Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WYNIKI (str. 4): WYSTAWA KLUBOWA 2011
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jest moje "5 minut"
Napiszę kilka słów o tegorocznej Klubowej Wystawie Owczarków Niemieckich w Wasilkowie., co leży w moim zwyczaju i oczywiście będę sukcesywnie wstawiać zdjęcia.
W pierwszej kolejności, tu na forum, DZIĘKUJĘ BARDZO Przewodniczącemu KON-u i przew. Klubo-Komisji za wyróżnienie mnie i mojej hodowli. Dziękuję pięknie także wszystkim owczarkarzom obecnym na sali, za wspaniały aplauz.To miło znależ się w gronie wyrożnionych, naprawdę dobrych hodowli w Polsce. Moja hodowla jest malutka ,skromniutka ale coś tam się dobrego uchowało zwłaszcza w kolorze wilczastym.I cieszy mnie to ,że w pewnym stopniu przyczyniłam się, ja i moja hodowla w propagowaniu tego koloru.Na tej wystawie już było kilka bardzo pięknych wilczastych owczarków.
Jeszcze raz PIĘKNIE DZIĘKUJĘ za wyróżnienie mnie i mojej hodowli.
Oczywiście jak każda wystawa, dla mnie ta "klubówka" nie była ani lepsza ani gorsza. I pewnie jak każdy ,kto był na tej "klubówce" będę miała uwagi, i tradycyjnie słowa krytyki.
W tym roku nic "swojego" osobiście nie wystawiałam, ale mam jakiś niesmak po tej "klubówce".
I pierwsze co mi przychodzi do głowy, to te nieszczęsne testy. To co widziałam, to naprawdę mnie "ręce i majtki opadają".
Reproduktory ,które mają obowiązkowe IPO ,wypadają na tle suk ,których nie obowiązuje szkolenie tak, że brak mi polskich słów by coś pisać.Kompromitacja na całego. Przecież,to woła o pomstę do nieba.Co się tak naprawdę dzieje na egzaminach!? Kilka psów nie chodziło przy nodze bez smyczy, albo były szarpane albo trzymane za łańcuszek ,atakowały pozoranta ,tak jakby miały przywiązane do szyi 50kg worka z piachem ,innym psom, paluszkiem pokazywano rękaw. Pozoranci "klubowi"robili co mogli by te nieudaczniki jakoś zębem zahaczali nie o rękaw ale o sznurek przy rękawie. Tylko 5 na 30 / ja bym dołożyła jeszcze TAJSONA Gven Blaid do tej stawki/to samce,które naprawdę pokazały się na testach, z tego tylko 1 /słownie: jeden/ polski pies, 2 niemieckie po niemieckim szkoleniu i 2 "wschodnie" i ten ,którego ja dokładam też pochodzi ze "wschodu",nie wiem z jakiego kraju.
7 w ogóle nie zaliczyło testów. O czym to świadczy. Moje wnioski są takie: albo polscy sędziowie egzaminujący nie znają się na szkoleniu i egzaminowaniu albo kręcą na egzaminach numery z właścicielami czy też przewodnikami psów a kto wie czy łapówki nie wchodzą w grę.. Nie omieszkam też napisać o pozorantach w Polsce Jest ich niewielu i tak po obrastali w piórka ,że nie wiedzą ile brać za "pracę" z psem. A ta ich "praca" z psem ogranicza się raczej do podrażnienia i niż do nauczenia psa. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich pozorantów ale na pewno jest ich 70%. I przekonałam się o tym na własnej skórze.
Jeżeli chodzi o suki, to tylko klaskać.Nie mają obowiązku szkolenia a są szkolone, w całym tego słowa znaczeniu.Tylko 3 na 29 nie zaliczyło testów, reszta zaliczała bardzo ładnie, w tym 5 zostało wyróżnionych.
Dla mnie na szczególne wyróżnienie zasługuje HINA Hexenland. W ubiegłym roku została najlepszą suką zaliczającą testy a w tym roku ponownie została wyróżniona na 3 lok. Dopiszę jeszcze,że wszystkie suki są polskie z polskich hodowli.BRAWO.
Moje uwagi do testów są takie: by na przyszłych wystawach klubowych, testy zaczynać od godż 8 rano.
Wszystkie reproduktory,które nie zaliczyły testów i te,które mają wyszkolenie a zgłaszane są do klas otwartych powinny być umieszczone na tzw. czarnej liście.To zapewniło by ograniczenie a nawet likwidację kryć takim pseudo reproduktorem, zwłaszcza,że są też i takie reproduktory ,które już drugi raz nie zaliczają testów na 'klubówce".
Po zakończeniu testów zaczęła się ocena konkurencji "Reproduktor i jego potomstwo."
Ja mam tylko taką uwagę do tej konkurencji.Albo oceniamy obecnego na wystawie ojca i porównujemy z nim dzieci albo bierzemy zdjęcia danego ojca i porównujemy do foto jego dzieci. To na tyle.
