Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WYNIKI (str. 4): WYSTAWA KLUBOWA 2011
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku tak naprawdę ocena dosk w kl otwartej nie jest niczym złym. Możliwość zgłoszenia do klasy użytkowej jest już wyróżnieniem,. Ale ok. zgadzam się żeby tak było,bo tak jest według regulaminów SV ale w takim razie niech będzie od A do Z według tychże regulaminów. Chociażby wystawa klubowa i zasady przyznawania tytułu VA.
I nie obawiajmy się że wystraszymy wystawców zagranicznych i nie będą przyjeżdżali,niech nie przyjeżdżają. Oni wiedzą jak u nas jest i gdy ktoś ma dobrego psa/sukę i przyjedzie i wygra to póżniej przed nazwą psa ma tytuły VA i wymienione kraje w których je zdobył i chodzi dumny, a nasi wystawcy cały sezon ciężko pracują i na najważniejszej wystawie dostają po nosie.Jest to niesprawiedliwe i krzywdzące. Ja oczywiście cieszę się że przyjedzie wiele zagranicznych psów,ale całym sercem kibicuję naszym pieskom i ich właścicielom. Powodzenia
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz napisał:



Moim zdaniem najlepsze byłoby wprowadzenie wyników wystaw owczarkarskich w Polsce jako odnośnik np. owczarkarz z Polski a raczej jego pies z klasy młodzieży, juniorów i użytkowej na 10 wystaw owczarkarskich powinien być na 3-4 aby jego pies liczył się do VA, aby nie odstraszyć zagranicznych wystawców oni musieli by zaliczyć tylko jedną wystawę.


A dlaczego znowu dla innych lepsze przywileje?.Zasady równe dla wszystkich,my za granicą musimy dostosować się do zasad panujących u nich więc niech oni dostosowują się do naszych
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że nie będzie sympozjum , wiadomo , koszty , ale może w sobotę wieczorem znajdzie się czas i grono do rozmów , gdyż teraz ani czas i miejsce a efekt naszych wywodów marny.
Do zobaczenia na wystawie .
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale a czemu nie możemy ułatwiać wystawom z za granicy jeśli oni mają gorzej nie dość że płacą więcej to i mają dużo dalej jeździć maksymalnie możemy zwiększyć do dwóch wystaw.

Panie Marku róbmy swoje i powoli to się będzie zmieniać a że istnieją patologię to i będą istnieć nigdy nie da się ich wyeliminować. Ze swojej strony zrobię stronę internetową mam nadzieję że się uda uruchomić ją przed klubówką i tam będzie można wrzucać wyniki wystaw i później zestawiać psy może jak ludzie zobaczą że to dobry pomysł zaczną popierać niestety sam nie jestem w stanie prowadzić tego sam mam nadzieję że znajdą się osoby które pomogą choćby wysłać wynik wystawy. Także do zobaczenia na wystawie Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz napisał:
Panie Rafale a czemu nie możemy ułatwiać wystawom z za granicy jeśli oni mają gorzej nie dość że płacą więcej to i mają dużo dalej jeździć maksymalnie możemy zwiększyć do dwóch wystaw.


Panie Mateuszu,ale co mają gorzej ,co mamy im ułatwić?. Czy Polskich wystawców w innych krajach gdzie jeździmy wystawiać swoje psy ktoś traktuje ulgowo?,przecież Polacy też jeżdżą na wystawy do Niemiec i nie tylko,i kryteria oceny są takie same jak dla innych. Więc w sumie dlaczego jakieś fory mieliby mieć. Ja uważam że warunki powinny być jednolite dla wszystkich,nie możemy być krajem w którym łatwiej jest zdobywać jakieś tytuły. Jedyne co mnie osobiście drażni to właśnie opłaty za wystawy, my płacimy 70-100 zł. a zagraniczni wystawcy 30-40 euro. To jest wobec nich nie uczciwe i to bardzo.
Myślę że najwyższy czas żebyśmy zaczęli szanować samych siebie i nie zapominając przy tym o innych.
Jeśli mógłbym na coś się przydać,służę swoją osobą.
Pozdrawiam
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz napisał:
...Ze swojej strony zrobię stronę internetową mam nadzieję że się uda uruchomić ją przed klubówką i tam będzie można wrzucać wyniki wystaw i później zestawiać psy może jak ludzie zobaczą że to dobry pomysł zaczną popierać niestety sam nie jestem w stanie prowadzić tego sam mam nadzieję że znajdą się osoby które pomogą choćby wysłać wynik wystawy. Także do zobaczenia na wystawie Exclamation Exclamation Exclamation



