Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ranking Wystawowy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 12:00 pm    Temat postu: Ranking Wystawowy Odpowiedz z cytatem

Zapraszam wszystkich zainteresowanych , by w tym miejscu prowadzić dyskusje na ten temat
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Pani Patrycjo niestety ranking będzie tylko jakimś odnośnikiem całej pracy w sezonie hodowcy i jego psa. Chciałbym aby w przyszłości znaczyło to coś więcej i coraz większa liczba osób uczestniczyła w tej rywalizacji. W naszym systemie hodowli trzeba by było zrobić zwrot o 180 stopni aby powstał system podobny do tego w Niemczech. Chce poprzez rozmowę z hodowcami poznać ich oczekiwania opinie i maile które dostaje są skrajnie różnie także mówię powstanie regulamin jak najszybciej i każdy kto będzie chciał będzie mógł zacząć uczestniczyć w tej zabawie. Do wymienionych przez Panią punktów na pewno nie będzie klasy otwartej i championów gdyż nie da się ni jak porównać pierwszego miejsca z klasy otwartej i pierwszego miejsca z klasy użytkowej. Reszta punktów powinna się tyczyć klubówki i to powinni egzekwować organizatorzy. Powtarzam Ranking będzie pełnić funkcję typowo pomocniczą i rywalizacji między nami owczarkarzami, może w przyszłości coś więcej ale to tylko marzenia.

Do Pana Wolf-Jar, przepraszam ale nie ma Pan żadnego imienia tutaj na koncie a nie znamy się osobiście. Pana zestawienie jest bardzo dobre ale za jakiś czas. Ja chciałbym pójść w trochę inna stronę bardziej przystępną dla zwykłego posiadacza owczarka. Będę chciał aby na stronie poza rankingiem i wynikami wystaw lecz zaznaczam że będzie to priorytet!!! były ogłoszenia artykuły( postaram się tłumaczyć artykuły z zagranicy) opisy hodowli wyniki z reszty wystaw światówki klubówki z zdjęciami itd. aby to nie miało suchego charakteru danych. Co do władz klubu jeśli będą chcieli w tym uczestniczyć nie widzę w tym przeciwwskazań. Postaram się porozmawiać z kimś z góry na klubówce a nóż się uda nawiązać współpracę. Także tak czy inaczej strona jest w budowie.

Pozdrawiam.
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zestawienia nie są istotne tylko system "baza danych" wystaw, hodowli i szkoleń jest istotny. Posiadając system zestawienia to tylko kwestia wyobraźni. Pisze Pan, że jest to dobre ale za jakiś czas - myślę, że powinno to być zrobione z 10 lat temu.
To co Pan chce zrobić to drugi Jacentus - bez obrazy ale tam właśnie jest dużo tematów dla "zwykłego posiadacza owczarków" Mamy już 2 dobre serwisy dla ON Forum Tensora i serwis Jacentusa, z których nic nie wynika w kwestii Hodowli, Wystaw i Szkoleń. Nadal zwykły posiadacz owczarka nie wie ile jest w Polsce miotów, kto kryje ile kryje i co jest kryte itd. Klub ON nie wie czy walczyć ze wzrostem, przekątowaniem, jasnym okiem, "ixowaniem" itd.
W sumie fajnie, że ktoś chce coś zrobić ale trzeba zacząć od podstaw, a później można bawić się w ciekawe zestawienia na dzień dzisiejszy nasuwa się jedno ogromne zestawienie - "jesteśmy daleko, daleko w tyle za resztą"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi Jacentus?Hmm... wątpię. Forum? Akurat jeśli Pani Asia Domańska się zgodzi będę chciał promować te forum bo tak jak Pan uważam nie jest drugie potrzebne. Wie Pan na temat systemu szkoleń prześwietleń co poprawiać i tak dalej nie powinien Pan ze mną rozmawiać tylko z ludźmi którzy w środowisku coś znaczą i by potrafili Pana rację przenieść na światło dzienne. Każdy w Polsce może sobie wybrać jak chce hodować czy według SV czy naszych zasad. Nie oszukujmy się w Polsce dla zwykłego posiadacza owczarka takiego jak ja prześwietlenia i DNA około 1600zł plus do tego szkolenia korungi szok, ja za tyle studenckim życiem przeżyje cały boży rok. Kończąc ten temat każdy robi co chce i nie jest mu narzucane jeśli Pan wybrał drogę trudniejszą liczę że się Pan na niej utrzyma a w przyszłości będzie Pan wysoko zajmował miejsca nie tylko w Polsce a także na światówce!

