Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skóra

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majkam



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 11:23 am    Temat postu: Skóra Odpowiedz z cytatem

Mam problem z owczarkiem niemieckim. Niedawno odkryto u niego "przerost naskórka". Weterynarz powiedział, że to choroba genetyczna. Nic nie wiem na temat tej choroby.

Czy ktoś może sie spotkał z tą chorobą? Czy jest ona uleczalna? i czy istnieje taka ewentualność przekazania w genach potomstwu? I czy nie szkodzi zdrowiu psa, czy nie ma jakis powikłań? Pies ma w tej chwili 11 miesiecy i jest z hodowli. Prosze pomóżcie... bo nie wiem co mam robić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnieszka



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 84
Skąd: Żory

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie spotkałam się jeszcze z taką chorobą.
Jeżeli weterynarz powiedział, że jest to choroba genetyczna to oczywiście "istnieje możliwość" przekazania tego schorzenia szczeniętom.
W necie znalazłam info głównie dotyczące ludzi, a nie zwierząt.
(Jeśli dobrze kombinuje wychodzi na to, że jest to - w przypadku ludzi - jedna z odmian łuszczycy ?)
Jeśli się mylę - proszę mnie poprawić !!

Pozdrawiam, Aga.

PS. Zawsze można popytać dokładniej weterynarza.
_________________
Agnieszka Głowacka, Hodowla Owczarków niemieckich "SPOD GICHTY FCI"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
majkam



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, oczywiście, ze pojde do weterynarza, nawet już sie na sobote umówiłam z innym wetem, ale wiesz jak jest, nie moge o niczym mysleć, tylko o tym. A do soboty tak daleko... myślałam, ze w necie coś znajdę, a tu figa. Podejtrzewam jeszcze, że to ma jakąś swoją nazwę własną.

W ostateczności poczekam do soboty...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Agnieszka



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 84
Skąd: Żory

PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak juz bedziesz cos wiedziala napisz tu na forum wiecej informacji Smile
_________________
Agnieszka Głowacka, Hodowla Owczarków niemieckich "SPOD GICHTY FCI"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
majkam



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście! Nie omieszkam podzielić się wynikami ogledzin weterynarza.
Agnieszko, weterynarz, który zawyrokował tą chorobę, nie jest (chyba) wpełni weterynarzem, tylko asystentem, zastępującym weterynarza. "Nasz weterynarz" (kuruje nasze maine coony) jest naprawdę dobry i ufam mu. Ale raz na jakiś czas musi wyjechać (np. na kurs w Paryżu) i zostawia "zastępcę"... nie koniecznie zdolnego... Ale w sobotę jesteśmy umówieni z WETERYNARZEM, więc myślę, że diagnoza nie bedą przygnębiająca i da promyk nadziei dla nowopowstałej hodowli owczarków niemieckich... Mam nadzieję, że weterynarz, który zawyrokował tą chorobe, pomylił sie w swoich spostrzeżeniach. Mamy wizytę w sobotę u "naszego" weta, więc mam nadzieję, że "wyrok" będzie łagodniejszy.

Bardzo przeżywam chorobę Setha. Zwłaszcza, że mam z nia pierwszy raz do czynienia. Mój pierwszy wymarzony pies. I jest chory... Chyba każdy przeżywałby rozterki na moim miejscu. Chyba nie jestem przewrażliwiona...?

Dziękuje tym, którzy mnie napawają optymizmem. Szczególnie hodowli Brawos Bis. To dla mnie bardzo ważne. Dziękuję Ci Justyś!! Jedno słowo, a tak dużo poczyniło!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group