Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zostac licencjonowanym pozorantem?????????
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:

Właściwie powinno być według mnie rozróżnienie egzaminu na pozoranta-pozorującego na egzaminach/zawodach etc. oraz na pozoranta-szkoleniowca. Ciekawe co inni o tym myślą, bo według mnie te umiejętności nie zawsze się ze sobą łączą Exclamation

Masz rację, bycie pozorantem na zawodach i przygotowanie psa do zawodów to calkiem inne umiejętności.
W nawiązaniu do licencji czeskich czy slowackich to GKSP nie uznaje tych licencji w Polsce.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
molos



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Chinów k/Kozienic

PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sławku, możesz napisać coś więcej? tzn podać jakiś konkretny zapis oficjalny, formalny? ciekawi mnie to bo z tego co ja wiem to w Lodzi na zawodach (Mistrzostwach Polski Owczarków Belgijskich i Ras Francuskich) gdzie z resztą byłeś, pozorował Marcin Pogorzelski, który ma dokładnie taką licencję, a które to zawody organizował/sędziował sam szef GKSP pan Rurarz. Poza tym w zeszłym bodajże roku zawody w Krakowie oraz Krośnie miał pozorować (przynajmniej jeden) pozorant z taka licencją CKS i zgoda GKSP z tego co pamiętam była. Ale będę wdzięczny za wskazanie dokładnych przepisów/uchwał GKSP co do negacji oficjalnej licencji FCI (nadawanej za posrednictwem CKS) bo jeśli tak jest w rzeczywistości to ja chyba nie zakończę na treningach w Czechach ale zmienię obywatelstwo bo w Polsce jest już wszystko możliwe (w rozumieniu pejoratywnym)... Rolling Eyes


co do pozorant treningowy oraz na zawody. Po części się zgodzę przy czym ważniejszy i bardziej cenny jak dla mnie jest ten pierwszy. Ale pozorant treningowy musi umieć technicznie zrobić to co na zawodach (próby odwagi z prawidłowym przeniesieniem i amortyzacją psa bez kolizji, prawidłowo trzymany rękaw przy ucieczce itp) bo w przeciwnym wypadku nie nauczy psa tych elementów wykonywać prawidłowo - innymi słowy musi być bardziej wszechstronny.
takie jest moje zdanie
_________________
Błażej Wojtowicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 1:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasady GKSP się zmieniają wraz z wprowadzeniem NOWYCH ZASAD,polskich licencji.W chwili obecnej Marcin Pogorzelski już nie móglby pozorować na zawodach,dlatego zabiega o egzamin na licencję polską [jest dzialaczem społecznym swojego Odziału łódzikego:wink: ]
W/g nowych zasad aby być pozorantem uznawanym przez ZK,należy być działaczem społecznym swojego oddziału,widniejąc na specjalnej liście.Aby zostać przyjętym do egzaminu na licencję trzeba mieć delegacje swojego oddziału.
Dostalem pismo na adres domowy, z GKSP w sprawie moich uprawnień [w dniu 18.01.09r.]
Tłumaczenie GKSP o nie uznaniu moich uprawnień slowackich jest takie,że nie mają porozumienia z danym krajem dotyczących licencji pozoranta.
Kolejne uzasadnienie GKSP to brak terminu ważności uzyskanych uprawnień slowackich.
Drugie uzasadnienie GKSP jest nawet logiczne.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co? To sie, za przeproszeniem, kupy nie trzyma. Bo jak się zaprasza pozoranta Czecha lub Słowaka do pozorowania na polskich zawodach, to jest OK, a przecież on ma taką samą -czeską lub słowacką - licencję, której się nie uznaje u Polaków. Poza tym - ZKwP nie organizuje zbyt często egzaminów na licencje pozoranta, a ludzie chcą się uczyć, rozwijać. No to ZkwP im udowadnia, że nie warto. Bo oni nie uznają egzaminów z państw, gdzie sportowa kynologia stoi na o wiele, wiele wyższym poziomie, niż nasza rodzima... Evil or Very Mad
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Pani wypowiedzią.
Poziom pozorantów z Czech, czy ze Słowacji jest o wiele wyższy niż w naszym kraju, dlatego też często korzystam z ich umiejętności w pracy z moimi psami.
Trochę zaczyna mnie irytować kwestia uznawania lub nieuznawania licencji, egzaminów, przeglądów itp.
Mam nadzieję, że przepisy związane ze szkoleniem psów zostaną ujednolicone a tym samym bardziej przyjazne dla członków zrzeszonych w FCI.
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do licencji pozoranta to mnie osobiście "wsjorybka".
Nie walczę z tym ,bo swiata nie zbawię.
Po prostu sie przystosowuję.
Żeby robić dobrze psy pod zawody,nie muszę mieć żadnych pozwoileń ZK i to jest dla mnie najbardziej pocieszające Wink
Moimi uprawnieniami są moje wyniki na zawodach i moja praca z psami Crying or Very sad
Tego mi nikt nie zabierze.