Pogoda tego roku była gorsza zwłaszcza w sobotę przez co trzeba było zmienić program a to spowodowało bałagan. Ja po raz pierwszy dowiedziałam się ,że w klasach baby,szczeniąt a zwłaszcza młodzików nie ma opisów psa. Jest tylko jest ocena i lokata co wywołało oburzenie niektórych osób wystawiających a moje zdziwienie.Szkoda,że nikt nie poinformował o tym. Tak w ogóle, ze względu na dużą liczbę wystawianych psów wydaje mi się przesadą klasa baby.Co się działo w ringu, kibice widzieli a wystawcy czuli. Nie wiem dlaczego sędziowie niemieccy tak długo gonili po tym wielkim ringu te maluszki.Dzień duszny jak cholera, co chwilę leje i znowu duchota a pan sędzia niemiecki goni i goni te malce. W następnych klasach, szczeniąt i młodzików powtórka z rozrywki.Maluszki i tak spisywały się znakomicie. Tak było we wszystkich klasach. Nawet dorosłe psy były tak zmordowane,że pluły się a ze zmęczenia w chwilach przerwy pokładały się albo uciekały z ringu do cienia.Moim zdaniem nie wolno dopuszczać do takiej sytuacji. Wystawcy też są sobie winni,w ferworze walki o jak najlepszą lokatę wpadali w amok zwycięstwa. Zapominali o czymś takim jak obserwacja sędziego. Niektórzy z wystawców bez przerwy nawoływali swoje psy, nie bacząc gdzie jest i co robi sędzia. Nawet wtedy gdy sędzia był w drugim końcu ringu i patrzył na innego psa zmuszali swojego do wysiłku. Będąc wewnątrz ringu przygladałam się wystawcom z Polski i wystawcom ze "wschodu" /przepraszam za słowo "ze wschodu" ale musiałabym wymieniać wszystkie te kraje po kolei/.Co zrobił jeden z Polskich wystawcow w klasie młodzieży suk gdy suce zabrakło siły.Zamiast walczyć uczciwie, to samowolnie zmienił sobie lokatę.I co zyskał,...? Jedno oczko, suka była 15 jest 14 ale stracił w moich oczach szacunek uczciwego wystawy.Zamiast kręcić, proszę wziąść przykład właśnie z ludzi ze "wschodu". Mieli bardzo ładne psy i pokazali klasę w przygotowaniu i wystawianiu psów. Każdy pies był zajebiście przygotowany bez względu na lokatę. Doskonala współpraca między wystawiającym a nawołującym.Nie wpadali w amok zwycięscy, obserwowali sędziego.Ta Pani ,której potem przyznano tytuł "najlepszy wystawca" cały czas obserwowała sędziego,widziałam jak oglądała sie do tylu. Jak sędział był daleko ,prowadziła psa swobodnie ,na luzie, w tym momencie podbiegał nawoływacz,podawał psu wodę,poklepał psiaka zachęcając go do lepszej prezentacji. Wcale mnie nie dziwi ,że spora grupa owczarków przywiezionych ze wschodu była ustawiana bardzo wysoko a kilka wygrało swoje klasy. Przywieżli bardzo ładne i bardzo dobrze przygotowane psy. Skoro zapraszamy wystawców z innych krajów, to musimy się liczyć z tym ,że mogą przywież bardzo piękne psy i wygrywać. Dziwi mnie natomiast puszczanie nie zasłużonej opinii,że to Pani Beata,tlumaczka z języka rosyjskiego miała tu jakiś swój udział w tych / nazywanych, przez co niektórych polskich wystawców/ tzw. ruskich sukcesach. A może to właśnie, Ci zawistni tych "ruskich sukcesów" przyczynili się do pokrzywdzenia w klasie użytkowej, tego psa przywiezionego z Litwy. Nie mogę zrozumieć ,jak to się stało, że na ostatnim okrążeniu ,pies,który cały czas chodził na pierwszej lokacie, a któremu w prezentacji w piątkach ,drugi pies w ruchu ,ogona nie powąchał , spada na drugą pozycję i to na koniec oceny w klasie. Czuję tu wyrażny "smród".Widać było znakomite przygotowanie tego litewskiego psa do takiej imprezy a i sam pies był piękny. Nie wiem czym motywował swoją decyzję sędzia niemiecki.Może ktoś wie, to bardzo proszę o napisanie o tym. Ogólnie rzecz ujmując, mnie osobiście,na tej "klubówce" nie podobało się ocenianie psów przez sędziów niemieckich. Widać, lubimy Niemcom w tyłek się pchać. Taaaak! "Cudze chwalicie swego nie znacie ,sami nie wiecie co posiadacie" Może czas sięgnąć po Polskich sędziów!
Po zakończeniu tej klasy podarowałam sobie już ocenę hodowli.