Panie Mateuszu bardzo dobry pomysł.
Proszę mi tylko wyjaśnić jak zamierza pan porównywać psa "A", który zajął np 4 razy 1 miejsce ,dostał CWC w stawce 1 szt, z psem"B" ,który był dalej ustawiony ( 2,3,4 - w stawce kilku-kilkunastu psów, gdzie psa "A" nie było - przykład wymyślony ale są przecież wystawy mało obsadzone, psy są zwycięzcami, mają tytuły, a w większych stawkach nie chodzą ( no, można liczyć ,że na klubówce tez nie wystąpią Very Happy )
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Agato i tu mam trzy pomysły. Ale chciałbym zacząć że na wystawy owczarkarskie zazwyczaj zgłoszona ilość psów jest taka że w każdej klasie biega kilka także by nie było problemu z przypadkiem gdzie biega jeden Wink A jeśli system by się sprawdził myślę że ilość zgłoszonych psów wzrosła bo zamiast jechać na "pipidówkę" po CWC hodowca wybierze większą konkurencję ale za to zaliczy wystawę która będzie mu potrzebna do wystawy klubowej plus jakby mu się udało jego lokata psa na wystawie klubowej wzrosła.

Pierwszy pomysł jest taki zapraszamy sędziego dzień wcześniej dostaje dokumenty(zdjęcie które prześle nam hodowca i wyniki wystaw) ale tylko klasa młodzieży juniorów i użytków, po tym będzie miał wstępny przegląd psów które wystąpią i jakie lokaty zajmą wprawny sędzia skoryguje sobie stawkę po ocenie na stój lecz ten wiąże się z dodatkowymi kosztami dieta dla sędziego, tłumaczenie dokumentów itp

Drugi pomysł jest taki że podczas wystawy na laptopie sędzia będzie miał wgląd na wyniki wystaw i niestety tutaj wada jest taka że jeden sędzia będzie chciał zobaczyć a drugi sędzia posędziuje jak mu się będzie podobało Confused

Trzeci pomysł uważam najbardziej uczciwy i chyba w naszych warunkach niewykonalny chyba że się mylę, liczymy średnia ważoną, tak jak ja jestem oceniany na studiach im ktoś więcej wyższych lokat ma tym jego średnia jest bliższa jedynki czyli pierwszego miejsca. Sędzia w tym przypadku nie ustawia stawki całościowo tylko powiedzmy z pewnych przedziałów od 1 do 2, od 2 do 3 przykład pies A ma średnią 1,2 pies B 1,3 a pies C 1,6 i z nich wybiera psa który wyjdzie pierwszy na stój kolejne , lecz kolejność z grubsza była by mu narzucona. W tym przypadku jestem pewien że klubówka była by owocem pracy w sezonie Exclamation Exclamation Exclamation i tu jest wada każdy musiał być a raczej jego pies zobowiązany być na 3-4 ( kwestia ustalenia) wystawach owczarkarskich w sezonie aby można była taką średnią z czegoś wyliczyć. Pies który nie spełnił by tych warunków ustawiany byłby dopiero po psach które spełniły by warunki. Oczywiście w tym systemie honorowane by były korungi wystawienie grupy potomków itp. Kwestia ustalenia jestem otwarty na propozycję.

