Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kulenie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
1218omd



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 10
Skąd: Holandia

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 10:07 pm    Temat postu: Kulenie Odpowiedz z cytatem

Witam .Mamy owczarka niemieckiego,4-latka.
Około 3-miesięcy temu zaczął utykać na tylną lewą łapę.Mieszkamy w Holandii,poszliśmy tu do weterynarza,dostał ,,Metacam" i zakaz biegania(chodzenie na smyczy).Niestety po tym leku dostał silną biegunkę i wymioty,więc kolejna wizyta i do ,,Metacamu" dostał ,,Ulcognat".Biegunka i wymioty ustąpiły ale niestety kulenie tylko troszeczkę ustąpiło,po czym wróciło z powrotem.Nie kwapili się też aby zrobić zdjęcia rentgenowskie ,więc wsiedliśmy po pracy do auta i pojechaliśmy do Polski do weterynarza.Zostały wykonane zdjęcia rtg kręgosłupa,stawów biodrowych,kości łap oraz USG prostaty.Poza dwoma niewielkimi wyrostkami na kręgosłupie o których weterynarz powiedział,że też nie tłumaczą tego kulenia,nie znalazł nic! Stawy biodrowe też w porządku(robione rtg jeszcze raz ,choć ma już w rodowodzie wbite),prostata tez w normie i tak pan doktor przepisał ,,Rimadyl",który pies znosi lepiej niż ,,Metacam" oraz ,,Arthroscan" żeby wspomóc stawy.Minął już miesiąc i nie widać żadnej poprawy,została dosłana z Polski kolejna porcja ,,Rimadylu" z zaleceniem zwiększenia dawki do 3 tabletek na dobę,ale i tak nic się nie poprawiło Sad Oczywiście wybierzemy się znowu do innej jeszcze lecznicy ,ale mam do forumowiczów pytanie :może ktoś z Was spotkał sie już ,lub miał podobny problem Question .Nie mamy pojęcia co z tym dalej robić Question
_________________
Janusz


Ostatnio zmieniony przez 1218omd dnia Wto Kwi 12, 2011 5:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 8:01 am    Temat postu: Kulenie Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie , miałem identyczny problem z swoją suką i też była w tym wieku , wprowadzone leki choć nie za tanie są chyba najlepsze tylko trzeba czasu , ja dodatkowo za namową weta wprowadziłem kurze łapki , które gotowałem i dodawałem do karmy wspomagają ścięgna i stawy. Lekarza bym nie zmieniał bo jak widać w porównaniu z wetem holenderskim zrobił wszystko aby zdiagnozować przyczynę . Mimo młodego wieku pies też może mieć zapalenie rematyczne stawu , ale o tym zdecyduje weterynarz.
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sebastian



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd: USA

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 3:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety moze to byc artretyzm i wiek pieska nie ma w tym wypadku zadnego znaczenia. Jest wiele przyczyn artretyzmu, moze on byc nabyty ale rowniez moze byc spowodowany genetyka. Rimadyl jest nie-steroidowym lekiem, przeciwzapalnym i przeciwbolowym, ktory w takich wypadkach sie stosuje. Kurze lapki sa wysmienite nie tylko dla pieskow z problemami ale dla wszystkich, zaczynajac od szczeniaczkow. Jezeli karmisz sucha karma, staraj sie wybrac karme, ktora zawiera glukozamine i chondroityne.
_________________
Sebastian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
1218omd



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 10
Skąd: Holandia

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za podpowiedzi Very Happy .Ruchy jakie podjąłem,to zamówiłem kurze łapki oraz lek o nazwie Cetyl M. Od 1.5 roku pies jest na karmie Royal German Shepherd. Za około miesiąc dam znać czy sytuacja się poprawiła,pozdrawiam Smile
_________________
Janusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mal



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Royal w ofercie ma karmę dla psów z problemami ruchowymi - RC Mobility Larger Dogs. Może warto byłoby pomyśleć o zmianie karmy?

