Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ranking Wystawowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Pat, no tak, w rankingu.
Tylko po kiego grzyba jest zgłoszony do tej otwartej jak jest wykształcony ?????? Laughing


odpowiem ci innaczej:
a w klasie uzytkowej ile jest wyszkolonycz psow, ktore nie potrafia przy nodze chodzic???. W swierklancu u suk tylko jedna suka mjala kontakt z przewodnikiem. a reszta???????

zwroc na to uwage na klubowej. Wink
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Patrycjo ma Pani rację można a nawet trzeba uznać polskie licencje. Co do drugiego postulatu każdy pies w miarę możliwości będzie opisany HD ED DNA itp wiadomo nikt się nie będzie chwalić złymi rzeczami ale zastanowię się nad tym na pewno.

Pani Agato zgadzam się z Panią że każda wystawa jest inna lecz akurat te wystawy owczarkarskie są najbardziej zbliżone do siebie. Co do średniej ważonej jest to najbardziej sprawiedliwy system w którym możemy korygować wszystko wstawiając odpowiedni współczynnik. Tak praca hodowli to nie tylko wystawy temu warunek to tylko trzy wystawy i ranking trwa cały rok także ciężko naprawdę się nie załapać.

Ale tak jak mówiłem regulamin jest na etapie budowy możemy go zmieniać jak chcemy każdy postulat będzie przemyślany. Pozdrawiam.
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zwrócić uwagę moim szanownym przedmówcom, że na terenie RP obowiązuje w odniesieniu do ON regulamin hodowli psów rasowych ZKwP wg. zasad FCI a nie SV.
I dopóki ten moim zdaniem szkodliwy stan rzeczy, z winy decydentów ZKwP (hodowców innych ras najczęściej) i KON będzie istniał, a zanosi się że będzie trwał jeszcze długo, to dzielenie hodowców i ich owczarków na lepszych i gorszych jest zwykłą dyskryminacją.
Co hodowcy w całej swojej masie mają zrobić jeśli do tej pory decydentom nie udało się nawet wywalczyć uznania naszych RTG, o reszcie nie wspomnę. A przy tym część hodowców którzy hodują wg. zasad SV wybrali sobie takie a nie inne władze KON, czy Związku.
Dla porządku i jeszcze lepszego samopoczucia zalecam więc dwa rankingi dla tych paru na krzyż z korungiem i papierem SV, i całej gorszej reszty.
A tak na marginesie nawet kiedy już wprowadzimy zasady hodowli owczarka jak w SV, i już sam ten fakt (jak myślą niektórzy) spowoduje wyhodowanie polskich super owczarków, to i tak dalej w wyniku znanej polityki SV nasze super wyszkolone i z korungiem owczarki będą latać w ogonach na landówkach, nie mówiąc o Siegerschau, choćby nawet cytując klasyka: "zaśpiewały i zatańczyły".
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Ontopus SV nie ma polityki, żeby nasze ON zamykały stawki jak coś jest wysokiej klasy to będzie w przodzie ale wysoka klasa to porównanie z ich towarem, a nie wygrywanie na polskich wystawach lub zdobywanie chempionatu np. na wystawie 2 psy w klasie. Niech Pan zwróci uwagę, że "restrykcyjne" zasady hodowli SV niejako wymuszają selekcję materiału hodowlanego i nie chodzi tu tylko o HD, ED, DNA, korung itd. same wystawy są ujednolicone pod względem promowania lub odrzucania pewnych cech anatomicznych typu wzrost, przekątowanie, jasne oko, wygarbienia górnej linii itp. itd. Hodowanie w taki sposób przez wiele lat daje efekty w jakości w Polsce kryte są kozy i kryją kozy (bez obrazy), które zdobywają CWC, opisy dające błędne dane hodowcy co do dalszych losów ich "materiału".
Byłem kiedyś na wystawie w skokach sędzia Taubert oceniał tam klasę chyba juniorów i wyraźnie powiedział Panowie katastrofa za wysokie strasznie przekątowane itd. w dniu dzisiejszym wiele z tych psów kryje sobie jak bogaci.