Być może ranking nic nie zmieni ale mam nadzieję że wprowadzi rywalizację i zabawę którą można będzie śledzić uważnie na stronie rankingu. Ranking będzie miał określone zasady i tutaj każdy sobie będzie mógł wybrać czy będzie chciał się bawić czy nie, żaden przymus. Dalej liczę na wasze sugestię. Pozdrawiam Mateusz.
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Nadal zwykły posiadacz owczarka nie wie ile jest w Polsce miotów, kto kryje ile kryje i co jest kryte itd. Klub ON nie wie czy walczyć ze wzrostem, przekątowaniem, jasnym okiem, "ixowaniem" itd.
W sumie fajnie, że ktoś chce coś zrobić ale trzeba zacząć od podstaw, a później można bawić się w ciekawe zestawienia na dzień dzisiejszy nasuwa się jedno ogromne zestawienie - "jesteśmy daleko, daleko w tyle za resztą"


Wolf Jar napisał:
2 lata nie było mnie na forum i nic się nie zmieniło nadal hodujemy na dziwnych prawach i jest nam jeszcze dalej do zasad SV niż kiedykolwiek. Jako przykład niech ktoś z zarządu pokaże gdzie można poczytać o postępach naszych hodowli jakieś statystyki zestawienia cokolwiek. Jedyny postęp jaki idzie zauważyć co przydomki niemieckie na czołowych lokatach na polskich wystawach Smile


Straszny z Pana pesymista Wink Takie zestawienia może robić SV ponieważ jest Klubem Owczarka Niemieckiego i zrzesza jedynie "owczarkarzy". Maja ku temu odpowiednie narzędzia i sprawnie funkcjonujący system z jednym organem decyzyjnym. W Polsce struktura ZKwP jest dalece odmienna, bo podlegamy pod stowarzyszenie zrzeszające hodowców wszystkich ras z oddziałami terenowymi, które mają autonomię w podejmowaniu decyzji... i w tym jest problem... A poza tym jeśli ZG zrobi to dla owczarków, upomną się o to też inne rasy. A to kosztuje ogromne pieniądze... Również tworzenie regulaminów jest dla wszystkich.... Rolling Eyes i to nas tak denerwuje. Twisted Evil Dlatego wiedząc jak jest, nie bijmy piany, tylko róbmy coś co się nam przyda, samodzielnie. Smile Ja osobiście, i myślę, że Pan także, tak jak wielu hodowców możemy znaleźć nurtujące nas wiadomości i porady bez najmniejszego problemu. Trzeba tylko chcieć i trochę poświęcić temu czasu. Jest coraz więcej hodowli, które zaczynaja się liczyć w "świecie owczarkarskim"... I aby tak było dobrze, że importujemy zwierzęta, które plasują sie na wysokich pozycjach. Jest to normalna, naturalna i pozytywna rzecz. Pan swoją hodowlę też oparł na importowanych sukach Very Happy Przecież w hodowli cała sztuka polega na oczekiwaniu na rezultaty naszych działań... Trzeba się umieć cieszyć tym, co mamy dobrego i nie narzekać Very Happy
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 6:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm no i nic się nie zmieniło od 2009 roku, w którym było trochę postów w powyższych tematach Smile
Do Pana Mateusza - powiem krótko pisanie, że hodowla owczarka po niemiecku dużo kosztuje jest podobne do pisania, że mercedes klasy S dużo kosztuje dlatego nie wszyscy jeżdżą mercedesem S. Pisze Pan też że niech każdy sobie wybierze jak chce hodować ? przecież proszę się posłuchać i zastanowić jak Pan zrobi w swym zestawieniu do zabawy opcję dla psa, który będzie wygrywał dużo wystaw, a po badaniu DNA okaże się że nie wiadomo po kim jest Smile zapewne dojdzie mu kryć gdyż w tej zabawie i hodowaniu "jak się chce" o to chodzi nie mówię już o tym jak wygrywający wystawy pies pokazujący nawet grupę potomstwa posiada z 40% dysplatycznych dzieci bo sam nie wie jakie ma przednie stawy - czy się w czymś mylę Smile.
Hodowla ON jest bardzo trudna i kosztuje ale takie są wymogi i standardy światowe do którym nie dojdziemy idąc w kierunku "hodujmy jak chcemy"
a na koniec niech Pan wstrzeli się z Pana myślą w myśl, która widnieje na pierwszej stronie strony Klubu ON:

"Klub Owczarka Niemieckiego (KON) zrzesza profesjonalnych hodowców, właścicieli i miłośników psów rasy owczarek niemiecki. [b]Naszym celem jest podwyższanie jakości hodowlanej i dbałość o zachowanie użytkowych cech tej niezwykłej rasy psów.

