Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zostac licencjonowanym pozorantem?????????
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 10:41 pm    Temat postu: Jak zostac licencjonowanym pozorantem????????? Odpowiedz z cytatem

Chcialbym uzyskac jakiekolwiek informacje na temat pozorowania,konkretnie chodzi mi o "droge" jak zostac licencjonowanym pozorantem???jakie warunki trzeba spelnic?gdzie wogole zaczac cos takiego???gdzie i do kogo zglosic sie o wszelkie instrukcje na temat ;Jak! nim zostac.Jezeli jest ktos kto wie cos wiecej na ten temat to bardzo prosze o jakiekolwiek informacje.[/b]
Powrót do góry
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 2:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś organizowano egzaminy licencyjne dla pozorantów - ale dawno już nie słyszałm o takim egzaminie Exclamation
Może ktoś inny będzie bardziej na bieżąco Embarassed
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

............................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:04 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 2:47 pm    Temat postu: do Gandziochy Odpowiedz z cytatem

Mysle ze 181 wzrostu ok 106 kg wagi oczywiscie sylwetka atletyczna bedzie odpowiednia na to stanowisko,tymbardziej ze juz spory czas mam do czynienia z psami i juz nie jeden raz mialem ubierany rekaw (oczywiscie zajmuje sie tym amatorsko narazie)Jestem czlonkiem ZKwP odzial w Kielcach wiec musze chyba tam zaczerpnac troche jezyka i przedstawic swoja osobe i checi na to stanowisko. Cool
Powrót do góry
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wzrost i waga mniej istotna, wazna sila fizyczna,odwaga, zwinnosc i dobra koordynacja ruchow Smile
jeszcze duza wiedza na temat popedow i wyczucie w szkoleniu
polecam materialy z sem z dr Raiserem guru niemieckich pozorantow
lub sem z M. Manharta

jeszcze wazna sprawa, wymagana jest praca na rzecz ZK

ps na slowacji np. kazdy klub ma swoich pozorantow ,
np. jednego miedzynarodowego ,kilku krajowych , i wielu uczniow ktorzy sie ucza od mistrza. takim przykladem bardzo dobrego pozoranta jest Jaro Vnencak -pozorujacy na MS WUSV w zeszlym roku "czolowki"
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorplant napisał:
...

ps na slowacji np. kazdy klub ma swoich pozorantow ,
np. jednego miedzynarodowego ,kilku krajowych , i wielu uczniow ktorzy sie ucza od mistrza. takim przykladem bardzo dobrego pozoranta jest Jaro Vnencak -pozorujacy na MS WUSV w zeszlym roku "czolowki"


Czy jest on również dobrym pozorantem-szkoleniowcem (pytam, bo nie znam pozorantów ze Słowacji) Question
Czasami nie idzie to w parze - tzn. jakość pozorowania na zawodach z jakością szkolenia psów na własnym placu Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
[
Czy jest on również dobrym pozorantem-szkoleniowcem (pytam, bo nie znam pozorantów ze Słowacji) Question
Czasami nie idzie to w parze - tzn. jakość pozorowania na zawodach z jakością szkolenia psów na własnym placu Exclamation

tak masz racje, roznie to bywa ,pozorant na zawody niekoniecznie jest dobrym pozorantem treningowym.mysle ze jest dobry rowniez w treningu oraz jako nauczyciel mlodych pozorantow (na zawodach we Wrbove pozorowal mojej suce jego uczen, poznac bylo mozna wyraznie styl Jaro)
Dla mnie przykladem wszechstronnego pozoranta i super szkoleniowca jest czeski pozorant Vit Glisnik !!
Jest zarowno dobry na zawody (pozorowal na MS ),jak w treningu,jest do tego czynnym zawodnikiem IPO i uczy innych pozorowania min. polskich pozorantow tez ( mozna poznac jego styl w ich pozorowaniu).
ps. co mnie jeszcze uderzylo u "tych wielkich" pozorantow, oni prace z psami traktuja jako sluzbe psom, owszem nikt tam sie z psem "nie ciecka" obciaza sie psa na zawodach na maks, bo jest to w koncu sprawdzian, ale to oni pracuja dla psa nie odwrotnie.
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj dorplant, dorplant jak to ladnie wyglada az milo sie czyta...wszedzie mozna tylko nie w Polsce. Slyszalam, ze u nas niektorzy kaza sobie placic 10000 (tak dziesiec tys.zl) za doslownie pare wskazowek jak szkolic psa. Kochani nie sa to pojedyncze osoby. Gdzie u nas mozna zglebic wiedze gdzie pozorant ma sie uczyc jak wszyscy mu (i nie tylko jemu) klada klody pod nogi. My jestesmy takim narodem ktory lubuje sie w niepowodzeniach innych i jak tzw pies ogrodnika "sam nie zje i drugiemu nie da" Confused
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytalam, chyba na psach sportowych, ze w tym roku ma byc zorganizowane jakies szkolenie dla pozorantow w ramach GKSP i chyba licencje tez maja byc.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:04 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 6:53 pm    Temat postu: do Gandziochy Odpowiedz z cytatem

