Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy twór - Fan Club ON
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mal



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 3:41 pm    Temat postu: Nowy twór - Fan Club ON Odpowiedz z cytatem

Niedawno dostałam do poczytania link do nowego tworu kynologicznego pt Fan Club ON http://www.onfanclub.pl/
Regulamin tegoż klubu dopuszcza do hodowli psy/suki bez potwierdzonego pochodzenia (rodowodu) pod warunkiem spełnienia wymogów rasy. Dopuszcza również do rejestrowania szczeniąt po rodzicach bez uprawnień hodowlanych Shocked

Wyciąg z regulaminu Fan Clubu ON:
7. Tatuowanie/chipowanie szczeniąt już urodzonych po rodzicach nie mających uprawnień hodowlanych, co daje możliwość identyfikacji szczeniąt i rejestr w bazie danych Fanclubu
8.Wydanie karty identyfikacyjnej dla psa/suki nie posiadających rodowodów lecz spełniających określone wymogi w rasie owczarek niemiecki
a) po ukończeniu 12 miesięcy życia zostały prześwietlone w kierunku dysplazji stawów biodrowych z wynikiem A lub B
b) zostały zakwalifikowane na przeglądzie hodowlanym i dopuszczone do hodowli
c) zaliczyły dwie wystawy w klasie otwartej od dwóch różnych sędziów, oceny
Suka- minimum bardzo dobra
Pies- doskonała
d) zaliczyły pozytywnie testy psychiczne przeprowadzone przez sędziego prób pracy

Jednym słowem rozmnażać można wszystko, co tylko przypomina owczarka niemieckiego, a jak zwierzątko będzie z jakiegoś powodu do hodowli niezdatne (wady anatomiczne, charakteru, eksterieru, dysplazja i co tam jeszcze można sobie wyobrazić) to szczeniaczki po takich zwierzątkach rodowód też dostaną. A co! Zarobi "hodowca" bo przecież sprzeda zwierzę zarejestrowane oraz klub, bo za tatuowanie, zaświadczenia itd itp oczywiście uiszcza się stosowne opłaty.

Co jednak w tej sprawie jest dla mnie najbardziej bulwersujące klub usiłuje podpinać się pod różne hodowle ZKwP, można zajrzeć w linki - same znane hodowle. I to zapewne bez wiedzy hodowców Evil or Very Mad
Biorąc pod uwagę powyższe jestem ciekawa, czy nabywcy szczeniąt z rodowodem Fan Club ON będą informowani o tym, że dokument ów nie daje im uprawnień do zapisania psa do ZKwP? Przecież to jest wyraźna próba wprowadzenia w błąd jakoby Fan Club ON był wewnętrznym klubem ZKwP podobnym w swym działaniu do KON.[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 5:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie sprawa jest oczywista, pseudo hodowcy ( słowo pseudo i tak jest delikatne ) skurw...... postanowili ominąć nową ustawę i wpadli na pomysł ale kiepski , ominięcia zakazu sprzedażny psa bez rodowodu , nie powiodły się próby sprzedaży na allegro samych smyczy po 350-500 złotych więc kolejny pomysł ( i w najbliższym czasie trzeba się spodziewać podobnych akcji.) Sprawę trzeba zgłosić na prokuraturę i niech ta działa , dowody są nie zbite , a linki hodowli jakie zamieścili ich właściciele też powinni to zgłosić . Widać że rozmażacze nie odpuszczą i trzeba strony internetowe znanych i szanowanych hodowców zabezpieczyć i linki przesyłać osobiście do osoby zainteresowanej w załączniku e mail.
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba należałoby (jako KON, albo pod egidą ZKwP) znaleźć dobrego prawnika, który znajdzie paragrafy na zmuszenie tej organizacji do zaprzestania działania. Bo może się okazać, że z formalnego punktu widzenia wszystko jest zgodne z prawem i możemy się tylko zżymać, ale zakazać takiej działalności nie można.
Draniu ma rację - takie próby będą podejmowane, a co można robić - to szeroko o tych działaniach informować w internecie, może także w prasie?
Po to, aby nabywcy szczeniąt z tych źródeł byli świadomi od kogo i co kupują.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie jest zgodne z prawem , 1. gdzie księga rodowodowa , gdzie przydomki Fci , można sobie założyć klub tak jak to miało miejsce w przypadku ON , ale tam są osoby zrzeszone z psami wpisanymi do księgi rodowodowej , a przydomki nadane przez FCI a nie przez woźnego na zebraniu , to jest pomył ominięcia prawa i zamieszaniu potencjalnym kupcom w głowach aby spokojnie sprzedawać szczeniaki np. po 250 złotych. Wszystkie znaczące się na rynku portale ON winny zamieści na pierwszych stronach ostrzeżenie przed Nimi. Czekam na wypowiedz Hodowli czy ich banery zostały umieszczone za czy bez zgody. Bo jeśli za zgodą to świat owczarka w Polsce jest w czarnej du..e.
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie banery??? Gdzie to mozna sprawdzic????
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazlam, uff.... nie widac tam nikogo znajomego (tak mi sie wydaje).
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.onfanclub.pl/linki.html a ja widzę
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Macieju. NIe ma Pan prawa nazywać tych ludzi skur........ tylko dlatego że nie podoba się Panu ich działalność. Mnie też nie,ale to nie powód żeby aż tak reagować. Przeczytałem ich regulamin hodowli i nie jest tak źle. Lepsze to niż totalna samowolka . Oczywiście nie popieram tego klubu ale też nie będę kopał pod nimi dołków. Nasze owczarki na początku tworzenia rasy też nie wszystkie od razu miały rodowody. Obecnie w naszym związku niestety panuje również kombinatorstwo i oszukiwanie. Przykre to ale prawdziwe. Czy miłośników i hodowców DON-ów też mamy nazywać Skur........ ?,bo przecież DON-y do niedawna były uważane za psy z wadą genetyczną,ale wprowadzono przepis że te posiadające podszerstek będą dopuszczone do hodowli. Otóż nie wolno nam nikogo tak nazywać i próbować zaszczuć prokuratą. Mnie osobiście nie podobają się DON-y,ale kultura osobista i szacunek do innych nakazuje mi szanować ich decyzje i upodobania. Pozdrawiam
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Draniu napisał:
http://www.onfanclub.pl/linki.html a ja widzę