Wprowadzenie zasad SV jest podstawą ujednolicenia podstaw hodowli odnośnie wad i tych typu ED, HD, DNA, korungu i tych typu ocen na wystawach. Jeżeli Polski klub ON nie ma żadnych danych lub z "nieznanych"przyczyn ich nie widzi to nie jest w stanie nic zrobić ani na nic wpłynąć. Ocenianie w Polsce nawet wg. zasad FCI (czyli naszych) nic nie daje bo zasady FCI też nie są przestrzegane. Pies, który zamiata tyłem powinien grzać tyły i wg zasad SV i wg zasad FCI, a tak nie jest bo klub nie prowadzi takiej polityki ujednolicenia sędziowania.

Każde zasday i FCI i SV są nadużywane poprzez przekręty ale jednak pokazują przepaść w jakości ON. Widziałem wiele polskich psów na wystawach w niemczech nawet moje i nie ma co się na nich krzywić bo różnice były widoczne gołym okiem.

W niemczech psów, które mają reakcję na strzał, matka ma dysplazje, sam pies ma dysplazje ED, nie gryzą a przypominają wyglądem Zampa Thermodosa jest od groma w Polsce są Chempionami i kryją jak bogate - i tak się gotujemy w przepisach oraz ocenach na wystawach. Sam wystawiałem swoje suki w klasie otwartej na klubówce a dlaczego ? bo było prosto je wystawić bez przygotowywania na testy - jeżeli będą przepisy jakie są to nawet ci, którzy chcą hodować wg zasad SV będą wykorzystywać nasze furtki , a jest ich bez liku Smile i na pewno nie służą poprawie rasy ON.

W Polsce jest coraz więcej suk z niemieckimi przydomkami - i bardzo mnie to cieszy bo to jedyna droga żeby jakość naszych psów się poprawiła Klub tego nie jest w stanie zrobić przynajmniej w tym składzie Smile, a Panu Mateuszowi wyjdzie ranking wystawowy, który będzie posiadał 80 % suk i psów z niemieckimi przydomkami zatem będzie to ranking wystawowy niemieckiego materiału w Polsce Laughing

Pan Mateusz ma już tyle propozycji jak to liczyć, że w Pana kodzie systemu będzie 80 % współczynników proszę też pomału pomyśleć o współczynnikach do współczynników Smile

Pani Asiu proszę mnie pomału wyłączyć z Forum Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ontopus napisał:
Chciałbym zwrócić uwagę moim szanownym przedmówcom, że na terenie RP obowiązuje w odniesieniu do ON regulamin hodowli psów rasowych ZKwP wg. zasad FCI a nie SV.
I dopóki ten moim zdaniem szkodliwy stan rzeczy, z winy decydentów ZKwP (hodowców innych ras najczęściej) i KON będzie istniał, a zanosi się że będzie trwał jeszcze długo, to dzielenie hodowców i ich owczarków na lepszych i gorszych jest zwykłą dyskryminacją.
Co hodowcy w całej swojej masie mają zrobić jeśli do tej pory decydentom nie udało się nawet wywalczyć uznania naszych RTG, o reszcie nie wspomnę. A przy tym część hodowców którzy hodują wg. zasad SV wybrali sobie takie a nie inne władze KON, czy Związku.
Dla porządku i jeszcze lepszego samopoczucia zalecam więc dwa rankingi dla tych paru na krzyż z korungiem i papierem SV, i całej gorszej reszty.
A tak na marginesie nawet kiedy już wprowadzimy zasady hodowli owczarka jak w SV, i już sam ten fakt (jak myślą niektórzy) spowoduje wyhodowanie polskich super owczarków, to i tak dalej w wyniku znanej polityki SV nasze super wyszkolone i z korungiem owczarki będą latać w ogonach na landówkach, nie mówiąc o Siegerschau, choćby nawet cytując klasyka: "zaśpiewały i zatańczyły".