A co do rożnicy w pozorowaniu na zawodach i treningach.
Technika podawania [dziesiatek razy na jednym treningu] rękawa na treningu jest całkiem inna,ucząc lepszych wejść w rękaw i pewnych i mocniejszych chwytów.Mówię o nauce średnich psow[ze slabszymi chwytami],nie takich co mają chwyty i wejsćia dane od przyrody.
Gdyby podawać rękaw w treningach,taką techniką jak na zawodach,to ta nauka w efekcie końcowym spowoduje marną edukację, co uwidoczni się w samych wejściach psa w rękaw.
Podawanie rękawa w treningu ma powodować "zdbywanie" a nie "podawanie" psu rękawa.
Na zawodach rękaw jest bardziej statycznie podawany.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
molos



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Chinów k/Kozienic

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V, Renata Horzela, problem polega na tym, że tak jak Wy uważa każdy logicznie myślący człowiek tylko nie GKSP. Dlaczego tak robią? można się tylko domyślać Wink

Ja też staram się robić swoje i na szczęście akceptacja przez GKSP nie jest mi do tego potrzebna Twisted Evil Oczywiście takie a nie inne postępowanie GKSP ma swoje daleko idące konsekwencje i nie ułatwia życia przewodnikom. Ja ze swoim psem nawet jako pozorant i przewodnik jednocześnie nie zrobię wszystkiego... więc brak dobrych pozorantów na co dzień odczuwam a do Czech nie da się jeździć z centrum Polski 3 x w tygodniu... niestety Neutral Pomijam przewodników którzy chcieliby trenować a brak pozorantów skutecznie im to uniemożliwia Crying or Very sad i dziwić się, że na zawodach jest tak mało zawodników Neutral

Cytat:
Technika podawania [dziesiatek razy na jednym treningu] rękawa na treningu jest całkiem inna,ucząc lepszych wejść w rękaw i pewnych i mocniejszych chwytów.Mówię o nauce średnich psow[ze slabszymi chwytami],nie takich co mają chwyty i wejsćia dane od przyrody.
Gdyby podawać rękaw w treningach,taką techniką jak na zawodach,to ta nauka w efekcie końcowym spowoduje marną edukację, co uwidoczni się w samych wejściach psa w rękaw.
Podawanie rękawa w treningu ma powodować "zdbywanie" a nie "podawanie" psu rękawa.


zgadza się - różne etapy edukacji psa i różne charaktery - różna technika i różne metody dlatego pisałem o wszechstronności pozoranta treningowego i dlatego też dla mnie jest ważniejszy i musi duuuuużo więcej umieć. Ale jeśli pies jest już na końcowym etapie szkolenia ten sam pozorant powinien umieć wykonać pracę jak na zawodach stąd konieczna owa wszechstronność Wink takie jest moje zdanie Cool
_________________
Błażej Wojtowicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

molos napisał:
Oczywiście takie a nie inne postępowanie GKSP ma swoje daleko idące konsekwencje i nie ułatwia życia przewodnikom. Ja ze swoim psem nawet jako pozorant i przewodnik jednocześnie nie zrobię wszystkiego... więc brak dobrych pozorantów na co dzień odczuwam a do Czech nie da się jeździć z centrum Polski 3 x w tygodniu... niestety Neutral Pomijam przewodników którzy chcieliby trenować a brak pozorantów skutecznie im to uniemożliwia Crying or Very sad i dziwić się, że na zawodach jest tak mało zawodników Neutral


Błażej IPO to trzy konkurencje.
Po co mi trzy razy w tygodniu pozorant???


Jeżeli chodzi o ilość pozorantów to prawdopodobnie to ma ulec zmianie.Każdy instruktor o spec.IPO bedzie automatycznie pozorantem uprawnionym.Taka osoba musi zdać tylko egzamin sprawnościowy.

Ale aby przystąpić do egzaminu instruktora czy pozoranta[na nowych zasadach] musi Oddział oddelegować.Delegowany w załóżeniu wcześniej musi społecznie pracować dla OKSP co jest warunkiem oddelegowania.Uprawnień do reki nikt juz nie dostanie.Będzie lista w Oddziałach osób uprawnionych.W przypadku wycofania się ze społecznej pracy z listy zostaje się automatycznie usunietym.