Niestety nie czarujmy się ja jestem szara myszka w tym świecie owczarków i już jeden hodowca wyśmiał mój pomysł i uważa go za niewykonalny cóż zrobić... Confused ale jednak myślę że będzie dobrze jak powstanie takie coś może coś się ruszy może Wink Pozdrawiam
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam że ranking to dobry pomysł i prosty w realizacji / przy deklaracji Mateusza odnośnie jego prowadzenia a moja propozycja jest podobna do kiedyś stworzonej tylko uproszczona:

1.bierzemy pod uwagę tylko wystawy owczarkarskie np.5 /zapewniamy przez to frekwencję organizatorom i ilościowe stawki , bez CWC i zdobytych ocen /
dodatkowe punkty za klubówkę

2.punktujemy najwyżej kl.użytkowe , młodzieżowe i weterany / juniory + młodzież razem gdyż mogą w sezonie przeskoczyć do starszej klasy tak samo baby do młodzików/

3.punktujemy lokaty 1-5

4.klasy otwartą i championów nie biorę pod uwagę / bez urazy /

Wyniki są ogólnie dostępne więc można się już tym zając.

Ale może ktoś ma inny pomysł , chętnie poznamy
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robię spis wszystkich psów wszystkich z tego roku wstępnie, mam prośbę może ma ktoś pełne wyniki ze Skoków, Krakowa i Węgierskiej Górki? strona zaczyna się tworzyć mam nadzieje że uda się uruchomić ją do klubówki. A jak środowisko woli przyznawać punkty za miejsca czy średnia ważona z wyników? Jeśli ktoś ma proszę podesłać mi na maila mateuszg7@wp.pl

Zestawiłem wyniki z wystaw Wrocławia, Rzeszowa, Rybnika i Chorzowa. Bez reszty wyników chyba ani rusz Confused Psy które spełniają wymogi trzech wystaw to HALIF Primo Grande, OSKAR Szenberg, DAGO Ontopus, IKO Sądeckie Lachy, HOBBIT vom Frankengold, GEISZA Primo Grande, HESSA Primo Grande, MORENA von Konstanz-Stadt, NORA Szenberg.
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wiktor Kowalski



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 1737
Skąd: Buszkowice

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ciągu ostatnich 20 lat / tyle hoduję ON/ wiele już było rankingów wg najróżniejszych kryteriów. Ale każdy następny pomysł jest dobry - zawsze to jakaś dodatkowa adrenalina hodowlana i wystawowa, więcej informacji o osiągnięciach zwierząt , hodowców i wystawiających. Na pewno w prowadzeniu takiego rankingu utrudnieniem poważnym jest brak pełnych wyników wystaw / patrz Skoki i Węgierska Górka/.
Przy okazji podam wyniki szenbergowych zwierząt w Węgierskiej Górce / pełnych wyników nigdzie nie ma i ja ich nie posiadam.
VV1 OSKAR Szenberg kl. baby
VV2 NORA Szenberg kl. młodzików
VV3 ORLY Szenberg kl. baby
Jak inni wystawiający podadzą swoje wyniki to można będzie je dołączyć do danych / marzeniem ściętej głowy jest aby organizatorzy podali oficjane wyniki/.
Pozdrawiam Wiktor Kowalski
www.szenberg.com
_________________
Wiktor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście popieram wszelkie takie inicjatywy służące poprawie naszych działań w hodowli ON, ale wydaje mi się, że pewne zasady powinny być ustalone minimum na rok wcześniej, by każdy hodowca mógł się do tego przygotować... Musimy pamiętać, że nie sztuka jest jeździć na wystawy z młodym narybkiem (baby, szczeniaki, młodziki itp). Im jeszcze nie przeszkadzają cieczki, ciąże, odchowywanie szczeniąt (zwłaszcza psom Very Happy Very Happy Very Happy ), szkolenia, przygotowania do korungów itp itd. Jeśli się zakłada udział w minimum trzech wystawach przed wystawą klubową, by tworzyć taki ranking, to trzeba na to dać ludziom czas, wcześniej to ogłosić, a nie tworzyć zryw na 3tygodnie przed Crying or Very sad , bo będzie to służyć tylko wąskiemu gronu osób, które wstrzeliły się w sezon ze swoimi psami.
Proszę nie traktować mojej opinii jako "bojkotu inicjatywy", ale zachęty, by zrobić to na przyszły rok, przy wsparciu organizatorów wystaw i Klubu ON... Sama chętnie wezmę w tym udział, a z wystawy z dnia 17.09.2011 r w Wólce O/Warszawa (albo z powodu wścieklizny w niedalekiej odległości od Wólki) przekażę wyniki, niejako na rozpoczęcie przyszłego sezonu! Very Happy
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to temat na inny niezależny wątek i nie powinien być wiązany ze zbliżającą się klubówką - tu ukłon do administratora. A poza tym ,na pewno
powinien być pod egidą Klubu , być przez niego zaakceptowany i trwać pełny sezon wystawowy.
Do usłyszenia w odpowiednim dziale i temacie
Wink
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Kasiu oczywiście że ranking oficjalnie będzie liczony od tej klubówki do kolejnej, nieuczciwie by było liczyć coś z przeszłości, teraz tworzę to aby sprawdzić jaka jest ilość psów. W tych 4 wystawach co podliczyłem było zgłoszonych 93 psy i 150 suk także jest to wstępny wywiad, aby ta strona była przemyślana i wszystko było rozsądnie rozplanowane na niej. Dobrze że jest zainteresowanie cieszy mnie to:) Mam nadzieje że uda nam porozmawiać w szerszym zainteresowanym gronie na klubówce i dograć wszystkie szczegóły. Bardzo bym chciał aby klub, organizatorzy wystaw, wystawcy chcieli uczestniczyć w tej inicjatywie. Wszelkie sugestie proszę pisać na forum bądź na mojego maila mateuszg7@wp.pl.