Zdaje sobie sprawe z tego ze musze byc sprytny silny i wysportowany wlasnie dlatego tez bede dazyl do tego zeby zostac jednak tym pozorantem,wiem ze dluga droga bo trzeba udzielac sie dla ZKwP i byc czlonkiem conajmniej 5 lat a ja dopiero jestem pierwszy rok Very Happy ale to mnie wcale nie zniecheca tymbardziej ze z psami mam do czynienia odkad sie urodzilem tj jakies 25 lat,hoduje owczarki niemiecki a przy tym od jakichs dwoch lat amatorsko bawie sie w rozkrecanie psow na rekawie (np przygotowanie suk do testów) lubie to podoba mi sie to i mysle ze ambicja pozwoli mi na zrealizowanie tego planu.Tylko na poczatek potrzebuje kogos kto mnie odpowiednio nakieruje.pozdrawiam
Powrót do góry
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
W pełni popieram zdanie brawos Exclamation Panu ,który prosi o pomoc, nie chodzi o opisy słowackich,czeskich czy niemieckich pozorantów i jak to wygląda w innych krajach. My to wiemy i dlatego albo ich zapraszamy do nas albo korzystamy z ich usług czy też uczestniczymy w seminariach prowadzonych przez nich.
Ten pan prosi o pomoc, jakie on ma szanse,możliwości pozostania w przyszłości pozorantem licencjonowanym w Polsce.
Tego należy sie ścisle trzymać!Trzeba panu pomóc,wierzę ,że znajdą się
tu forumowicze,ktorzy pomogą panu.
:

DesperadoK9 nie mieszka w moim miescie wiec nie moge pomoc!
co moglam doradzilam .
a za dywagacje na temat pozorantow z innych panstw przepraszam .
wiecej nie bede pisac Embarassed
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorplant napisał:

a za dywagacje na temat pozorantow z innych panstw przepraszam .
wiecej nie bede pisac Embarassed

co nie bede pisac... trzeba pisac i pokazywac jak inni potrafia......trzeba miec nadzieje, ze i u nas tak kiedys bedzie... Rolling Eyes tylko kiedy....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorplant napisał:

a za dywagacje na temat pozorantow z innych panstw przepraszam .
wiecej nie bede pisac Embarassed


Dlaczego przepraszasz - bardzo dobrze, że piszesz o tym co piszczy w sporcie poza naszym "grajdołkiem". Jeśli DesperadoK9 chce być dobrym pozorantem - to na pewno musi wystawić nosa poza nasze polskie podwórko Laughing
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 12:17 am    Temat postu: Re: Jak zostac licencjonowanym pozorantem????????? Odpowiedz z cytatem

DesperadoK9 napisał:
Chcialbym uzyskac jakiekolwiek informacje na temat pozorowania,konkretnie chodzi mi o "droge" jak zostac licencjonowanym pozorantem???


Może będzie pomocne, jeśli opowiem, jaką mój mąż Adam przebył drogę, aby zostać licencjonowanym pozorantem. Jest on niejako wychowankiem Marka Fryca - chodziliśmy do Marka na plac szkoleniowy z naszym Indusem, potem doszedł Kondor, startowaliśmy w zawodach IPO3, wspólnie dokształcaliśmy się: kasety Raisera, wyjady na Mistrzostwa Świata, seminaria m.in. z czeskim pozorantem Jirim Scucka. Potem jakoś zrobiło się tak, że Marek Fryc pozorował naszym psom, a Adam psom jego kursantów.
I nadszedł pierwszy egzamin na pozoranta licencjonowanego (jedyny chyba do tej pory, na którym oceniał pozorantów Niemiec). ŚP sędzia Mateja poprosił Adama, żeby spróbował zdawać - bo już były pogłoski, że będzie obowiązek licencjonowanych pozorantów na egzaminach IPO - a wiadomo, że wygodniej (i taniej Smile ) jest, jeśli Oddział Związku posiada własnego licencjonowanego pozoranta. Na egzamin zorganizowany w Katowicach na dawnym Bambino zgłosiło się mnóstwo pozorantów z calego kraju - ponad pięćdziesięciu - z czego sędzia niemiecki po przeprowadzeniu egzaminu praktycznego wyłonil około 10. Może ktoś pamięta nazwiska tych pierwszych pozorantów licencjonowanych w naszym kraju? Muszę pogrzebać na strychu - może mam jeszcze gdzieś zdjęcia z tego egzaminu Exclamation
Z tego co pamiętam to ten pierwszy egzamin praktyczny zdali: Adam Domański, Marek Fryc, Bartek Przykuta, Darek Kmiecik, Jarek Kujawski, bracia Szymańscy, Michał Szalc, Jacek Lewkowicz, Wojtek Bielak i chyba jeszcze ktoś z Wrocławia, ale za dobrze nie pamiętam Embarassed Exclamation Może ktoś pomoże Question
_________________
Asia Domańska


Ostatnio zmieniony przez askad dnia Sro Lut 20, 2008 12:36 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group