Zdjęcia będę wstawiała sukcesywnie i zastrzegam sobie by kopiowano moje zdjęcia bez mojej zgody.







troszkę w innym kolorze





Klasa Baby - psy










Klasa Baby - suki








Klasa szczeniąt - psy







Klasa szczeniąt - suki






_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sob Sie 06, 2011 6:33 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Donka



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 202
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jedynie jestem niezadowolona że długowłochy potraktowano jak rasę niższej kategorii i myślę że nie ma szans by w najbliższym czasie się to zmieniło Crying or Very sad
A teraz wstawię zdjęcia,co prawda niezbyt profesjonalne ale może tym co nie byli na wystawie pozwoli poczuć choć trochę jej klimat Smile
https://picasaweb.google.com/110504130101113007264/WystawaKlubowaWasilkow3031072011?authkey=Gv1sRgCPLL0b7JhMKGRg
_________________
www.trojangold.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasa Młodzików - Psy







Klasa Młodzików - suki




_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Wto Sie 02, 2011 9:25 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W imieniu wszystkich członków Terenowego Koła KON - OG1 - GOŚCIEŃCZYCE chciałabym ogromnie podziękować MARTINOWI i MAGDZIE BARJAK za pracę z naszymi psami.

WSZYSTKIE psy naszego koła zdały testy na Wystawie Klubowej !!!!!



Są to:

XAMBO vom Farbenspiel Kkl1 IPO 1 (TYSON von Koettersbuch-YASKA vom Farbenspiel), hod. Erwin Wieser, wł. Marek Czerniakowski

CHAKRA Marino Haus (FCI) IPO1,PT2 (ARKO VOM BUTJENTER LAND-AZA V-MAX), hod. Mariusz Kowalski, wł. Sylwia Orzechowska ( długowłosa )

FERGI Redstar IPO1 Kkl1, (PAKROS DUlmental-RYMINI Asarko Lordana), hod. Waldemar Łodziński, wł. Waldemar Łodziński

Brawos Bis (FCI) JILLY IPO1, Kkl 1, Ch.PL (SIRIO Della Real Favorita-Brawos BUFFY), hod. Falkiewicz Justyna, wł. Marta Falkiewicz - (WYRÓŻNIENIE za gryzienie ! )