Ja pierdziele.... ale obciach!!!!!!
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę mi wierzyć ( a wiem co piszę ) że tym ludziom nie zależy na Hodowli owczarka niemieckiego , na odpowiednim doborze reproduktora , na podnoszeniu poziomu w rasie, na wyeliminowaniu psów z wadami (Tatuowanie/chipowanie szczeniąt już urodzonych po rodzicach nie mających uprawnień hodowlanych, co daje możliwość identyfikacji szczeniąt i rejestr w bazie danych Fanclubu itd) . Zależny im jedynie na ominięciu prawa czytaj ustawy , która ostatnio została uchwalona i na masowej pod przykrywką klubu sprzedażny psów. A osoby które tak czynią w moich oczach zasługują na takie miano. Ich Regulamin , ich przydomki itd . Jak będziemy tak klaskać i dmuchać to zaraz będziemy mieli 10 takich klubów bo dlaczego nie , skoro dla ludzi tego pokroju najważniejszy jest zysk a nie pies.Mam zrozumieć że popiera Pan coś takiego że wykorzystują suki i psy z ostatniego sortu , które nie przeszły Hodowlanek nie mówiąc już o wyszkoleniach . Tyle było juz na tym forum dyskusji na temat szkoleń , niemieckich licencji a tu nagle okaże się ze ten klub będzie miał zwolenników ostatniego sortu. Przykład Podany przez Pana długiego włosa uważam za za bardzo zły, bo nie spotkałem Dona na wystawie od 01/01/2012 po rodzicach bez uprawnień Hodowlanych. A tu spryciarze chcą ominąć przepisy i wykorzystać psy , które stoją w kojcach , są karmione i nie przynoszą zysku . Tak zysku bo dzwoniłem tam i wiem jaką obrali politykę.
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Maj 23, 2012 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Macieju,napisałem że nie popieram tego klubu i napewno do niego nie wstąpię. POdałem przykład KHRON-u,już chyba w ogóle nie działa.Padł pomimo bardzo łagodnych wymogów. Ten też upadnie. A dlaczego hodowcy ZKwP w większości tak się boją,konkurencja?. Proszę zauważyć że szczenięta z hodowli ZKwP ,nie oszukujmy się ale kosztują sporo,a szczególnie dla kogoś kto nie szuka psa do wystaw. Ja oczywiście rozumiem skąd cena się bierze ale potencjalnego klienta na psa do ogródka nie przekonamy hasełkami HD ED DNA KORUNG czy IPO,jemu to nic nie mówi.
A ten klub znalazł furtkę,puki co legalną i ją wykorzysta.
A jeśli chodzi o te nieszczęsne szkolenia nie jest z nimi tak kolorowo. Nadal załatwia się je w krzakach i po znajomości. Myślę że tu powinniśmy się skupić jak zrobić żeby wszyscy uczciwie to robili a nie martwić się jakimś gniotem który może potrwa rok a może nie.
Ciekawe swoją drogą jest to że hodowcy których banery tam zostały zamieszczone nie zabrali głosu w sprawie czy wyrazili zgodę czy nie.
Zapomniałbym. Napisał Pan że Jak będziemy tak klaskać i dmuchać to zaraz będziemy mieli 10 takich klubów bo dlaczego nie. A co takiego robią władze naszego klubu żeby to on był atrakcyjny dla hodowców i właścicieli ON?,tego klubu prawie nie ma nic się nie dzieje. Polska wcale nie mały kraj nie ma do tej pory swojego sędziego SV,nie wynegocjowano warunków uznawania naszych prześwietleń na równi z tymi z SV,nie mamy bazy DNA i wiele tego typu spraw. Konkurencję zwalcza się poprzez bycie lepszym a nie porzez szukanie haka i prokuraturą.Takie jest moje zdanie
Pozdrawiam
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Maj 23, 2012 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo wladze naszego klubu to dopiero jest FANCLUB Laughing
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Maj 23, 2012 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Bo wladze naszego klubu to dopiero jest FANCLUB Laughing