W pełni popieram ten post. I dodam ,że nie podoba mi się /póki w Polsce są takie przepisy a nie SV/ dyskryminowanie klas otwartej i Championów oraz innych wystaw. Dawanie priorytetu owczarkom z korungiem ,który w Polsce jest nieważny a tylko i wyłącznie honorowany, to chyba jakieś nieporozumienie.Raczej skłaniałabym się ku owczarkom z Polską licencją. Taki ranking jest chyba nie na miejscu.Odnoszę wrażenie ,że co niektórzy bogatsi hodowcy biorący udział w tej dyskusji, zapominają gdzie mieszkają ,gdzie hodują i kim są. Zapominają także ,że nie każdego hodowcę stać na kupno niemieckiego "gotowca".
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="Wolf Jar"

Pani Asiu proszę mnie pomału wyłączyć z Forum :)

Myślę ,że tak będzie lepiej,..
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam że nic od dawna mnie tak nie rozbawiło jak tekst Wolf Jar o tym że w "SV nie ma polityki", zastanawiam się czy Pan wierzy w to co napisał, bo mi się to nie mieści w głowie żeby doświadczony hodowca twierdził że tam nie ma polityki. Tam jest Polityka (zarowno w sensie pozytywnym jak i negatywnym) wielki biznes i układy. Każdy który tam był i widział Siegerschau oraz wystawy landowe o tym wie.
Oni potrafią sprzedać byle burka za wiele tys. euro dzięki świetnej promocji i dominacji w hodowli.
A obserwując poziom naszego owczarka, zwłaszcza pogłowie suk naprawdę nie mamy się czego wstydzić, co potwierdzają także sędziujący u nas sędziowie SV.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Grandzochą Pani Admin proszę mnie usunąć Smile Nie jest to forum dla hodowców tylko w sumie dla paru osób, które tu piszą - od 2 lat można zamknąć ilość osób się wypowiadających do może 10 co świadczy chyba o wszystkim. Jedyne co żyje na tym forum to ogłoszenia o planowanych miotach i ich sprzedaży Smile dyskutować o rację się tu nie da bo kasa, bo niemoc bo Grandziocha.

Znowu jak ktoś napisze co zarabia więcej niż 1000 zł na miesiąc musi być krytykowany za ten fakt- żenada.

Pani Grndziocho niech Pani nie zapomnij, że hoduje Pani rasę, której wzorce nie są ustalane w naszym kraju
(na szczęście) i albo Pani to zrozumie albo będzie Pani przyczyną upadku ogólnie przyjętego wzorca co jest już widoczne na Wystawie Światowej omawianej rasy, a pieniądze się tu ni jak mają gdyż jak mnie nie będzie stać zrobić podstaw czyli ED, HD, DNA to przestanę hodować z samej zasady zamiłowania do owczarka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Pana Ontopus na zakończenie: Ja nie powiedziałem, że nie ma polityki bo to oczywiste, że jest !!!ale co ma polityka do zasad hodowli ludzie ??? tylko dlaczego w ich polityce są Zampy Thermodosy, Quenny, itp. itd. a u nas ich jakoś nie widać ? Są Championy, które za dysplazję matki nie są dopuszczone do hodowli w niemczech, a w Polsce kryją na maxa i takich przypadków jest full.
Sędziowie chwalą nasze suki z niemieckimi przydomkami Smile, a na światówce ich albo nie ma albo są daleko i to nie z winy polityki jak już pisałem - gołym okiem widać dlaczego.
Nie chcę dyskutować dlaczego pomidor nie jest zielony, a my nic z tym nie możemy zrobić bo i tak dyskusja schodzi na tory nie stać nas na czerwonego pomidora Smile Tak Pani Grandziocho i Panie Ontopus my chcemy mieć zielone pomidory co nie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku(wolf-Jar). Ontopus Panu odpowiedział już dlaczego u nich są Zampy,POLITYKA. Nigdy nie byłem na światówce,ale mam kolegów którzy bywają i opowiadają,czytam na forach opinie tych którzy tam byli i jest tam wielka politka ta dobra i ta zła jak też świetnie ujął to Ontopus. Chociażby pies OBER Bad Bol,wszyscy twierdzą że prawie burek,a dlaczego mnóstwo hodowców nim kryje?,bo tak chcą niemcy,bo politycznie skierowali krycia na tego psa. Poza tym jest wiele psów z innych krajów które wchodzą do VA ale nie wygrywają,mimo że są lepsze od tych na pierwszym miejscu,i znowu to polityka,wygrać może jedynie pies z hodowli niemieckiej i to wszystko.
Pani Grandziocha też ma rację,regulaminy mamy jakie mamy i przestrzegać ich należy,czy są one dobre czy nie.
Panie Marku proszę się nie obrażać i nie uciekać z forum,a raczej coś robić. Nawet krytyka jest potrzebna i wskazana,byle nie była obraźliwa.
Co do ilości osób zabierających głos na tym forum. Hmm,poprostu większość się boi zabrać głos zeby przypadkiem komuś się nie narazić. Tak sądzę.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech Panie Rafale Zamp sobie był politycznie VA1 ale porażał anatomią ruchem i wyrazem. Ober też może był VA 1 politycznie ale każdy by w Polsce go chciał mieć zatem chciałby żeby Polski SV Smile uprawiał taką samą politykę i doprowadził do polskich Zampów i Obrów Smile

