Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Od 01.01.2011 wchodza dlugowlosy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LN



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 115
Skąd: Szczecin/ Dobra

PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moi znajomi próbują zgłosić na Głogów, niestety są problemy, otrzymali informację , że oficjalnie nie ma potwierdzenia z FCI i mogą zgłosić , ale na dotychczasowych warunkach... ciekawa jestem jak zostaną ocenieni przez Niemca...
_________________
www.anarchia-box.com
owczarki niemieckie & goldeny
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie KON pojawiła się dzisiaj następująca informacja:

"według informacji uzyskanych od klubokomisji owczarków niemieckich przy ZG ZKwP opracuje ona kwalifikacje odmiany długowłosej. Do czasu ogłoszenia zasad kwalifikacji sędziowanie rasy owczarek niemiecki na wystawach FCI w kraju odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach".
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Na stronie KON pojawiła się dzisiaj następująca informacja:

"według informacji uzyskanych od klubokomisji owczarków niemieckich przy ZG ZKwP opracuje ona kwalifikacje odmiany długowłosej. Do czasu ogłoszenia zasad kwalifikacji sędziowanie rasy owczarek niemiecki na wystawach FCI w kraju odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach".


No jakże mnie to nie dziwi. Tradycyjnie ZKwP obudziło się z ręką w znanym powszechnie naczyniu. Ciekawa jestem na jakiej podstawie taka decyzja została podjęta ? Jest na to uchwała Zarządu Głównego, czy też jakiś pan Franio z panią Lusią ustalili to przy kawie i papierosie ?
"Do czasu ogłoszenia zasad" czyli do kiedy ? Jak mawiała moja babcia: na święte nigdy ? Ciekawe co na to FCI. Ale to się lada chwila okaże, bo kilku właścicieli długowłosych owczarków napisało do FCI w tej sprawie (przyznaję, że i ja to dzisiaj z czystej ciekawości zrobiłam).
A, jeszcze słyszałam, że ktoś napisał o tej jawnej ignorancji nowego wzorca do któregoś czasopisma kynologicznego Very Happy
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i słusznie ! jeśli coś się zmienia to należy to akceptować tak jak inni . Nasze władze związkowe jak zwykle 1000 lat za murzynami Embarassed
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z Was śledzi jak to jest w innych krajach? Nie mówię o Niemcach, bo to kraj pochodzenia rasy, ale np. o Czechach, czy Słowakach. Czy oni też mają takie "poślizgi" w akceptowaniu obowiązującego w obrębie FCI prawa?
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qualle



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 95
Skąd: Rzeczenica

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Na stronie KON pojawiła się dzisiaj następująca informacja:

"według informacji uzyskanych od klubokomisji owczarków niemieckich przy ZG ZKwP opracuje ona kwalifikacje odmiany długowłosej. Do czasu ogłoszenia zasad kwalifikacji sędziowanie rasy owczarek niemiecki na wystawach FCI w kraju odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach".


Szczerze mówiąc to tak myślałam, że tak będzie. I jeśli pisze, że do czasu ogłoszenia zasad wszystko będzie po staremu to mam nieodparte wrażenie, że nie prędko zostaną ustalone te zasady. Jakby posłuchali się ludzi, którzy nieodparcie mówi, że FCI zaakceptuje DONki powołując się na SV to może tego by nie było. W opisie niemieckich wystaw są już klasy dla długowłosych, a u nas nie. Wcale mnie to nie dziwi, jednak czekać pół roku kiedy sezon wystawowy się zacznie to będzie przesada, a wydaje się, że tak długo będzie trzeba czekać. Obym się myliła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sprawdzałam jak to jest w innych krajach zrzeszonych w FCI ale pewnie jest już wszystko ok tak jak u niemców a u nas no cóż - żenada Crying or Very sad
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sebastian