Lata temu mój pies nagle zaczął utykać na tylną łapę. Weterynarze rozkładali ręce, pies dostawał środki przeciwbólowe i wspomagające na stawy. Dopiero po ok. roku gdy doszło do zwyrodnienia stawu kolanowego okazało się, że zerwane były więzadła krzyżowe. W badaniach RTG nie było tego widać, nawet specjaliści ortopedzi na AR we Wrocławiu nie rozpoznali urazu we wczesnej fazie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
1218omd



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 10
Skąd: Holandia

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Mal za radę ,obawiam się ,że u mojego psa może być to samo.Dużo ganiał za piłką ,trochę ślisko było ,oblodzony częściowo teren i przy tym szaleństwie nie trudno o zerwanie czegoś Mad .Co teraz z tym dalej Confused:Dzwoniłem do doktora,który powiedział,że nie zauważył na zdjęciach RTG żadnych zmian(jedynie minimalna szpara w torebce stawowej,jeżeli dobrze zrozumiałem Question ).Stwierdził,ze jeżeli Cetyl M nie pomoże ,to umówi nas na wizytę do doktora we Wrocławiu ,który wykona artroskopię i ewentualny zabieg...tyle w tej sprawie do tej pory.Dzięki za poradę
_________________
Janusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
1218omd



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 10
Skąd: Holandia

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

próbowałem kupić w Holandii karmę w/w Royal Canin Mobility Lager Dogs,lecz są z tym problemy Confused ...proponują przejście na inną specjalistyczną karmę,lecz nie mam pojęcia co tym sądzić.Ta karma to Hill's Canine Healthy Mobility Large Breed...jakies opinie ktoś z owczarkarzy słyszał lub może stosował tą karmę Question
Byłbym bardzo wdzięczny za opinie
_________________
Janusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karmą typu Royal czy Hills nie ma się co podniecać gdyż co najwyżej ilość wydanych pieniędzy może poprawić samopoczucie właściciela a nie psa. Cetyl M jak najbardziej wskazany.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INFLAMEX i jego pochodne , warto sprawdzić , ja zamówiłem , mocno siedzą w preparatach dla koni , produkt chyba angielski ....
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
1218omd



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 10
Skąd: Holandia

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Pisałem pewien czas temu o kuleniu mojego psa.Jeden z hodowców polecił mi Cetyl M.Tak jak napisałem ,zakupiłem go ,zmieniłem karmę na Hill's Canine Healthy Mobility Large Breed(pies bardzo chętnie ją je Smile ).Za bardzo nie wierzyłem w działanie Cetylu M...po 2 tyg. podawania go stwierdzam,że nastąpiła niesamowita poprawa Very Happy .Pies po odstawieniu leków przeciwbólowych(,,Rimadyl") i wspomagającego ,,Arthroscanu" przez dwa pierwsze dni był osowiały oraz niechętny do spacerów i zabawy.Po paru dniach nie było już widać braku odstawionych środków.Po tygodniu stosowania Cetylu M zauważyliśmy,ze pies chętnie znowu się zabiera do igraszek,spacery znowu zaczęły być dla niego przyjemnością, nie kuleje Smile .Aktualnie jest już ok Exclamation W tym miejscu chciałbym podziękować za porady oraz za udział państwa w temacie.
_________________
Janusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
1218omd



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 10
Skąd: Holandia

PostWysłany: Nie Cze 12, 2011 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkamy w Holandii,dwa razy kupowaliśmy Cetyl M w Polsce ,teraz kupiliśmy tu na miejscu i co się okazało Shocked
Opakowania kupowane w Polsce były praktycznie zabezpieczone jedynie nakretka i luzna folia(tabletki miękkie,kruszyły się w rekach ,chyba zwilgotniałe lekko),natomiast zakupione tu w Holandii są zabeczpieczone szczelnie folią ,tabletki są twarde i tańsze(cena opakowania w Polsce 360tabl.-459zł, ,w Holandii 99 euro,kurs 1e=około 3.90zł czyli 386zł wszystko dostałem z fakturą +w prezencie kostki...pełna kultura Very Happy
_________________
Janusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group