I to, że Grandziocha pisze Pan ma rację bo takie przepisy mamy w Polsce jest ewidentnym przykładem, że je mamy bo takim Grandziochą takie przepisy pasują - bo DNA kosztuje - śmieszne.

Gdyby wprowadzić DNA w Polsce połowa suk i psów okazała by się niewiadomego pochodzenia itd. a po wprowadzeniu ED i Korungu musielibyśmy wprowadzić na klubówce "klasę polską użytkową nie do końca" Smile bez obrazy.

A jeżeli chodzi o to, że niemcy pozbywają się wadliwych ON jest zasługą takich krajów, w których te wady się toleruje i dopuszcza do hodowli czyli np Polska - a my chcemy żebyśmy byli OK tolerowani na wystawach landowych o światówce nie wspomnę. Taka jest prawda zatem dalsza dyskusja, że DNA kosztuje, a mnie nie stać jest bezcelowa !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałam tak, ponieważ Pan już się raz wyrejestrował z forum ale nie pamiętam z jakiego powodu.Teraz Pan się zarejestrował po to,by napisać swój wywód z własnego punktu widzenia.Czyli ja mam kasę ,stać mnie na kupno "niemieckiego gotowca' a wy się bujajcie. Uważa Pan ,że każdy musi się zgodzić z pańskim zdaniem. Skoro są tacy hodowcy ,co się nie zgadzają to Pan się obraża. Nie ładnie.
I jeszcze jedno ,o moją hodowlę nie musi Pan się martwić,myślę ,że upadku nie będzie.To na co mnie stać robię czyli rtg ED i HD,szkolenie ale w Polsce bo niby dlaczego mam napychać kabzę Niemcom.Jeśli mógłby Pan coś zrobić dla Polskich hodowców takich jak ja, to proszę załatwić by w Polsce za polskie pieniądze robiono badania DNA ,rtg i za rozsądną cenę oraz by w Polsce była baza danych,oczywiście może być do wglądu dla Niemców ale tylko do wglądu.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypisałem się z tych samych powodów z których wypisze się teraz - czyli:
1. Zero rozmów o hodowli, genach, wnioskach z kryć itp.itd.
2. Same reklamy sprzedam, pokryłem, rezerwujcie
3. Zero wspólnoty odnośnie ujednolicenia w Polsce sposobu ocen na wystawach, przepisów hodowlanych zbliżających nas do chociażby standardów światowych
4. Sprowadzania tematu poprawy jakości hodowlanej do kasy

Pani Grandziocho nie piszę tu swoich wywodów tylko podstawy, których nie mamy to raz, zapisałem się na forum bo ktoś chciał zrobić system rankingu wystawowego, a w 2009 roku ja zrobiłem lepszy od niemieckiego system wystaw, hodowli i szkoleń, który został olany zatem chciałem pokazać Panu Mateuszowi, że mając takie, a nie inne przepisy hodowlane nic ciekawego lub rzetelnego nie stworzy itd.

Dodam też, że ED i HD Pani ma Polskie czyli nie tolerowane w niemczech, a to znaczy, że gdy ktoś kupi od Pani ON z Pani prześwietleniami a chciałby mieć swoje 5 min na światówce to ich nie będzie miał nie mówiąc o potomstwie owego zakupionego zwierzaka, które gdyby było zajebiste nie mogłoby nawet potwierdzić pochodzenia.