KON jest członkiem Światowej Unii Klubów Owczarka Niemieckiego WUSV i znajduje się w strukturach Związku Kynologicznego w Polsce
i Federacji Związków Kynologicznych FCI." [/b]

Do K8 Smile Zestawienia może robić każdy "typ" Klubu a to, że SV ma narzędzia a my nie jest winą kogo? przecież chciałem dać za darmo narzędzia, a Klub ich nie chciał. Co do ZG i Klubów zasada jest też prosta - jest Klub, który powinien dbać o standardy i wzorce rasy na świeci zatem składa przygotowane dokumenty, które wyznaczają owe standardy - jeżeli ZG odrzuci postanowienia Klubu to zakłada się sprawę w sądzie o łamanie statusu chociażby w punkcie hodowli w celu poprawy rasy, a jak ją poprawić bez prześwietleń stawów ED bez DNA bez szkoleń suk itd. Temat jest prosty niestety komplikuje się w miejscu układów oraz wzajemnych walk o stołki.
Pisze K8 Smile że hodujemy coraz częściej na niemieckich sukach i ja też od samego zresztą początku - dlaczego? jest to odpowiedź na powyższe problemy to sami hodowcy widzą, że to jedyna droga bo hodowanie na naszym materiale bez ED, szkoleń, DNA to utopia, którą sami sobie kreujemy i przy "pomocy" np Pana Mateusza promujemy cytuje "niech każdy hoduje jak chce" Smile bez obrazy.

I to by było na tyle - wyłączam się z dyskusji jak zawsze na 2 lata Smile pewno znów ten sam temat wróci- proszę też nie mylić miłośników rasy ON z miłośnikami hodowli rasy ON bo to dwa różne zamiłowania często na tym forum łączone w jedno i "podrzucane" w kwestie finansowe zasad hodowli.
Do zobaczenia na Klubówce szczególnie w klasie Otwartej, w której można zobaczyć nasze liczne reproduktory Smile, a Pan Mateusz ujmie to w swych rankingach Smile Pies klasa użytkowa 20 lokata 4 punkty - Pies klasa otwarta 1 lokata (czołówka Polska) minus 8 punktów Smile "bawmy się dobrze"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby Pan Wolf jar czytał ze zrozumieniem posty zrozumiał by że klasy otwarta i championów nie liczy się do rankingu!!! my możemy sobie mówić rozpisywać się kto i jak się powinno hodować ale rządzi ten kto ma większość a tej większości Pan nie miał i nadal powtarzam każdy hoduję jak chce. Przykro mi że Pana pomysł się nie wstrzelił ale mam nadzieje że mój pomysł hodowce poprą i nawet Pan zmieni zdanie na ten temat. Pozdrawiam.
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Mateuszu czytałem, że klas otwartych i championów w Pana rankingu by nie było - podałem taki przykład jako żart gdyż właśnie psy, które będą u Pana w rankingu wystaw na 1 miejscu po klubówce spadną na ostatnie (przykładowo) bo tam pozostanie im tylko klasa Otwarta - zatem ja podaje tylko nonsens prowadzenia jakichkolwiek rankingów przy założeniu jak Pan pisze "niech każdy hoduje jak chce" - jak się czyta Pana cytat to już widać że to jest porażka. Nie jest Pan w stanie obrać matematycznie sprawiedliwej punktacji w Pana projekcie no bo ile punktów Pan odejmie jak pies nie będzie miał prześwietlonych stawów przednich, a wygra z psem który takowe ma (np w klasie juniorów)? itd. itp.