ROXI Kalupus IPO1 ,Kkl1 (MARKUS vom Status Quo-IVANA Kalupus), hod. Magda Barjak, wł. Magda Barjak

VIANA TENSOR IPO2, Kkl1 (SONY des Jardins du Peyrou-WILMA TENSOR), hod. Joanna i Adam Domańscy, wł. Agata Niemyska-Buczek



Martin i Magda poświęcają mnóstwo czasu nam i naszym psom.
Pracują z nami nie tylko pod kątem zaliczenia egzaminów, kerungów czy testów ale cały czas - dla przyjemności ! ( naszej i psów Laughing )
_________________
Agata Niemyska


Ostatnio zmieniony przez setka dnia Wto Sie 02, 2011 9:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam w calej rozciągłości!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawos Bis (FCI) SAWANA - 7 lok. wo. kl. mlodzikow.


_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owczarki Niemieckie Długowłose











_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Wto Sie 02, 2011 9:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawos Bis (FCI) PLOTKA Zw. Kl. Juniorow !




Zw. Kl. Uzytkowej CHAKRA Marino Haus




_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasa Młodzieży - psy







Klasa młodzieży - suki











_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Wto Sie 02, 2011 9:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasa Juniorów - Psy






Klasa Juniorów - Suki





_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Wto Sie 02, 2011 8:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lisica



Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 81
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawos Bis (FCI) PLOTKA Zw. Kl. Juniorow !
Zobaczyłam i ................umarłam z zachwytu.
Ależ piękna wilczasta suka i kłak Very Happy
_________________
Anna Celian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i po użytku !!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing

Brawos Bis PLOTKA (Black LUTOLU-Brawos Bis HECA)
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze suki na testach psychicznych:
VINETA-VENDETTA Tensor Ch.Mł.Pl.,Ch.Pl.,IPO2,Kkl.1 (SONY des Jardins du Peyrou-WILMA Tensor), hod. Joanna i Adam Domańscy, wł. Agnieszka Tiahnybok
http://www.youtube.com/watch?v=iuqWZYONLKM
Brawos Bis (FCI) JILLY IPO1, Kkl 1, Ch.PL (SIRIO Della Real Favorita-Brawos BUFFY), hod. Falkiewicz Justyna, wł. Marta Falkiewicz
http://www.youtube.com/watch?v=sS2Ef9pPjh0
HINA Hexenland IPO 1; IPO 2; Kkl 1 (VAX von der Kupferhalde-Heksa Geslander), hod. Katarzyna Leszczyńska, wł. Monika Szczepaniak
http://www.youtube.com/watch?v=e_oj882FH84
TAJGA De-Bes IPO2,KKL1 (Kastor vom Holtkämper Hof IPO2; KKL1-Negra De-Bes IPO1-KKL1), hod. Ryszard Kłapkowski, wł. Ryszard Kłapkowski
http://www.youtube.com/watch?v=xPWPlLyIWR0
owczarek niemiecki długowłosy:
FAXI Mavic Poland IPO 1 (EIKO von Haus der Rossen-XANTIA Mavic), hod. A.K.Dobrzanski, wł. Krystyna Chwastek
http://www.youtube.com/watch?v=4DMqcYxfpOgv
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lisica



Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 81
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
i po użytku !!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing

Brawos Bis PLOTKA (Black LUTOLU-Brawos Bis HECA)

No proszę i piękne Very Happy.Wynika z tego ze warto jednak połączyć te dwie linie.Wynik powalający,wręcz.

Testy,cyklicznie chyba Tensorka w sensie Vendetty,w pięknym stylu.
Reszta suk również
FAXI kłak również ładnie.
Laughing
Z niecierpliwością oczekiwać będę testów wilczastego cudeńka,oczywiście w przyszłości Laughing
_________________
Anna Celian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lisica napisał:
Z niecierpliwością oczekiwać będę testów wilczastego cudeńka,oczywiście w przyszłości Laughing


Wilczaste cudenko bedzie sie szkolic oczywiscie u Barjakow ! Wierze, ze bedzie co ogladac w przyszlosci Very Happy Very Happy Very Happy .
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group