Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zostac licencjonowanym pozorantem?????????
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazlam w necie :
seminarium dla pozorantów

Witam wszystkich!

W dniach 24-25-08-2008 odbedzie sie seminarium dla pozorantow .
Prowadzacym bedzie pan Martin Plechacek - jeden z czołowych pozorantów czeskich, pozoruje i trenuje w klubie w Sezemicach http://www.zkosezemice.com/ jak i startuje ze swoim psem http://www.mastermalinois.com/


Temat seminarium - przygotowanie kandydatów na pozorantów.

Wskazane jest aby na seminarium zglaszac sie z wlasnym psem lub z psem, z którym aktualnie ćwiczymy ...

Liczba miejsc dla uczestnikow jest ograniczona.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE WKRÓTCE!!!

Tomasz Chodzeń
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 9:20 pm    Temat postu: POZORANT Odpowiedz z cytatem

JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANY TYMI SEMINARJAMI,PROSZE O WIECEJ SZCZEGOLOWYCH INFORMACJI NA TEN TEMAT.POZDRAWIAM
Powrót do góry
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak chcesz poszukam namiary na organizatora albo popytam go w sobote na sem z Sherklem Smile i po niedzieli cos wiecej napisze !
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 5:45 pm    Temat postu: POZORANT Odpowiedz z cytatem

BYLBYM BARDZO WDZIECZNY.POZDRAWIAM I CZEKAM NA INFO
Powrót do góry
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgloszenia mozna kierowac na maila : tomasz.chodzen@wp.pl
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
molos



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Chinów k/Kozienic

PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie rusza kurs - wstępne informacje:

Zapraszamy na kurs dla pozorantów, kończący się egzaminem na licencję Czeskiego Związku Kynologicznego (ČKS). Głównym prowadzącym jest Vladislav Glogar posiadający uprawnienia do prowadzenia szkoleń dla pozorantów nadane przez ČKS. Szkolenie ma na celu wszechstronne przygotowanie pozoranta do pracy z różnymi charakterami psów, rozwiązywanie problemów, poznanie szerokiej gamy metod treningowych oraz umiejętności ich dobieranie do psa, naukę techniki pozorowania pod kątem egzaminów i zawodów oraz naukę z pozostałych konkurencji IPO tj. tropienia i posłuszeństwa. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu podczas cyklu szkoleń IPO (5 spotkań weekendowych). Poza zajęciami praktycznymi na placu treningowym prowadzone będą wieczorne zajęcia teoretyczne.

UWAGA! LICZBA MIEJSC MOCNO OGRANICZONA (4 osoby)!

dokładne informacje TUTAJ
_________________
Błażej Wojtowicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 12:26 am    Temat postu: POZORANT Odpowiedz z cytatem

MOLOS DAJ ZNAC CZY OTRZYMALES ODEMNIE WIADOMOSC NA PW LUB NA EMAIL CHWILOWO MIALEM NIEDYSPOZYCJE Z NETEM I NIEWIEM CZY OTZRYMALES WIADOMOSC ODEMNIE.
Powrót do góry
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Molos ja jestem wstepnie zainteresowany tylko ciekawia mnie formalnosci pewne z tym zwiazane.
Zdobywajac swego czasu licencje slowacka "figurant-vycvikar" zaliczalem egzamin przed slowacka Komisja Kynologiczna zdajac egzamin praktyczny jak i teoretyczny[pisemny i ustny].
Jak to wygladac bedzie tutaj? Czy tlumacz jakis bedzie,czy kazdy z uczestnikow kursu bedzie mogl w tym egzaminie na licencje figuranta uczestniczyc?

www.rewir.strefa.pl
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyszkolilem sobie 2 pozorantow ktorzy pracowali,pracuja z moim VATem ,KATJA Cevaro.
Mysle o zorganizowaniu "kursu" nauki podstaw w pracy treningowej w pozorowaniu.
Kontakt z Dorplant.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
molos



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Chinów k/Kozienic

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Molos ja jestem wstepnie zainteresowany tylko ciekawia mnie formalnosci pewne z tym zwiazane.
Zdobywajac swego czasu licencje slowacka "figurant-vycvikar" zaliczalem egzamin przed slowacka Komisja Kynologiczna zdajac egzamin praktyczny jak i teoretyczny[pisemny i ustny].
Jak to wygladac bedzie tutaj?