Nie mam większości bo nigdy o nią nie zabiegałem Smile 80% hodowców próbuje żyć z hodowli, 80 % członków zarządu i samych zarządów nic nie zrobiła dla rasy bujamy się w przepisach, które nie pozwalają i mojego pomysłu i Pana zrealizować. (I proszę nie odpisywać w stylu to idź sam do zarządu i pokaż - bo gdybym nic nie miał do zaoferowania dla Klubu to bym się nie pchał do zarządu itp) Mój pomysł by pokazał katastrofę, a Pana będzie podawał dziwne i nie autentyczne dane. Prawdziwy wynik rankingu wystaw to wystawa światowa na której nas "nie ma"
W Polsce nie ma poukładanego systemu wystaw pod klubówke hodowca nie wie jak i gdzie ma wystawiać psa żeby to coś dało na klubówce na której większość czołowych lokat pójdzie za granice - jak Pan rozróżni formę ocen na jednej wystawie oceniamy wg SV na drugiej wg FCI - psy mające 9 miesięcy otrzymują ocenę doskonałą, a są w połowie rozwoju, na jednej wystawie pies jest pierwszy bo nikt nie mierzył wzrostu na drugie za wzrost jest ostatni itd. itp. takich rozbieżności jest full - zatem nie przekonam się do Pana pomysłu bo jego efekt będzie taki jaki wiatr będzie wiał.

Proszę też zrozumieć, że ja nie krytykuje Pana pomysłu ja tylko pokazuje Panu jak w naszych realiach hodowlanych i przepisowych nie da się zrobić tego rzetelnie, a danych teoretycznych, umownych, przybliżonych mamy od liku wystarczy posłuchać sprawozdania zarządu na ich zebraniach.
Mój system sam umrze bo nie chce mi się co roku opłacać domeny i baz danych na serwerze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Mateuszu !!! niech Pan pomyśli logicznie i technicznie do tego co Pan pisze "hodujmy jak chcemy, wystawiajmy wg zasad jakie chcemy" i Pan chce z tego zrobić ranking ? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo krytyki Pana Wolf Jar zrobiłem wstępny regulamin wszystkie zastrzeżenia proszę pisać tutaj lub na maila mateuszg7@wp.pl zaznaczam jest to tylko wstępny regulamin.

1. Ranking jest prowadzony przez sympatyków rasy owczarek niemiecki.

2. Ranking podliczany jest dla wszystkich psów rasy owczarek niemiecki występujących na wystawach owczarkarskich oraz zarejestrowanych w Związku Kynologicznym w Polsce. Podliczanie wystaw jest od wystawy klubówej do kolejnej.

3. Osoba, która nie wyraża chęci aby jej pies brał udział w rankingu wystawowym zobowiązana jest do przesłania maila na adres mateuszg7@wp.pl do dnia poprzedzającego pierwszą wystawę która jest pierwsza po wystawie klubowej. W przypadku braku oświadczenia woli ranking będzie dla danego psa liczony a reklamacje w tym względzie nie będą przyjmowane.

4. Ranking jest prowadzony w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na psy i suki:
- kategoria młodzików – liczone są lokaty z klas szczeniąt i młodzików (6-12)
- kategoria juniorów – liczone są lokaty z klasy młodzieży i juniorów
(12-24)
- kategoria użytków – liczone są lokaty z klas użytkowej (24-8lat)
- kategoria weteranów – liczone są lokaty z klasy weteranów

5. Ranking liczony jest w oparciu o średnią ważoną.

6. Warunkiem liczenia psa jest uczestnictwo w 3 wystawach owczarkarskich.

7. Istnieje możliwość liczenia jednej z oceny z niższych klas w przypadku gdy dla psa zabraknie jednej oceny a był podczas trawania rankingu w różnych kategoriach. Do tego zalicza się jedna ocena z klasy baby.

8. W przypadku klasy użytkowej suka pies możemy wyróżnić za korung, dożywotni do dając pierwszą lokatę z wagą cztery inny pierwszą lokatę z wagą trzy.

