich nie dociera. Poza tym ocena sędziego była po niemiecku i była tłumaczona- nie będę wnikał do jakości tłumaczenia, ale p.Halina może się wypowiedzieć do jakości tłumaczenia np. w Miliczu Laughing
Ja osobiście czytałem tłumaczenie oceny sędziego SV z wystawy w Jarosławiu, gdzie opis pierwszego psa, a raczej tłumaczenie opisu było takie, że mi to podchodziło pod opis psa z końca stawki, a nie tego, który wygrał. Nie denerwujcie się więc na stwierdzenie "krótki zad"- może to juz nie jest wada tylko zaleta Rolling Eyes Idea a może coś po prostu źle przetłumaczone?? Ja się nie znam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyniki są niestety tylko cząstkowe i to bardzo

PSY

Klasa baby
1. LATAR (JANTAR z Weselskiej Zagrody - Fina z Weselskiej Zagrody)

Klasa szczęniąt
1. Clif ze Spręcowa (TASKO ze Spręcowa - LENA z Trojańskiego Lasu)
2....

Klasa Młodzików
1....

Klasa Młodzieży
1. Bax ze Spręcowa ( GOSHA v. Holtkamper Hof - DIWA ze Spręcowa)
2. Reder z Krywlan ( MARKUS v. Status Quo - JETTA z Krywlan)

Klasa Juniorów
1. Astiz Rodiaz (ORBIT Rodiaz - SIGMA Rodiaz)

Klasa otwarta
1....
2. Carlos Amax (ILBO v. Holtkamper Hof - ALEXA z Krzywego)

Klasa Użytkowa
1. Majk z Weselskiej Zagrody ( MAGNUM Kolbengus - AGA z Weselskiej Zagrody)
2. Rio Mavic Poland (FLICK v. Haus Galli - IKA Farbenspiel)
3. Haker Equus ( RICO v. Altenberger Land - FARINA Equus)

Klasa Championów
1. Polldy ze Spręcowa ( IDOL v. Holtkamper Hof - DIWA ze Spręcowa)

Klasa Weteranów
1. Nero z Weselskiej Zagrody( BARU v. Haus Yu - QUINA z Beroliny

SUKI

Klasa baby
1....

Klasa szczeniąt
1. Saga z Krywlan (GIO Frankengold - LUKA z Krywlan
2...

Klasa młodzików
1....
2. Barcelona Primo Grande ( ODIN - ODRI Naujawilniets)

Klasa młodzieży
1. Vivi z Ostrowskiej Sfory ( ZAMP Thermodos - SZARON z Ostro...)
2. Roxi z Krywlan (MARKUS v. Status Quo - JETTA z Krywlan)
3. Bira ze Spręcowa ( GOSHA v. Holtkamper See - DIWA ze Spręcowa)

Klasa Juniorów
1. Dixi Hodowla pod Stawami ( CLINTON v. Holtkamper See - YANKINA v. Holtkamper See)

Klasa Otwarta
1. Luka z Krywlan (SIRIO della Real Favorita - ULI z Krywlan)
2. Lala z Weselskiej Zagrody ( SANTOR Kamienna Twierdza - DONIA z Weselskiej Zagrody)

Klasa Użytkowa
1. Majka z Weselskiej Zagrody( MAGNUM Kolbengus - Aga z Weselskiej Zagrody)
2 Bonny v. Astral ( YAK v. Frankengold - GALA v. Holtkamper See)
3. Lena z Krywlan (SIRIO della Real Favorita - ULI z Krywlan)

Klasa Championów
1...
2...

Klasa Weteranów
1 Fuga z Trojańskiego Lasu ( JACSON v. Larchenhain - ROZI ze Skalnego Wzgórza)
2. Ineż z Trojańskiego Lasu ( VAX z Beroliny - FUGA z Trojańskiego Lasu )
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ,czy ktoś mógłby napisać kto sędziował na tej wystawie?.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hans-Jurgen BEGIER sędziował bodajże suki klasa juniorów w tamtym roku na Sieger Show
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarek



Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 78
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj pełne wyniki wystawy :



http://www.owczarek-niemiecki.com/index.php?option=com_content&view=article&id=78:xiii-krajowa-wystawa-owczarkow-niemieckich-wicbork-2010&catid=9:wyniki&Itemid=31
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo podoba mi sie wpis na koncu pod tabelka "można kopiować Smile"
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group