Czesc Slawek Smile Na Slowacji jest troche inaczej z tego co wiem - w Czechach figurant i vycvikar (szkoleniowiec) to dwie różne licencje. Tutaj licencja na figuranta (pozoranta) II tridy składa się z dwóch części - teoretycznej (coś w rodzaju wykładu prowadzonego przez przewodniczącego komisji - sędziego prób pracy) i praktycznej. Komisja CKS składa się z 3 osób - jest to wspomniany sędzia prób pracy oraz dwóch pozorantów z dużym doświadczeniem z czego jeden musi mieć licencję najwyższego stopnia a drugi mnimum I tridy (w praktyce najczęściej obaj mają svazova). W trakcie części praktycznej egzaminu kandydat na pozoranta musi zaprezentować wybraną przez komisję część egzaminu przy czym komisja może w międzyczasie pytać o detale dot. regulaminu. I nie chodzi tylko o regulaminy IPO ale bardzo duży nacisk jest na egzaminy narodowe (ZM, ZVV1,2,3 itd) jak i np. VPG. Komisja może też poprosić o zaproponowanie metody pracy treningowej względem jakiegoś psa (rozwiązanie jakiegoś problemu).
Oczywiście w razie problemów językowych na miejscu będzie Vladislav Glogar i pewnie ja więc będziemy pomagać w komunikacji z komisją Smile

Cytat:
Czy tlumacz jakis bedzie,czy kazdy z uczestnikow kursu bedzie mogl w tym egzaminie na licencje figuranta uczestniczyc?


tak, jeśli będzie odpowiednio przygotowany a zakładam, że VGlogar, jako wieloletni svazovy figurant z uprawnieniami nadanymi przez CKS (takie uprawnienia otrzymać to nie taka prosta sprawa) do prowadzenia szkoleń dla pozorantów nie organizowałby takiego kursu jeśli nie byłoby to realne Wink

Dlatego jest tylko tyle miejsc ponieważ dla tych właśnie 4 osób zapewnione jest miejsce na egzaminie (na taki egzamin trzeba być wydelegowanym na co muszą wyrazić zgodę władze ZKO)
_________________
Błażej Wojtowicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 7:56 pm    Temat postu: pozorant II Tridy Odpowiedz z cytatem

Smile marzenia się spełniły a zamierzony cel został osiągnięty -mineło troszke ponad rok od mojego postu zaczynającego ten temat -ale było warto.Dziekuje kolegom z Czech i Polski za drogocenną wiedze w tej dziedzinie jaka mi przekazali.
Powrót do góry
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje dla Bartka za upór, i dążenie do celu.
Mamy nowego licencjonowanego pozoranta, z Czeską licencją.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=5o24Qvr1IS0

częściowo-egzamin praktyczny
Powrót do góry
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje za zdobycie czeskiej licencji Exclamation Można prosić o więcej szczegółów - tzn. jak wygląda taki egzamin etc.

Przy okazji oglądania filmiku nasunęły mi się pewne spostrzeżenia - nie związane oczywiście z tym konkretnym egzaminem, pozorantem etc.

Właściwie powinno być według mnie rozróżnienie egzaminu na pozoranta-pozorującego na egzaminach/zawodach etc. oraz na pozoranta-szkoleniowca. Ciekawe co inni o tym myślą, bo według mnie te umiejętności nie zawsze się ze sobą łączą Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Smile
Po części opisze jak to wyglądało.Do części praktycznej przygotowywałem się w sumie cały rok tzn spotkania w Czechach i w Polsce z polskimi i czeskimi pozorantami.Przede wszystkim praca z różnymi charakterami psów wielu ras oraz w różnym wieku i stopniu zaawansowania.Oczywiście przekazana mi wiedza od bardziej doświadczonych pozorantów i szkoleniowców miała na celu zarówno zdobycia techniki dot np występowania na zawodach jak również pracy w sensie szkolenia od podstaw psów surowych a także rozwijania i udoskonalania psów pracujących.Konkretnie na egzaminie do zaliczenia była wiedza praktyczna jak również teoretyczna z zakresu IPO/VPG i ZVV (wszystkie stopnie).Teraz pozostaje mi jedynie doskonalić i zdobywać nową wiedzę jak i różne nowe techniki ( swoja już mam lecz od przybytku głowa nie boli i wcale nie czuję się już wszechwiedzący Smile )
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group