Dodam Pani, że koszt prześwietlenia ED, HD i DNA na warunkach SV to koszt jednego bądź 2 szczeniaków z jednego pierwszego miotu (a przed suką jeszcze wiele ciąż) zatem to nie kwestia pieniędzy tylko trzymania się naszych przepisów, które za parę lat będą odosobnione od inny państw, a sprzyjać będą i tak już dużej "produkcji" owczarka.

Ekonomicznie dodam też, że zakup suki w niemczech jest tańszy niż wydatki na "wyprostowanie" polskiego rodowodu i pod względem ED, HD, DNA czy wyszkoleń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Wolf Jar"]
Cytat:
1. Zero rozmów o hodowli, genach, wnioskach z kryć itp.itd.

a cóż Pan chce ,...to jest podawane na forum.Choć nie wszyscy ale ci zarejestrowani podają dane,jaka suka ,jakim reproduktorem była pokryta, kiedy, ile urodziło się szczeniąt i jakie.Na pewno brak jest robienia analizy,co, który reproduktor pozostawił po sobie na podstawie analiz z wystaw,ile pokrył,co daje i na jakie suki jest polecany,jego wady i zalety, konkretna analiza takich danych. Tu mogę się z Panem zgodzić.
Cytat:
2. Same reklamy sprzedam, pokryłem, rezerwujcie

To są reklamy jak rownież, to są właśnie te dane.
Cytat:
3. Zero wspólnoty odnośnie ujednolicenia w Polsce sposobu ocen na wystawach, przepisów hodowlanych zbliżających nas do chociażby standardów światowych

Myślę ,ze w tym pkt musi Pan powojować z Zarządem Głównym. Proszę spróbować ,może Panu się uda. Ja też uważam ,że żle się dzieje ,iż jedna rasa hodowana jest na 3ch regulaminach.
Cytat:
4. Sprowadzania tematu poprawy jakości hodowlanej do kasy

Tak,taka jest prawda. Pan uważa ,że jakość owczarka można poprawić poprzez krycia tylko niemieckimi reproduktorami lub zakupem niemieckich "gotowych"suk i ciągnąć dalej,... ale i na to trzeba mieć kasę i to nie byle jaką.

Cytat:
w 2009 roku ja zrobiłem lepszy od niemieckiego system wystaw, hodowli i szkoleń, który został olany

Tylko dlaczego ma Pan pretensje o to do forumowiczów.

Cytat:
Dodam też, że ED i HD Pani ma Polskie czyli nie tolerowane w niemczech
,
Wie Pan ,tak sie składa ,że mnie nie zależy na tym co Niemcy tolerują a czego nie. Ja chętnie wysłucham ich ocen moich psów.Uważa Pan ,że polskie prześwietlenie rtg jest mniej wartościowe niż niemieckie? I,że potencjalny kupiec ,który nabędzie ode mnie szczeniaka będzie od razu jeżdził na "swiatówkę"
Z tego co Pan tu wypisuje, to moim zdaniem /tak przynajmniej Pana odbieram/ powinien Pan swoją hodowlę przerejestrować do Niemiec.Jak będzie miał Pan w przydomku hodowlanym vom czy von Wolf Jar na pewno wartość pańskiej hodowli jeszcze bardziej wzrośnie ale tylko w Polsce bo Niemczech to wątpię.
A ranking jak najbardziej ,można zrobić tylko trzeba Panie Mateuszu jeszcze raz to przeanalizować,... za i przeciw.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Pani Haliny akurat nie mam jak porównywać klasy otwartej, użytków, championów proszę zrozumieć, niestety jest brak na to czasu i nie wiem nawet jak to złożyć w całość. Tak samo jest w przypadku innych wystaw ciężko jest zebrać wyniki z 10 wystaw owczarkarskich a co mówić kilkudziesięciu wystaw w ciągu roku ale może jakby pomysł wypalił i znalazły się osoby chętne do współpracy może będziemy się rozwijać. Co do reszty Pani postów w pełni Panią popieram.

Do Pana Wolf Jar jeśli Pan nie pojmuję systemu średniej ważonej proszę się nie śmiać.
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group