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd: USA

PostWysłany: Sob Sty 15, 2011 2:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W USA na klubowce pod koniec kwietnia beda pokazywane dlugowlose owczarki w osobnych klasach.
_________________
Sebastian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pełni zgadzam się z komentarzem kol . P. Dykowskiego zamieszczonym na Jacentusie przy okazji opisu grup hodowlanych BSZS 2010 Nurnberg.
Polecam to przeczytać.
Nie można szamba (czyli przez 100 lat uznawanej wady długiego włosa) nazywać perfumerią.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, kolega Dykowski ostro się wypowiedział. Ja osobiście mam ... satysfakcję, bo przez lata mówiłam i pisałam, że przekątowane zwięrzęta to nieszczęście tej rasy. Bardzo się cieszę, że po latach SV wraca do budowy anatomicznej, która być może pozwoli żyć przyszłym ON-kom dłużej i w lepszym zdrowiu.
Te przekątowane psy nam się podobają, bo jesteśmy do nich przyzwyczajeni, opatrzeni. Minie parę lat, populacja ON się trochę zmieni kształty i proporcje i nasz "wewnętrzny" obraz pięknego psa też się zmieni. Mam nadzieję, że tak będzie.
Co do długowłosych ON - mnie się podobają, ale.... jako psy "ozdobne". I tak przecież są w poprzednim wzorcu opisane - jako nie użytkowe. Ale tu na pewno poszło o kasę - zbyt dużo rodzi się psów długowłosych, aby nie inkasować pieniędzy za ich wystawy, egzaminy, prześwietlenia itd.
Myślę, że problem dużego odsetka psów długowłosych pojawił się wtedy, gdy w RFN wprowadzono do hodowli psy z dłuższym włosem. W tym samym czasie odsetek długowłochów wśród psów NRD-owskich, o sierści "kreciej", krótkiej i zwartej był mniejszy. A może się mylę?
Ech, ciekawie będzie się działo na ringach ON w najbliższych latach!
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Niemczech sprawa długowłosych została rozwiązana w następujący
sposób :
1. Wymiana rodowodu i weryfikacja:
Sędzia wydaje opinię i wystawia pisemko , że dany pies jest owczarkiem niemieckim długowlosym z podszerstkiem (Langstockhaar mit Unterwolle)
Pisemną opinię wysyła się razem z orginałem rodowodu do SV i tam zostaje to zmienione.
- bezpłatnie , poprzez wpisanie odpowiedniej adnotacji w rubryce rodzaj włosa (ale nie wygląda to dobrze w rodowodzie , bo zajmuje to trochę miejsca)
- płatnie , jest wystawiany nowy rodowód ( koszt 22 Euro)
2. Na wystawy można zgłaszać , sposób oceny psa z wpisem "krótkowłosy" zależy od podejścia sędziego , czyli albo oceni jako dlugowłosego , albo nie pozwoli podejść do oceny do czasu zmiany wpisu.
Znajac sędziów niemieckich napewno nie będzie problemu z uzyskaniem oceny , w końcu widać co się ma sędziować.

Natomiast u nas napewno będzie się to wiazało z kosztami przeglądu i wymianą rodowodu , tylko pytanie kiedy??
_________________
Twoja zazdrość jest dla mnie uznaniem, twoja nienawiść jest dla mnie powodem do dumy. Jeśli mówisz o mnie żle za moimi plecami,dziekuję ci, bo znaczy to że jestem w centrum twojego życia.

" vom Haus Tchorz"
www.haustchorz.kei.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam i słucham niektórych wypowiedzi i przyznam się szczerze , że widziałem psy z iksowatym tyłem /np. Lennox v. Regina Pacis/, z za długim podudziem , ze słabo kątowanym tyłem , ale nigdy przekątowanego z tyłu ....że niby co ? jak pies biegnie to kopie sie w zad ?
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nowym wzorcu nie ma żadnych zmian dotyczących kątowania tyłu. Kąt pomiędzy udem a podudziem jaki był, taki nadal jest.
Co innego kwestia zwracania przez sędziów uwagi na ustawienie tylnych kończyn. Mam nadzieję, że preferowane będą psy z prostym ustawieniem tyłu, a nie iksujące nieszczęścia.

Co do uznania DONów - oczywiście, że najwazniejsze były kwestie finansowe, ale czyż nie lepiej, że nareszcie osoby chcące takiego właśnie owczarka mieć, będą mogły go kupić z hodowli ZKwP, a nie jakiejś organizacji (jednej z wielu), gdzie hoduje się DONy bez spełniania przez nie podstawowych wymagań stawianych rasie ? Uznanie DONów świadczy też o tym, jak wielka ich ilość musi się rokrocznie rodzić w hodowlach ONków. W końcu nikt nie traktowałby poważnie jakiejś marginalnej liczby tych (do tego roku) wadliwych szczeniąt.