9. Ranking jest liczony minimalnie dla wyników z 3 wystaw a maksymalnie dla 4 zawsze na korzyść psa.

10. Psy i suki które zajmą powyżej 10 miejsca będą liczone jako miejsce dziesiąte z waga danej liczby psów w klasie.

11. Baza danych będzie zawsze do wglądu na później podanej stronie.


Ogólne zasady
1. W rankingu obowiązuje podział na psy i suki, odmianę krótko- i długowłosą oraz na 4 oddzielne kategorie wiekowe:
- Kategoria Młodzików (6-12 m-cy) – lokaty z klas szczeniąt oraz młodzików
- Kategoria Juniorów (12-24 m-cy) – lokaty z klasy młodzieży i juniorów
- Kategoria Użytków (24 m-cy – 8 lat) – lokaty z klasy użytkowej
- Kategoria Weteranów ( pow. 8 lat) – lokaty z klasy weteranów

2. Każdy pies może startować w jednej kategorii wiekowej

3. Przy liczeniu rankingu branych jest pod uwagę maksymalnie 4 najwyższych lokat danego psa w kategorii.

Konkurencje dodatkowe
Konkurencja na najlepsza hodowlę która wprowadzi najwięcej zwierząt do najlepszej 5 w przypadku weteranów i 10 reszty klas
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Mateuszu, proszę jeszcze raz ten system przemyśleć. Tak jak to Pan napisał, to jest nie do akceptowania i natychmiast napisze panu, ze sobie nie życzę, aby moje suki, były w tym rankingu wykazane. Powtarzam: pomysł jest bardzo dobro, tylko musi być tez uczciwie, wiarygodny i przejrzysty.

Nie pan przemyśli chociaż te dwa niżej wymienione punkty:

- jak się liczy Körrung, to trzeba tez polska licencje uznać.

- No i zbieranie lokat oraz pucharów jest za mało. Koniecznie trzeba dopisać prześwietlenie stawów. Tez jak pan twierdzi, ze ten ranking ma być nie do hodowli. A co jest jak jakiś pies ma np. w Niemczech zakaz hodowlany a tu nie??. Ktoś kupi takiego szczeniaka, bo rodzic chodził wysoko na wystawach, a potem się okażę, ze może tego szczeniaka tylko jako termofor na kanapę używać. A są w Polsce (wcale nie tak mało) zwierząt, które maja w Niemczech zakaz hodowania według SV. (specjalnie nie pisze tu płeć).
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar i Pat - brawo ( również odnośnie wypowiedzi Pat w wątku klubówki ).

Trudno porównywać coś , czego nie da się porównać. Wystawy są nie porównywalne. Nie ma ustalonych jasnych reguł. Raz SV, raz FCI, tu mierzymy wzrost i sprawdzamy prześwietlenia, a tu nie. Tu ważny koerung i polska licencja, a gdzie indziej nic.
I żadne średnie ważone tego nie zmienią.
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz napisał:

.....niestety ranking będzie tylko jakimś odnośnikiem całej pracy w sezonie hodowcy i jego psa. Chciałbym aby w przyszłości znaczyło to coś więcej i coraz większa liczba osób uczestniczyła w tej rywalizacji.



Właśnie, niestety...
Wydaje mi się, że praca hodowcy to nie tylko jeźdzenie z wystawy na wystawę !
To również szkolenie psa, odchowywanie miotów ... ( o prześwietleniu HD, ED nie wspomnę , bo to jednorazowe własciwie działanie ).

Ranking bez uwzględniania całości to ranking Missek i Misterów.

I jeszcze jedno. Jak ocenić psa z wyszkoleniem IPO 1 występującego w klasie otwartej????? Dlaczego jest do takowej klasy zgłoszony ???
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:

I jeszcze jedno. Jak ocenić psa z wyszkoleniem IPO 1 występującego w klasie otwartej????? Dlaczego jest do takowej klasy zgłoszony ???


Agata, no jak??

Ogólne zasady
1. W rankingu obowiązuje podział na psy i suki, odmianę krótko- i długowłosą oraz na 4 oddzielne kategorie wiekowe:
- Kategoria Młodzików (6-12 m-cy) – lokaty z klas szczeniąt oraz młodzików
- Kategoria Juniorów (12-24 m-cy) – lokaty z klasy młodzieży i juniorów
- Kategoria Użytków (24 m-cy – 8 lat) – lokaty z klasy użytkowej
- Kategoria Weteranów ( pow. 8 lat) – lokaty z klasy weteranów

Nie liczy sie, poniewaz w zasadach nie ma klasy otwartej. Laughing
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat, no tak, w rankingu.
Tylko po kiego grzyba jest zgłoszony do tej otwartej jak jest wykształcony ?????? Laughing
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group