Panie Wiktorze, Pan spełnia wszystkie normy aż nadto, jakby każdy hodowca jeździł tak jak Pan na wystawy mielibyśmy 150-200 psów na każdej wystawie:) i ma Pan rację gdyby były oficjalne wyniki było by dużo łatwiej, ale jeśli będzie ranking myślę że ludzie chętniej by notowali wyniki i przesyłali je Smile
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dosyć ciekawy pomysł i warty realizacji,oby doszedł do skutku.
Mam pytanie,czy ranking będzie w każdym roku liczony od początku,czy będzie liczony od wystawy klubowej do klubowej,czy może od pierwszej wystawy w nowym roku kalendarzowym i do klubowej(chodzi mi ,jak będzie liczony sezon wystawowy) i czy poprzedni rok też będzie miał jakieś znaczenie,czy pies będzie premiowany za udział w kolejnym?
Bo np. pies/suka może zajmować miejsca niżej punktowane(poniżej 5lokaty) i w rezultacie może w danym sezonie nie być klasyfikowany w rankingu ,a kolejnym roku,może mieć dużo więcej szczęścia(tu może odgrywać rolę lepsze przygotowanie psa,albo akurat stawki w jakich pies startuje korzystniejsze dla niego)i pies nagle znajduje się na dobrej pozycji w rankingu,tak trochę spadł z nieba. A jeśli były by punktowane wszystkie lokaty,jak również dodatkowe punkty za udział i w kolejnym rankingu to myślę że było by to jeszcze bardziej czytelne i dawało obraz tych najlepszych.
Nie wiem czy mój tok myślenia jest właściwy i ma sens,ale może?
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że najlepszym pomysłem jednak jest liczenie od klubówki do klubówki ponieważ nie oszukujmy aby ogłosić jakoś oficjalnie wyniki zróbmy to tam gdzie wszyscy zbierają się. Mam nadzieję że w miarę możliwości uda się pozyskać jakiś sponsorów i na kolejne klubówce rozdać symboliczne nagrody. Pomysł dopiero raczkuję, ale mam nadzieję że się rozkręci na dobre. Mam nadzieję że wszystkie moje wątpliwości że uda się omówić na klubówce i zapisać regulamin.

Chciałbym serdecznie podziękować dla wszystkich którzy piszą swoje sugestie i pomysły. Liczę na kolejne Exclamation Exclamation Exclamation Pozdrawiam
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group