Nic nie zmienia faktu, że ZKwP (nie pierwszy raz) nie popisało się w swoich działaniach.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie do Związku w Chorzowie dotarło mailem pismo o następującej treści:

"W związku z opublikowaniem przez FCI w dniu 23.12.2010 roku nowego wzorca Owczarka Niemieckiego wprowadzającego odmianę długowłosą, pismem z dnia 30 grudnia FCI pozostawiło sposób w jaki owczarki niemieckie będą kwalifikowane jako "owczarki niemieckie: odmiana długowłosa", do uznania przez kraje członkowskie.

W ślad za tym Główna Komisja Hodowlana w porozumieniu z Klubem Owczarka Niemieckiego przy ZG opracowała następującą procedurę kwalifikacji owczarków niemieckich urodzonych przed 2011 rokiem do odmiany długowłosej:

1) Powołane zostały cztery zespoły sędziowskie:
BYDGOSZCZ (dla Polski północnej)
Przewodniczący : Zbigniew Szcześniak,
członkowie: Waldemar Kosmalski

KATOWICE (dla Polski południowej)
Przewodnicząca : Barbara Czasławska
Członkowie: Ewa Bukład
Krzysztof Dobrzański

WARSZAWA (dla Polski środkowej i wschodniej)
Przewodniczący: Waldemar Federak
Członkowie: Marek Czerniakowski
Mieczysław Gątkowski

WROCŁAW (dla Polski zachodniej)
Przewodnicząca: Iwona Madziarska
Członkowie: Janusz Arnold
Stanisław Pasek

2) Upoważnieni sędziowie dokonają kwalifikacji zgodnie z Załącznikiem nr 10b do Regulaminu Hodowli Psów Rasowych pt.
WNIOSEK O ZMIANĘ PRZYNALEŻNOŚCI DO ODMIANY RASOWEJ.

Ważne jest w tym wniosku oświadczenie właściciela, że w/w pies/suka:
- nie posiada tytułu „Młodzieżowy Champion Polski” w dotychczasowej odmianie rasy,
- nie posiada tytułu „Champion Polski” w dotychczasowej odmianie rasy,
- nie posiada kwalifikacji hodowlanych w dotychczasowej odmianie rasy,
- nie był/a użyty/a do hodowli w dotychczasowej odmianie rasy.

Wniosek o zmianę przynależności winien być sporządzony w 3 egzemplarzach:
- dla Zarządu Głównego
- dla Oddziału macierzystego
- dla właściciela psa
3) Właściciele rodowodowych (rodowód ew. metryka Związku Kynologicznego w Polsce) Owczarków Niemieckich zainteresowani zmianą przynależności do odmiany długowłosej, zgłoszą chęć przystąpienia do przeglądu w macierzystym Oddziale ZKwP. Oddziały skontaktują się z najbliżej położonym zespołem i ustalą szczegóły przeglądu.

4) Po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku przez sędziego, właściciel owczarka niemieckiego długowłosego zwróci w macierzystym Oddziale dotychczasowy rodowód wraz z wnioskiem, a Oddział prześle rodowód do Zarządu Głównego w celu wymiany i naniesienia zmian w PKR.

5) Przeglądy kwalifikacyjne owczarków niemieckich długowłosych urodzonych przed 2011 rokiem powinny być zakończone do 30 marca 2011 roku.

Zał.:
Załącznik nr 10b do Regulaminu Hodowli Psów Rasowych
"
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja cały czas nie rozumiem, po co teraz ma być to przekwalifikowywanie w rodowodzie? Czy nie lepiej, by już teraz umożliwić posiadaczom ONków długowłosych równoprawne uczestniczenie w wystawach, tworząc im odpowiednią klasę i pozwolić, by sędzia ich ocenił? Choćby teraz w Głogowie na międzynarodówce??? Przecież sędzia widzi czy włos jest długi z podszerstkiem, czy nie... i tak jak to robią w krótkowłosych, może równie dobrze (przy nieprawidłowości we włosie długim) zdyskwalifikować psa/sukę w odmianie długowłosej... Przekwalifikowanie można byłoby zrobić na przeglądzie hodowlanym, na który można byłoby zgłaszać się już z ocenami z wystaw...

My sami sobie strzelamy gole... W końcu można pojechać do Niemiec i już zdobywać ocenę do hodowli i pozostanie jedynie "międzynarodówka"... A ZKwP uciekają profity, o które tak zabiegają... Confused
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group