Strzał w dziesiątkę Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mal



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: Sro Maj 23, 2012 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi o konkurencję a o to, że hodowcy psów w typie rasy próbują podpinać się pod hodowle z ZKwP. Ilu nabywców zostanie wprost poinformowanych, że szczeniak tam zakupiony nie będzie mógł być zapisany do ZKwP, zgłoszony na wystawę etc?
Trzeba pisać o takich tworach i jasno uświadamiać ludzi, że rodowód rodowodowi nie jest równy.

Jeśli chodzi o ceny to najbardziej kosmiczne są w KMOSie, klubie, który zrzesza bodaj dwie (!!) hodowle, przerabia DON po DON i po ON na Owczarki Staroniemieckie, dorabia super szczytną ideologię psów wybieranych pod kątem charakteru i zdrowia, przy czym brak szkoleń i badań poza HD, a potem pcha szczeniaka po 4,5 tys zł. To jest dopiero marketing Shocked Ale przynajmniej nie próbuje robić w balona i udawać, że ma cokolwiek wspólnego z ZKwP Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Maj 23, 2012 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtórzę raz jeszcze,nie popieram tego klubu,żebym nie został posądzony o cokolwiek ale nie dopatrzyłem się nigdzie jakoby ten klubik podszywał się pod ZKwP. Czym,tymi kilkoma banerami na swojej stronie?.
Czy informują przyszłych nabywców o tym że psa/sukę można wystawiać tylko na ich wystawach?,nie wiem.To osobiste podejście hodowcy i akurat przynależność do tego czy innego klubu nie ma nic do rzeczy,to kwestia uczciwości. Szanowny MAL naprawdę nie ma się czym przejmować.
Proszę zauważyć że . Karmy dla naszych psów , ile jest różnych producentów.Sprzęt do tresury i pielęgnacji psówJedne produkty są renomowanych i znanych firm a inne tańsze i mniej znanych. Prawo wolnego rynku. Wybór z czego skorzystamy zależy od nas samych. W tym przypadku będzie podobnie.
POwstał kiedyś tam KHRON ,hodowali nawet z dysplazją psy.Twórca mianował się Prezydentem i głównym sędzią tej organizacji. Dziś pokornie przyjeżdża na wystawy ZKwP bo jego twór nie wytrzymał,był za słaby. Szkoda że władze naszego klubu nie wyciągają wniosów z ich błędów i nie robią nic aby nasz ub rósł w siłę
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group