W załozeniu GKSP liczba pozoranto ma się znacznie powiększyć.
W sumie przekłada sie to wszystko na logikę Wink
Błażeżej,weż przykład z Marcina Pogorzelskiego,który bardzo prężnie Laughing działa w OKSPw Łodzi. Wink razem z Dorotą [z Dorplant]
Wink
Dorota ma sznsę zostać pozorantem ZK Laughing [ na instruktora IPO zdawała Laughing ]
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
molos



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Chinów k/Kozienic

PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Błażej IPO to trzy konkurencje.


dzięki Sławku Very Happy na śmierć zapomniałem Wink

Cytat:
Po co mi trzy razy w tygodniu pozorant???


po co Tobie nie wiem Very Happy ja w metodykę innych staram się nie wnikać/ingerować z założenia Cool


Cytat:
W załozeniu GKSP liczba pozoranto ma się znacznie powiększyć.


moim zdaniem to kompletnie nic nie zmieni albo będzie jeszcze gorzej... no ale czas pokaże

Cytat:

Błażeżej,weż przykład z Marcina Pogorzelskiego,który bardzo prężnie Laughing działa w OKSPw Łodzi. Wink


wolę w miarę możliwości prężnie działać w ZKO z różnych przyczyn (część poruszona choćby w tym wątku). Każdy wybiera swoją drogę Cool
_________________
Błażej Wojtowicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błażej, Twoje lakoniczne odpowiedzi sprawiają wrażenie jakbyś na zawodach startowal wilelkrotnie.
Mowiąc, że IPO to trzy konkurencje mialem na mysli,że w przygotowaniu na zawody,obronie poświęca się najmniej czasu.Proporcjonalnie [krotność] to wygląda:
6-ślady
3-posłuszeństwo
1-obrona
Więc żeby być zawodnikiem, wbrew pozorom nie jesteśmy aż tak bardzo uzależnieni od pozoranta.Wiele samemu można zrobić,nawet niektore elementy w obronie [oszczekiwanie itp].
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
molos



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Chinów k/Kozienic

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Błażej, Twoje lakoniczne odpowiedzi sprawiają wrażenie jakbyś na zawodach startowal wilelkrotnie.


sorki Sławku ale to, że moje odpowiedzi sprawiają TOBIE cały czas takie a nie inne wrażenie to jest raczej Twój problem a nie mój. Ja NIGDZIE nie pisałem o swoich startach tylko o treningach ze swoim psem! Po raz kolejny merytoryczna dyskusja z Tobą w mojej ocenie traci sens - wybacz ale ja odpadam z takiej retoryki Cool
_________________
Błażej Wojtowicz


Ostatnio zmieniony przez molos dnia Nie Mar 22, 2009 11:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze odwołujesz się do merytorycznych tresci.Moja informacja o IPO jest bardzo merytoryczna,podając konkretne argumenty.Ale wie o tym ,kto wystartowal ze swoim psem chociaz raz.
Konkurencja "C" jest jedną z trzech w IPO i na to sklada się bardzo mało czsu proporcjonalnie do calego przygotowania do zawodów IPO.
Na to chciałem zwrócić uwage.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
molos



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Chinów k/Kozienic

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Ty zawsze starasz się zatkać innym usta używając jednego jedynego argumentu "nie startowałeś - nie masz prawa głosu" mimo, że doskonale sobie zdajesz sprawę (przynajmniej powinieneś) ile czasu potrzeba aby psa przygotować do zawodów. I dla mnie nie jest to merytoryczna dyskusja tylko tworzenie kiepskiego klimatu

ps
mój pies jest jeszcze zbyt młody żeby startować w zawodach... choć taki "klimat" zachęca mnie raczej do startów poza PL Wink
_________________
Błażej Wojtowicz


Ostatnio zmieniony przez molos dnia Pon Mar 23, 2009 1:12 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

molos napisał:


ps
mój pies jest jeszcze zbyt młody żeby startować w zawodach... choć taki "klimat" zachęca mnie raczej do startów poza PL Wink

Dlatego ja startuję przeważnie poza PL Wink
W Polsce ,tylko kiedy muszę,choć i do tego się nie stosuję zawsze,"wyłamując się".
Nikomu nie zatykam ust...po prostu uświadamiam w niewiedzy... ,jako praktyk.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
molos



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Chinów k/Kozienic

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
po prostu uświadamiam w niewiedzy

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

to sukcesów życzę - ja się ulatniam Cool
_________________
Błażej Wojtowicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group